Zavrieť

Porady

Spol r.o. Čo s tým?

Zdravím Vás.
Rozhodol som sa založiť s r.o -čku. Bol by som rád keby ste mi pomohli s radami. Možno sa zídu aj iným. A možno by sa aj iní na niečo spýtali.
Usporiadat
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Keď vypisujem v Pohode faktúru tak je tam predkontácia "vystavil". Prosím Vás, kde mám napísať moje meno aby sa to stále tlačilo na každú faktúru. Neviem to nájsť. Dík.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Keď vypisujem v Pohode faktúru tak je tam predkontácia "vystavil". Prosím Vás, kde mám napísať moje meno aby sa to stále tlačilo na každú faktúru. Neviem to nájsť. Dík.
Hore na lište máš nastavenia...otvori si...a vyplň prístupové práva...daj si admin a svoje meno...malo by sa Ti všade vypľňať...
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Super Díky. Už to funguje.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Odberateľ mi omylom neuhradil celú faktúru, ale len časť. Druhú splátku chce vykonať zajtra na ten istý variabilný symbol. Je to v poriadku? Ako potom zúčtujem jednu faktúru na dve splátky?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
kabatik Pozri príspevok
Odberateľ mi omylom neuhradil celú faktúru, ale len časť. Druhú splátku chce vykonať zajtra na ten istý variabilný symbol. Je to v poriadku? Ako potom zúčtujem jednu faktúru na dve splátky?
Kľudne môže uhradiť aj na trikrát.... a VS musí byť ten istý. Tvoja pohľadávka je stále na účte 311, ktorý si znížiš postupným zaplatením faktúry (na toľkokrát,koľkokrát on uhradí FA do úplného zaplatenia).
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Keď budeš cez účet alebo pokladňu likvidovať úhradu, tak nebudeš likvidovať celú sumu, ale len uhradenú časť, tj. v pohode klikneš na likvidáciu, a potom čiastočne - doplníš sumu, koľko zaplatil.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Prosím Vás ,poraďte.
Kam a aké doklady mám poslať na ukončenie roka v jednoosobovej s.r.o. Vraj sa posiela aj zúčtovanie na obchodný register.
Ďik.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na obchodný register až schválenu závierku. Termín na daňové priznaie, uzávierku je 31.3.2010.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ako mám zlikvodovať sumy za vednie účtu v banke? Ak dám banka a nový doklad, tak mi to ponúkne len výdavkový, príjmový likvidáciu faktúry.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

kabatik Pozri príspevok
Ako mám zlikvodovať sumy za vednie účtu v banke? Ak dám banka a nový doklad, tak mi to ponúkne len výdavkový, príjmový likvidáciu faktúry.
Ak nemáš nastavené predkontácie dopredu, tak potom v agende banka, typ výdaj musíš v položke predkontácia kliknúť na modrý štvorček, ale nie na šipku /tam by sa Ti mali objaviť predkontácie k všetkým výdavkom/, ale keďže ich tam nemáš, klikni si na tri ... /bodky/, sú pod tou šipkou.
To Ťa hodí do nastavenia predkontácie, vyberieš si účet z účtovnej osnovy pre stranu MD a D a potvrdíš. Potom Ti bude ponúkať zaúčtovania.
A akože tam nič nemáš?..., veď Pohoda má niektoré /základné/ zaúčtovania prednastavené
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 04.03.10 at 05:43
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Super.Díky. Už to mám.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zubro85 Pozri príspevok
podla mna je lepsie dat to urobit pravnikovi, my sme tak urobili a mali sme ju do tyzdna hotovu, jedine co sme museli bolo ist na zivnostensky urad, a na kataster
Nielen právnici to robia dobre a rýchlo, sú aj iné spoločnosti.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ešte prosím Vás, pradíte mi ? A mi príde polročný výpis a je tam 6x 1,66 za vedenie účtu a 3x úrok, môžem to zúčtovať dvomi úkonmi - teda spolu jednou sumou výdavkovou a jednou sumou príjmovou? Alebo musím urobiť šesť zápisov po 1,66 euro a tri príjmové.
Ako mám zúčtovať "Základný úrok kreditný" a "Daň z úroku" - teda na aké pohyby. DííííííííííííK.
Naposledy upravil kabatik : 10.03.10 at 13:40
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Zmizol mi tu príspevok od Zdenky0705. Práve som to chcel podľa toho urobiť a teraz nemám nič. Čo sa stalo?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
kabatik Pozri príspevok
Zmizol mi tu príspevok od Zdenky0705. Práve som to chcel podľa toho urobiť a teraz nemám nič. Čo sa stalo?

tento?
Re: Spol r.o. Čo s tým?
Citát:
Pôvodca textu príspevku: kabatik
Ako mám zlikvodovať sumy za vednie účtu v banke? Ak dám banka a nový doklad, tak mi to ponúkne len výdavkový, príjmový likvidáciu faktúry.

Ak nemáš nastavené predkontácie dopredu, tak potom v agende banka, typ výdaj musíš v položke predkontácia kliknúť na modrý štvorček, ale nie na šipku /tam by sa Ti mali objaviť predkontácie k všetkým výdavkom/, ale keďže ich tam nemáš, klikni si na tri ... /bodky/, sú pod tou šipkou.
To Ťa hodí do nastavenia predkontácie, vyberieš si účet z účtovnej osnovy pre stranu MD a D a potvrdíš. Potom Ti bude ponúkať zaúčtovania.
A akože tam nič nemáš?..., veď Pohoda má niektoré /základné/ zaúčtovania prednastavené
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

- zrazená daň 341A/221A
- pripísaný úrok 221A/662A
- vedenie účtu 568A/221A
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

jacekova Pozri príspevok
tento?
Re: Spol r.o. Čo s tým?
Citát:
Pôvodca textu príspevku: kabatik
Ako mám zlikvodovať sumy za vednie účtu v banke? Ak dám banka a nový doklad, tak mi to ponúkne len výdavkový, príjmový likvidáciu faktúry.

Ak nemáš nastavené predkontácie dopredu, tak potom v agende banka, typ výdaj musíš v položke predkontácia kliknúť na modrý štvorček, ale nie na šipku /tam by sa Ti mali objaviť predkontácie k všetkým výdavkom/, ale keďže ich tam nemáš, klikni si na tri ... /bodky/, sú pod tou šipkou.
To Ťa hodí do nastavenia predkontácie, vyberieš si účet z účtovnej osnovy pre stranu MD a D a potvrdíš. Potom Ti bude ponúkať zaúčtovania.
A akože tam nič nemáš?..., veď Pohoda má niektoré /základné/ zaúčtovania prednastavené
Nie ten s číslom 57, ktorý Zdenka doplnila. Za čo je verejne ďakujem. Bohužiaľ mi nejde pridať ocenenie. ĎAkujem za ochotu aj tebe.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Netreba ďakovať, treba účtovať
0 0
Milan Oravec Milan Oravec

Milan Oravec je offline (nepripojený) Milan Oravec

Dobrý deň,
chcel by som sa vrámci tejto témy opýtať - kam všade a aké tlačivá musí právnická osoba (bez zamestnancov) k uzavretiu účtovného roka vyplniť a odovzdať. Vyplnil a odovzadl som (resp.poslal som poštou):
1. Daňové priznanie za rok 2009+Súvaha+Výkaz ziskov a strát+Poznámky k účtovnej závierke - odovzdal som na DÚ
2.: Uloženie riadnej účtovnej závierky za rok 2009+Súvaha+Výkaz ziskov a strát+Poznámky k účtovnej závierke - poslal som na Obchodný register

Chcem si byť istý, či som na niečo nezabudol
Vopred ďakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Milan Oravec Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcel by som sa vrámci tejto témy opýtať - kam všade a aké tlačivá musí právnická osoba (bez zamestnancov) k uzavretiu účtovného roka vyplniť a odovzdať. Vyplnil a odovzadl som (resp.poslal som poštou):
1. Daňové priznanie za rok 2009+Súvaha+Výkaz ziskov a strát+Poznámky k účtovnej závierke - odovzdal som na DÚ
2.: Uloženie riadnej účtovnej závierky za rok 2009+Súvaha+Výkaz ziskov a strát+Poznámky k účtovnej závierke - poslal som na Obchodný register

Chcem si byť istý, či som na niečo nezabudol
Vopred ďakujem
Ak nemáš povinnosť auditu, čo asi nemáš, tak je to všetko.
Ak áno, tak ešte uloženie v Obchodnom Vestníku.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať