Zavrieť

Porady

Spol r.o. Čo s tým?

Zdravím Vás.
Rozhodol som sa založiť s r.o -čku. Bol by som rád keby ste mi pomohli s radami. Možno sa zídu aj iným. A možno by sa aj iní na niečo spýtali.
Usporiadat
Milan Oravec Milan Oravec

Milan Oravec je offline (nepripojený) Milan Oravec

Ďakujem veľmi pekne
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Neviete niekto, kde by som našiel vzor zápisnice z valného zhromaždenia pre jednoosobovú s.r.o.?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Pri jednoosobovej sro ide skôr o rozhodnutie jediného spoločníka.
Pripájam to ktoré používam ja.
Naposledy upravil mariana11 : 23.03.10 at 16:04
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Neviete niekto, kde by som našiel vzor zápisnice z valného zhromaždenia pre jednoosobovú s.r.o.?
žiadna zápisnica ale rozhodnutie jediného spoločníka.
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

http://www.porada.sk/t478-p3-zapisni...nia-s-r-o.html
čítaj si aj staršiu tému - prísp. č. 21, 22
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A tu som našla zápis o schválení účtovnej uzávierky.
http://www.porada.sk/attachment.php?...5&d=1184740466
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Čaute. Môžem poštovné zúčtovať len jedným zápisom 548/211 ? Tak isto môžem zúčtovať aj doklady z registračnej pokladnice pri kúpe tlačív? Alebo to musím cez peniaze na ceste? Poradíte?
DííííííK.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Čaute. Môžem poštovné zúčtovať len jedným zápisom 548/211 ? Tak isto môžem zúčtovať aj doklady z registračnej pokladnice pri kúpe tlačív? Alebo to musím cez peniaze na ceste? Poradíte?
DííííííK.
žiadne peniaze na ceste, priamo 518100 alebo 501100 tlačivá samozrejme oproti 211100
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ešte mi môžete poradiť zúčtovanie nákupu DKP /notebook a tlačiareň/ v hotovosti? Na aký pohyb?

Dík
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Ešte mi môžete poradiť zúčtovanie nákupu DKP /notebook a tlačiareň/ v hotovosti? Na aký pohyb?

Dík
Ak je hodnota napríklad do 1500.- Eur tak priamo do spotreby, do nákladov
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Na 501100/211100 ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Na 501100/211100 ?
Samozrejme môže byť.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Čaute poraďáci. Zase mám problém.
V roku 2009 a aj v roku 2010 som zúčtovával Daň z úrokov na 341100/221000. V začiatočných stavoch účtu mi v roku 2010 vyhodilo :
701000 / 341100 mínusovú položku dane z úrokov z roku 2009 = -0,05 Euro. Teraz pri súvahe mi túto pripočítalo k dani z príjmu / riadok 088/ pripočítalo mi ju aj k tohtoročnej uhradenej dane z úrokov/ v riadku 047/. Teda ja som zaplatil 0,36 centov daň z úrokov a v súvahe mám v riadku 47 0,41 centov. Vidím, že sa mi táto úroková daň nabaľuje a neviem čo s tým. Pomôžete? Dík.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Čaute poraďáci. Zase mám problém.
V roku 2009 a aj v roku 2010 som zúčtovával Daň z úrokov na 341100/221000. V začiatočných stavoch účtu mi v roku 2010 vyhodilo :
701000 / 341100 mínusovú položku dane z úrokov z roku 2009 = -0,05 Euro. Teraz pri súvahe mi túto pripočítalo k dani z príjmu / riadok 088/ pripočítalo mi ju aj k tohtoročnej uhradenej dane z úrokov/ v riadku 047/. Teda ja som zaplatil 0,36 centov daň z úrokov a v súvahe mám v riadku 47 0,41 centov. Vidím, že sa mi táto úroková daň nabaľuje a neviem čo s tým. Pomôžete? Dík.
Tá zaplatená daň z úrokov by sa mala odpočítať z tvojej daňovej povinnosti. Ak to tak nie je, tak tam stále ostáva a vlastne sa načítava. Však to nie je problém predsa, či áno ? Keďže bola uhradená, je O.K.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Uhradená bola, aj som si ju odpočítal z daňovej povinnosti, ale potom mi nesedí mi výška dane v daňovom priznaní a v súvahe. Je tam rozdiel tých 0,05 euro. A na budúci rok to bude už o 0,41 euro viac. Nejak to od odtiaľ musím dostať, ale neviem ako.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Uhradená bola, aj som si ju odpočítal z daňovej povinnosti, ale potom mi nesedí mi výška dane v daňovom priznaní a v súvahe. Je tam rozdiel tých 0,05 euro. A na budúci rok to bude už o 0,41 euro viac. Nejak to od odtiaľ musím dostať, ale neviem ako.

Oprava nevysporiadaného preddavku dane z bankových úrokov za predchádzajúce účtovné obdobia, ktorý nebol zúčtovaný ako definitívna daň na účte 591, dala by som napríklad 428 /341. A mala by Ti vypadnúť.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Nie som si istý či mám dobre zaúčtovaný nákup software. Konkrétne Program Pohoda . Zúčtoval som to jedným zápisom prijaté faktúry 518/321 suma 314,16 Euro a potom úhradu 321/211. Je to tak správne? Môže sa to takto zúčtovať naraz v jednom roku?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Nie som si istý či mám dobre zaúčtovaný nákup software. Konkrétne Program Pohoda . Zúčtoval som to jedným zápisom prijaté faktúry 518/321 suma 314,16 Euro a potom úhradu 321/211. Je to tak správne? Môže sa to takto zúčtovať naraz v jednom roku?
Ak je aj FA a aj úhrada v jednom roku, tak samozrejme môže byť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak to bolo zaplatené v tom istom roku, tak samozrejme.
a ak myslíš na časové rozlíšenie nákladov, tak určite nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať