Zavrieť

Porady

interné smernice

potrbovala by som vzary interných smerníc pre obec:
stravné
cestovné
významné chyby v účtovníctve
ďakujem
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Evelyn36 Pozri príspevok
potrbovala by som vzary interných smerníc pre obec:
stravné
cestovné
významné chyby v účtovníctve
ďakujem
Teda som už prišla do styku s kadejakými smernicami od výmyslu sveta, ale významné chyby v účtovníctve.

To akože čo usmerňuje, ak môžem byť zvedavá?

V účtovníctve by podľa môjho názoru nemala byť žiadna chyba, ani významná ani bezvýznamná.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Evelyn36 Evelyn36

Evelyn36 je offline (nepripojený) Evelyn36

od akej hodnoty sa chyba minulých rokov účtuje na 5xx
a od akých hodnôt na 428
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Podľa mňa patrí usmernenie významných a nevýznamných chýb do všeobecnej smernice účtovania, netreba na to zvláštnu smernicu. Ja som ich k tomuto roku ešte nestihla urobiť
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Chcem sa opýtať, možno pre ostatných smiešne, ale tohto roku som prvýkrát robila Smernice. Mám už niektoré zatiaľ v počítači, ale chcem ich vytlačiť a neviem, ako ich mám číslovať. Či každý druh smernice ako č. 1/09, alebo zaradom. Napr. Smernica o cestovných náhradách č. 1, Smernica o obehu účt.dokladov č.2 atď..Sme MŠ, ktorá je právnym subjektom od 1.1.2009, takže sú to vlastne nové smernice. Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

O systéme číslovania smerníc rozhoduje účtovná jednotka, takže premysli si to a zaveď do praxe.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dôležité je, aby boli vypracované v zmysle platných právnych predpisov a samozrejme ich dodržiavanie v praxi. Číslovanie je na účtovnej jednotke aký postup si zvolí.
0 0
Evelyn36 Evelyn36

Evelyn36 je offline (nepripojený) Evelyn36

Takže smernicu o významných sumách v účtovníctve nemá nik.
potrebujem len omáčku. sumy si stanovím sama podľa potreby.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Evelyn36 Pozri príspevok
Takže smernicu o významných sumách v účtovníctve nemá nik.
potrebujem len omáčku. sumy si stanovím sama podľa potreby.
samostatnú smernicu nepotrebuješ, na splnenie úlohy stačí 1 maximálne 3 vety. To zamontuj medzi všeobecné veci.
0 0
koniky koniky

koniky je offline (nepripojený) koniky

K tým smerniciam mám jeden dotaz - kto schvaľuje škole s právnou subjektivitou smernice - napr. o účtovníctve, zásady hospodárenia s majetkom alebo s fin.prostriedkami a iné.? Zriaďovateľ - t.j. zastupiteľstvo alebo len riaditeľ školy?
Ako je to so smernicami, ktoré schváli zriaďovateľ kde je uvedené, že platia aj pre nimi zriadené rozpočtové organizácie - platia pre nich alebo nie ???
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
koniky Pozri príspevok
K tým smerniciam mám jeden dotaz - kto schvaľuje škole s právnou subjektivitou smernice - napr. o účtovníctve, zásady hospodárenia s majetkom alebo s fin.prostriedkami a iné.? Zriaďovateľ - t.j. zastupiteľstvo alebo len riaditeľ školy?riaditeľ
Ako je to so smernicami, ktoré schváli zriaďovateľ kde je uvedené, že platia aj pre nimi zriadené rozpočtové organizácie - platia pre nich alebo nie ???
platia v plnom rozsahu

Odpoveď v texte
0 0
gzihlavnikova gzihlavnikova

gzihlavnikova je offline (nepripojený) gzihlavnikova

píšem od témy, ale neviem nájsť tému, ktorá by sa mojou otázkou zaoberala. Chcem sa opýtať čo dáva škola pri štvrťročnej uzávierke svojmu zriaďovateľovi. Dávate mu nejaké podklady? čerpanie rozpočtu? odsúhlasujete sa nejako?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gzihlavnikova Pozri príspevok
píšem od témy, ale neviem nájsť tému, ktorá by sa mojou otázkou zaoberala. Chcem sa opýtať čo dáva škola pri štvrťročnej uzávierke svojmu zriaďovateľovi. Dávate mu nejaké podklady? čerpanie rozpočtu? odsúhlasujete sa nejako?
Výkazy FIN 01, FIN 02, FIN 07 tieto výkazy idú štvrťročne a čerpanie rozpočtu a zborník každý mesiac. Teda aspoň od nás to zriaďovateľ (KŠÚ) vyžaduje, ale ako je to s obecnými a mestskými školami to neviem, možno sa ešte niekto ozve.
0 0
zsstefanika zsstefanika

zsstefanika je offline (nepripojený) zsstefanika

Ahoj, práve dnes som s kolegyňou riešila tému "smernice", kde by som našla aké všetky smernice by škola mala mať. Existuje niekde nejaký zoznam, alebo by som ich našla niekde vypracované? Pokiaľ viem sú nejaké firmy, kt. poskytujú tieto veci na CD, len sa mi zdá, že je to príliš drahé. Vie mi niekto poradiť. Ďakujem
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

zsstefanika Pozri príspevok
Ahoj, práve dnes som s kolegyňou riešila tému "smernice", kde by som našla aké všetky smernice by škola mala mať. Existuje niekde nejaký zoznam, alebo by som ich našla niekde vypracované? Pokiaľ viem sú nejaké firmy, kt. poskytujú tieto veci na CD, len sa mi zdá, že je to príliš drahé. Vie mi niekto poradiť. Ďakujem
Priložím jeden pracovný materiál, ktorý som obdržala na jednom školení, mne moc pomohol. Ja som niektoré smernice pospájala, tak napr. miesto 3 mám jednu.
0 0
zsstefanika zsstefanika

zsstefanika je offline (nepripojený) zsstefanika

Ďakujem, tento materiál mám aj ja, ale pravdu povediac ani neviem čo s tým ďalej... Podľa tohto vzoru si napísala nejakú smernicu? V bode IV je ich uvedených 18!!!!!!
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

zsstefanika Pozri príspevok
Ďakujem, tento materiál mám aj ja, ale pravdu povediac ani neviem čo s tým ďalej... Podľa tohto vzoru si napísala nejakú smernicu? V bode IV je ich uvedených 18!!!!!!
Z toho materiálu som použila všetko to, čo bolo potrebné prerobiť podľa nových zákonov. Veď nejaké smernice určite máte v organizácii, stačí z nich odstrániť neplatné, doplniť nové. Až budeš tvoriť úplne nové smernice, tak by sa ti zišiel konkrétny vzor. Až taký budem mať, môžem poskytnúť.
0 0
zsstefanika zsstefanika

zsstefanika je offline (nepripojený) zsstefanika

Bola by som veľmi rada, zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
0 0
koniky koniky

koniky je offline (nepripojený) koniky

vďaka za odpoveď, išlo mi o to že ak zriaďovateľ/obec/ schválil zásady hospodárenia napr. s finančnými prostriedkami a majetkom , kde je uvedené že plati aj pre RO, ako má reagovať RO, ktorá už má schválené zásady riaditeľom školy. Ktoré sú platné?
Mimo témy - rozpočtové opatrenia RO schvaľuje zriaďovateľ/starosta/ alebo riaditeľ. Ide o presun fin.prostriedkov na položkách, kde nebol rozpočet?
Diky
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
koniky Pozri príspevok
vďaka za odpoveď, išlo mi o to že ak zriaďovateľ/obec/ schválil zásady hospodárenia napr. s finančnými prostriedkami a majetkom , kde je uvedené že plati aj pre RO, ako má reagovať RO, ktorá už má schválené zásady riaditeľom školy. Ktoré sú platné?
Mimo témy - rozpočtové opatrenia RO schvaľuje zriaďovateľ/starosta/ alebo riaditeľ. Ide o presun fin.prostriedkov na položkách, kde nebol rozpočet?
Diky
Ak presúvaš finančné prostriedky v vrámci 610, 620,630 z jednej položky EK na druhú tak to schvaľuje riaditeľ a presúvaš si ich podľa potreby. Aj zo 620 ky na 630ky a opačne si presúvaš fin. prostriedky podľa potreby, len musí byť dodržaná zásada, že 620 ti musia % -ne sadnúť na 610ky, teda musíš mať tam tých 35,25% zo 610. No a 610 ky nemôžeš upravovať teda navyšovať alebo znižovať objem finančných prostriedkov na 610 kach spolu, pretože to je záväzný ukazovateľ a môže ti ho upraviť len zriaďovateľ. Ale presunúť zo 611-ky na 612 ku a podobne môžeš. Dúfam že som to napísla aspoň trošku zrozumiteľne.

A k tej 1. otázke platí smernica schválená zriaďovateľom, alebo si do tej svojej zapracuj podmienky, ktoré udáva zriaďovateľ.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

koniky Pozri príspevok
vďaka za odpoveď, išlo mi o to že ak zriaďovateľ/obec/ schválil zásady hospodárenia napr. s finančnými prostriedkami a majetkom , kde je uvedené že plati aj pre RO, ako má reagovať RO, ktorá už má schválené zásady riaditeľom školy. Ktoré sú platné?
Mimo témy - rozpočtové opatrenia RO schvaľuje zriaďovateľ/starosta/ alebo riaditeľ. Ide o presun fin.prostriedkov na položkách, kde nebol rozpočet?
Diky
Ak je v zásadách hospodárenia obce napísané, že platia aj pre RO potom sa týmito zásadami musíte riadiť. Mali by ste si porovnať vaše a obecné zásady a svoje upraviť. Najlepšie ku dňu kedy vstúpili do platnosti v obci. Dúfam, že vám z obce aspoň poslali kópiu, keď sa už nimi musíte riadiť.
Rozpočtové opatrenia RO nemusí schvaľovať zriaďovateľ. Záleží to však od obce akú chce mať nad vami kontrolu a ako sa s vami dohodne. Zavolaj účtovníčke , alebo hlavnému kontrolórovi a opýtaj sa ho. Totiž sú rôzne možnosti. Pri centralizovanom štýle riadenia obec odsúhlasuje rozpočet podľa položiek aj pre RO a aj presuny medzi týmito položkami.Pri decentralizovanom štýle riadenia schváli obec iba celkovú sumu a škola si zostavuje rozpočet sama podľa potreby.Vtom prípade si aj presuny medzi položkami robí škola sama.Mne to takto bolo vysvetlené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať