Zavrieť

Porady

Spol r.o. Čo s tým?

Zdravím Vás.
Rozhodol som sa založiť s r.o -čku. Bol by som rád keby ste mi pomohli s radami. Možno sa zídu aj iným. A možno by sa aj iní na niečo spýtali.
Usporiadat
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Pred týždňom mi zaregistrovali s.r.o. a ešte stále nemám výpis z registra. Mám sa ozvať, alebo im to vždy tak dlho trvá poslať to poštou?
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

kabatik Pozri príspevok
Pred týždňom mi zaregistrovali s.r.o. a ešte stále nemám výpis z registra. Mám sa ozvať, alebo im to vždy tak dlho trvá poslať to poštou?
Záleží čo si zaškrtol na podaní do orsr - poštou alebo osobne, nič nepokazíš ked tam zavoláš. Teraz ma napadlo ako vieš, že Ti zaregistrovali sro, ked nemaš výpis... už je zobrazena na inete?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Hej, na nete je už zobrazená skoro týždeň. Zaškrtol som poštou.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Konečne mi prišla registrácia z obchodného registra. dnes som si založil účet. Ako zúčtujem tých 20 eur čo som vložil ako minimálny vklad. Zoberiem si z pokladne? Z tých 5 000 euro?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ano.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Rozhodujem sa medzi MRP a Pohodou. Ktorá je podľa Vás lepšia?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ako zúčtovať doklad o nákupe kolkov v hodnote 331,50 eur na zápis do obchodného registra? Doteraz som pracoval len s jednoduchým účtovníctvom a teraz sa možno niektoré otázky budú zdať pre vás trochu primitívne . Tak prosím o trpezlivosť.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Rozhodujem sa medzi MRP a Pohodou. Ktorá je podľa Vás lepšia?
Pozri tému účtovné a iné softwéry. Ja mám Pohodu a som spokojná.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Ako zúčtovať doklad o nákupe kolkov v hodnote 331,50 eur na zápis do obchodného registra? Doteraz som pracoval len s jednoduchým účtovníctvom a teraz sa možno niektoré otázky budú zdať pre vás trochu primitívne . Tak prosím o trpezlivosť.
Kolky potrebné na zápis do OR účtujem v deň vzniku s.r.o. /dátum zápisu do OR/ interným dokladom ako zriaďovacie náklady: MD 518xxx
DAL 365xxx
Píšeš, že ZI si splatil vkladom do pokladne, tak si potom túto sumu vyplať z pokladne zápisom 365xxx/211xxx
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 17.09.09 at 15:28 Dôvod: doplnenie
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Píšeš, že ZI si splatil vkladom do pokladne, tak si potom túto sumu vyplať z pokladne zápisom 365xxx/211xxx
Myslíš celých 5.000 Eur, alebo tých 331,50 Eur?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ako zaúčtujem v Pohode presun peňazí z pokladne na účet?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Myslíš celých 5.000 Eur, alebo tých 331,50 Eur?
Myslím tým sumu zaplatenú za kolky, teda ako píšeš 331,50 eur.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Ako zaúčtujem v Pohode presun peňazí z pokladne na účet?
Na to máme účet 261 - Peniaze na ceste.
Pokladňa 261/211
Banka 221/261
p.s....takže predsa Pohoda? Ale v Pohode máš základné predkontácie už predsa prednastavené
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 01.10.09 at 06:30
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Super expresne rýchla odpoveď. Ďakujem. Ber to tak, že Pohodu a podvojné účtovníctvo vidím prvý krát v živote. Musím sa to naučiť. Aspoň základy. A kde sú upravené?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Však som si všimla, že toto nie je Tvoja parketa
Predkontácie máš hore na lište kde je "účtovníctvo" klikni a prvá ponuka je predkontácie. Máš to podľa jednotlivých agiend, tak pozri.
Musíš mať nastavené aj číslné rady - v nastaveniach - zoznamy, číselné rady.
Ale ako prvé musíš mať účtovnú osnovu a v nej svoje účty, ktoré budeš používať. Prednastavené sú účty s analytikou 000, Ty si sprav svoju analytiku.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Môžem v Pohode vystaviť faktúru aj keď ešte nemám zúčtované doklady z minulého týždňa? V jednoduchom som totiž zúčtovával doklady len každý mesiac a na faktúry to nemalo vplyv. Môžem tento spôsob robiť aj v podvojnom účtovníctve v Pohode?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Môžem v Pohode vystaviť faktúru aj keď ešte nemám zúčtované doklady z minulého týždňa? V jednoduchom som totiž zúčtovával doklady len každý mesiac a na faktúry to nemalo vplyv. Môžem tento spôsob robiť aj v podvojnom účtovníctve v Pohode?
Vystavenie faktúry môžeš robiť aj každý deň bez obáv, že ešte nemáš niečo zaúčtované. Faktúru si predkontuj a táto Ti vstúpi do účtovného denníka. Neboj, bude to nakoniec chronologicky.
Môžeš použiť aj predkontáciu "neviem", zaúčtuješ neskôr :-)
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 13.10.09 at 14:45 Dôvod: doplnenie
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Už mám v tom zase guláš. Myslel som, že to viem a figu. Ako zapíšem záznam do denníka? Napr. základné imanie. Dám sa na predkontácie, vyberiem záznam skratku 4 upísanie vkladov na základné imanie, dám pravým tklačítkom a vyberiem vybrať 1 záznam. No som v koncoch. Neviem kde napísať tých 5000 euro. Ako to mám urobiť? Ale prosím Vás postup pre blbých. Čo znamená to políčko "Bez" v predkontáciách?
Nie som platca DPH.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Upísanie ZI dávaš cez interné doklady. Tam vypíšeš dátum, predkontáciu 353/411, text a sumu.
Splatenie cez pokladňu, dátum, kontácia 211/353, text a suma.
Ak nie si plátca dph, tak musíš zaškrtnúť v nastaveniach.
Základné veci máš v príručke, aj v pomocníkovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať