Zavrieť

Porady

Kúpa bytu - kupujúci nie sú manželia

Prosím poradiť, ako uviesť do kúpno-predajnej zmluvy, ak byt kupujú partneri, ktorí nie sú manželia - ako podielové vlastníctvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tak ako sa zvyčajne píše do kúpnopredajnej zmluvy. Všetky údaje potrebné z OP a návrh na zápis do katastra nehnuteľností každý v 1/2 -ci . To nevadí že nie sú to manželia , nehnuteľnosť môžu kúpiť aj dvaja partneri , z tým že každý bude vlastniť svoj podiel . Ale pokiaľ sú ženatý -vydaté, bude treba prizvať aj manželky-manželov , a dať súhlas , že manželka - manžel s tou kúpou súhlasí. Samozrejme pokiaľ nie je BSM rozdelené súdom .
    Naposledy upravil Zita5 : 11.08.05 at 09:22

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    1. Ak je predmetom kupy aj zastavany/prilahly pozemok, treba v zmluve vycislit aj podiel na pozemku v m2:

    pozemok parc.c. 223- zastavane plochy a nadvoria, vymera 200 m2

    (vymera pripadajuca na spoluvlastnicky podiel 1/2 = 100 m2)

    Je to sice somarina, ale nas kataster kvoli tomu prerusuje konanie!!!!

    2. Ak sa na financovani kupy podielaju inymi pomermi, tak treba tento financny podiel previest aj do spoluvlastnickych podielov, teda napr. 1/3-2/3.

    3. Bolo by dobre rozpisat to aj pri kupnej cene - t.j. cena spoluvlastnickeho podielu kupujuceho v 1.rade je ... Sk a cena SV podielu kupujucej v 2.rade je.... Sk, aby potom raz nebolo - ja som dal/dala viac ako polovicu, a zbytocne tahanice.

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    Zdravím poraďákov, prosim poradiť. Kupujem byt - predchádzajúci majitelia si z neho vzali linku aj sporák. Neviem ako sa mám k tomu postaviť. Je linka aj sporák súčasťou kuchyne, alebo to tam môže, ale nemusí byť? Nemala by som im naznačiť že si sumu za linku aj sporák mali odrátať z ceny bytu?
    Ďakujem za každý názor

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    hefi Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov, prosim poradiť. Kupujem byt - predchádzajúci majitelia si z neho vzali linku aj sporák. Neviem ako sa mám k tomu postaviť. Je linka aj sporák súčasťou kuchyne, alebo to tam môže, ale nemusí byť? Nemala by som im naznačiť že si sumu za linku aj sporák mali odrátať z ceny bytu?
    Ďakujem za každý názor
    Predávajúci predáva nehnuteľnosť a nie linku a sporák .Takže z môjho pohľadu , to tam nemusí byť , pokiaľ byt mali v osobnom vlastníctve .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    hefi Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov, prosim poradiť. Kupujem byt - predchádzajúci majitelia si z neho vzali linku aj sporák. Neviem ako sa mám k tomu postaviť. Je linka aj sporák súčasťou kuchyne, alebo to tam môže, ale nemusí byť? Nemala by som im naznačiť že si sumu za linku aj sporák mali odrátať z ceny bytu?
    Ďakujem za každý názor
    Pokiaľ viem, vstavaný nábytok a spotrebiče sa považujú za súčasť bytu.
    Ved aj oni určite kupovali byt s linkou.
    Mali Vás na to pri kúpe upozorniť, že to nepatrí do ceny.
    Pozri aj do papierov- zväčša býva aj konkrétne vypísané čo kúpa obsahuje a čo je súčasťou.
    Ak to tam nie je vypísané, máš smolu. Ale ak áno, žiadaj nápravu.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    hefi Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov, prosim poradiť. Kupujem byt - predchádzajúci majitelia si z neho vzali linku aj sporák. Neviem ako sa mám k tomu postaviť. Je linka aj sporák súčasťou kuchyne, alebo to tam môže, ale nemusí byť? Nemala by som im naznačiť že si sumu za linku aj sporák mali odrátať z ceny bytu?
    Ďakujem za každý názor
    Kupovali sme byt, v ktorom chýbal sporák a pôvodní majitelia nám dali zľavu ešte cca Sk 10 000,--. Vopred nás však upozornili, že tam nie je.

    Kúpa bytu - kupujúci nie sú manželia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.