Zavrieť

Porady

Rozvod s cudzincom, co mam robit?

Prosim o radu v pripade kedy bolo manzelstvo uzavrete na Cypre s muzom, ktory pochadza z Pakistanu. Manzelstvo netrva ani rok a je bezdetne. Samozrejme, kedze je on momentalne na Cypre ilegalne, tak sa nechce rozviest a takyto stav mu vyhovuje, pretoze ma aspon nejaku pravnu ochranu.... poradte mi prosim, ako by sa dalo co najrychlejsie rozviest na Cypre. Je to jednoznacne manzelstvo z rozumu z jeho strany. Podla toho co som citala, je to mozne rozviest sa aj v inom clenskom state... popripade anulovat manzelstvo, je to jedno... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paula24 je offline (nepripojený) paula24

    paula24
    Tieto prispevky som si uz precitala, ale nerozumiem terminu "obvykly pobyt", cize v skratke, pravomoc ma aj sud clenskeho statu EU, ak tam jeden z manzelov zije... spravne?

    MerinkaJ je offline (nepripojený) MerinkaJ

    MerinkaJ
    Prosím kto by mi vedel poradiť ? Vydala som sa v roku 2006,môj manžel je z Brazílie.Boli sme spolu len 1rok dieťa nemáme a ani spoločné majetky nie. Brali sme sa v Írsku.Teraz sa už fakt potrebujem rozviesť,už rok som späť na slovensku a o manželovi nemám žiadne správi.Možno už ani nežije,keďže vysvitlo že je to obyčajný kriminálnik.Nikto mi nevie poradiť čo mám robiť,a ako postupovať. To musím už naveky ostať vydatá ??? Neverím že som jediný človek na tejto zemi,ktorému sa stalo že ho využili na to,aby získali víza....ako sa mám rozviesť ?

    Rozvod s cudzincom, co mam robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.