Zavrieť

Porady

Ziadost o radu pri exekucii

Potreboval by som poradit v suvislosti s exekucnym konanim,

- ak exekutor vymaha pohladavku v prospech majitela pohladavky, mam ja ako exekuovany

a) pravo/moznost vyziadat si informaciu, kto je aktualnym majitelom pohladavky, ak doslo k jej odpredaju ?

b) mozem si vyziadat kontaktne udaje na majitela pohladavky a iniciovat osobne stretnutie za ucelom dohodnutia splatkoveho kalendara, kedze mam pocit, ze exekutor nie je dostatocne aktivny v tomto smere ?

c) vzhladom k tomu, ze sa v tejto oblasti nepohybujem a exekutorovi moc neverim, rad by som absolvoval osobne (platene) konzultacne sedenie s realnym nezaujatym exekutorom, ktory by mi poradil ake su moznosti a na co si treba davat pozor pri exekucii (proste rady z realneho zivota),
- teda ake kroky moze robit exekutor aby si navysoval svoju odmenu,
- ako eliminovat taketo aktivity,
- na ake informacie zo strany exekutora mam narok
- pripadne nejake prakticke skusenosti, aby som sa exekucie zbavil co najrychlejsie a bez zbytocnych nakladov navyse

Dakujem za odpovede
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ako účastník konania - povinný, máš možnosť nahliadať do spisu (pravdepodobne je to spoplatnené 1,-EUR) - tým pádom sa dozvieš, pre koho exekútor vymáha pohľadávku.
a.d. - navyšovanie trov exekúcie - exekútor má právo na 20% z vymoženej sumy + hotové výdavky (poštovné, telefón, umelé navyšovanie môže nastať osobnými návštevami povinného - cestovné náhrady) + DPH z tohoto všetkého, pričom po ukončení exekučného konania máš nárok na doručenie vyúčtovania trov exekúcie, pričom môžeš exekútorovi aj písomne oznámiť, že trovy sú neúmerne vysoké a žiadaš o nové vyúčtovanie. (príp. dáš podnet na komoru exekútorov)
Na to, aby si sa čo najskôr zbavil exekúcie, musíš čo najskôr začať platiť v čo najvyšších sumách. Ak budeš platiť priamo oprávnenému, nezabudni kópie dokladov predkladať aj exekútorovi, aby si to viedol vo svojich záznamoch (nárok na odmenu má aj z týchto súm, lebo boli zaplatené počas exekúcie - to len,aby nevznikol omyl)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

A je mozne, ze majitel pohladavky - opravneny nemusi suhlasit so splatkovym kalendarom ?

Resp. je mozne, aby opravneny naprikald kompletne zamietol moznost splatkoveho kalendara a trval iba na jednorazovom splateni celej pohladavky ?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Ajven Pozri príspevok
A je mozne, ze majitel pohladavky - opravneny nemusi suhlasit so splatkovym kalendarom ?

Resp. je mozne, aby opravneny naprikald kompletne zamietol moznost splatkoveho kalendara a trval iba na jednorazovom splateni celej pohladavky ?
áno,určite je to možné a počítaj s tým ,že i pravdepodobné.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Tomu ale nerozumiem.

Preco je to pravdepodobne ? Rozumiem ze urok, ktory je na danej pohladavke je 2x vacsi ako urok beznej hypoteky, ale nemalo by byt v zaujme majitela pohladavky, ju v nejakom horizonte dostat ako splatenu ?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Ajven Pozri príspevok
Tomu ale nerozumiem.

Preco je to pravdepodobne ? Rozumiem ze urok, ktory je na danej pohladavke je 2x vacsi ako urok beznej hypoteky, ale nemalo by byt v zaujme majitela pohladavky, ju v nejakom horizonte dostat ako splatenu ?
predpokladám,že ak niečo vymáham už cez exekútora,tak tomu predchádzali nejaké upomienky, posledná výzva pred podaním na súd, platobný rozkaz....
ak dotyčný na tieto výzvy nereaguje,tak kde mám záruku,že dodrží splátkový kalendár? exekúcia je už istá,ak dotyčnému zablokuje účet, alebo siahne na majetok,ale splátky sú len hypotetická úhrada.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

No to je jasne..

problemom je, ze exekucia bola vedena na studenta, ktory teraz skoncil VŠ a teda realne doteraz nemal z coho platit vzniknuty dlh. Teraz po VŠ, má šancu na pravidelný mesačný príjem zo zamestnania a teda myslím, že to je celkom významný rozdiel. A súčasne majiteľ pohľadávky má aspoň nejakú časť pohľadávky splatenú, lebo takto nemá nič a nieje isté že sa mu to vobec niekedy splati. Takze si myslim ze je to o dohode a v podstate vyhodne aj pre majitela pohladavky.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Ajven Pozri príspevok
No to je jasne..

problemom je, ze exekucia bola vedena na studenta, ktory teraz skoncil VŠ a teda realne doteraz nemal z coho platit vzniknuty dlh. Teraz po VŠ, má šancu na pravidelný mesačný príjem zo zamestnania a teda myslím, že to je celkom významný rozdiel. A súčasne majiteľ pohľadávky má aspoň nejakú časť pohľadávky splatenú, lebo takto nemá nič a nieje isté že sa mu to vobec niekedy splati. Takze si myslim ze je to o dohode a v podstate vyhodne aj pre majitela pohladavky.
dohoda je možná,samozrejme ak je k tomu prístupný i veriteľ. v prípade ,ako uvádzaš až teraz je jasné, že môže na to pristúpiť , ak doteraz nemal z čoho exekúciu vyrovnať. pozor však, nemá dlžník účet na svoje meno? samozrejme ,musí sa zaviazať splatiť i súdne ,prípadné exekučné trovy. zvykne sa v splátkovom uvádzať,že v prípade nezaplatenia jednej splátky stáva sa splatným celý dlh. ináč sa veriteľ môže vzdať i úroku z omeškania.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Dostala som exekučný príkaz. Odvolala som sa na súde, priložila potvrdenia o úhradách, no napriek tomu som dostala zo súdu rozhodnutie, že moje námietky zamieta a že sa už nemôžem odvolať.
Chcem Vás poprosiť o pomoc, ako mám ďalej postupovať. Je mi jasné, že to musím zaplatiť (to najhoršie som už trocha predýchala). Príde mi ešte dáky príkaz v €, alebo platí ten pôvodný exekučný príkaz a mám SKK len prepočítať?
Vie mi prosím Vás niekto poradiť? Veľká vďaka. Eva
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

aké je odôvodnenie toho roznodnutia? neboli náhodou tie úhrady zaplatené až po začatí ex.konania?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Myslím si, že v tomto prípade je to už jedno, tak len stručne. Omeškala som sa s platením mesačných platieb za nájomné SBD - nemali poukážky, menili číslo účtu, doťahovali sa s družstvom podielníkov. Prišlo mi vyúčtovanie, a to som zaplatila v termíne. SBD ma dali na súd, že som neuhradila celú čiastku. -Vo vyjadrení som uviedla, že som vyúčtovanie uhradila v plnej výške a v termíne, priložila kópie poukážok a tým som bola presvedčená, že je to OK.
Po troch rokoch mi prišiel exekučný príkaz. Po nahliadnutí do spisov na súde som zistila, že som bola predvolaná na súdne pojednávanie, ktoré (keďže som tam už dva roky nebývala), som nemohla prevziať. Rozhodli teda bezo mňa, že zaplatím úroky z omeškania OD DOBY PODANIA ICH ŽALOBY DO DŇA ÚHRADY VYÚČTOVANIA aj keď úhrada vyúčtovania bola v termíne. Tak mi nabalili 6,5 x väčšiu čiastku, ako bol poplatok z omeškania. Odvolala som sa proti exekučnému príkazu, uviedla som tam zasa všetky dátumy a fotokópiu úhrad, ktoré asi nikto nebral do úvahy.
Ja by som len chcela vedieť, keďže s tým nemám žiadne skúsenosti, či mám čakať ešte na dáky príkaz na úhradu aj s číslami účtov, kde mám uhradiť, alebo ten pôvodný exekučný príkaz z pred 1,5 roka prepočítať na € a uhradiť?
Nevie mi niekto poradiť?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

je to exekučný príkaz alebo upovedomenie o začatí exekúcie?
Ak odvolaniu proti exekučnému titulu nebolo vyhovené a je právoplatný, je veľmi pravdepodobné, že ti nezostáva nič iné, iba čiastku zaplatiť.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

ZEvina Pozri príspevok
Myslím si, že v tomto prípade je to už jedno, tak len stručne. Omeškala som sa s platením mesačných platieb za nájomné SBD - nemali poukážky, menili číslo účtu, doťahovali sa s družstvom podielníkov. Prišlo mi vyúčtovanie, a to som zaplatila v termíne. SBD ma dali na súd, že som neuhradila celú čiastku. -Vo vyjadrení som uviedla, že som vyúčtovanie uhradila v plnej výške a v termíne, priložila kópie poukážok a tým som bola presvedčená, že je to OK.
Po troch rokoch mi prišiel exekučný príkaz. Po nahliadnutí do spisov na súde som zistila, že som bola predvolaná na súdne pojednávanie, ktoré (keďže som tam už dva roky nebývala), som nemohla prevziať. Rozhodli teda bezo mňa, že zaplatím úroky z omeškania OD DOBY PODANIA ICH ŽALOBY DO DŇA ÚHRADY VYÚČTOVANIA aj keď úhrada vyúčtovania bola v termíne. Tak mi nabalili 6,5 x väčšiu čiastku, ako bol poplatok z omeškania. Odvolala som sa proti exekučnému príkazu, uviedla som tam zasa všetky dátumy a fotokópiu úhrad, ktoré asi nikto nebral do úvahy.
Ja by som len chcela vedieť, keďže s tým nemám žiadne skúsenosti, či mám čakať ešte na dáky príkaz na úhradu aj s číslami účtov, kde mám uhradiť, alebo ten pôvodný exekučný príkaz z pred 1,5 roka prepočítať na € a uhradiť?
Nevie mi niekto poradiť?
Píšeš, že si sa odvolala proti exekučnému príkazu, myslíš tým, že si v lehote podala námietky proti exekúcii (tie sa ale môžu podať len po prevzatí upovedomenia o začatí exekúcie, exekučný príkaz sa nemôže vydať, kým súd nerozhodne o námietkách) ?
Naposledy upravil Katka91 : 07.09.09 at 11:06 Dôvod: nepresne som sa vyjadrila
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

ZEvina Pozri príspevok
Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Dostala som exekučný príkaz. Odvolala som sa na súde, priložila potvrdenia o úhradách, no napriek tomu som dostala zo súdu rozhodnutie, že moje námietky zamieta a že sa už nemôžem odvolať.
Chcem Vás poprosiť o pomoc, ako mám ďalej postupovať. Je mi jasné, že to musím zaplatiť (to najhoršie som už trocha predýchala). Príde mi ešte dáky príkaz v €, alebo platí ten pôvodný exekučný príkaz a mám SKK len prepočítať?
Vie mi prosím Vás niekto poradiť? Veľká vďaka. Eva
V prípade, že si to už naozaj predýchala a chceš to zaplatiť, bolo by najlepšie spojiť sa s exekútorom, ktorý príkaz vydal, nech Ti oznámi presnú sumu na úhradu (pôvodná sa môže zmeniť, ak sú v rozhodnutí aj úroky z omeškania, prípadne Ti vyčísli presné trovy exekúcie). Ak to chceš zaplatiť, urob to čo najskôr, aby Ti zbytočne nenarastali trovy za prípadné ďalšie úkony, ktoré by exekútor robil alebo sa môže ľahko stať, že Ti nariadi zrážky zo mzdy, zablokuje účet atď...
Podľa mňa prechodom na euro sa exekútori nevystavovali nové písomnosti, sumy v Sk sa prepočítajú konverzným kurzom na €.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Katka91 to som myslela. Dostala som od exekútora upovedomenie o začatí exekúcie, voči ktorému som podala v zákonnom termíne námietky. Tieto námietky mi sú zamietol. Chcem to zaplatiť, nič iné mi už teraz nezostáva, len som nevedela, či mám teraz čakať na exekučný príkaz či ako to ďalej chodí?
Vďaka, Eva
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

ZEvina Pozri príspevok
Katka91 to som myslela. Dostala som od exekútora upovedomenie o začatí exekúcie, voči ktorému som podala v zákonnom termíne námietky. Tieto námietky mi sú zamietol. Chcem to zaplatiť, nič iné mi už teraz nezostáva, len som nevedela, či mám teraz čakať na exekučný príkaz či ako to ďalej chodí?
Vďaka, Eva
Nečakaj na exekučák, aby Ti zbytočne neblokovali mzdu, účet alebo iný majetok. Spoj sa čo najskôr s exekútorom, aby zbytočne nenarastali trovy (každý jeden úkon, ktorý exekútor urobí, Ti navyšuje trovy - poštovné za príkazy, ktoré sa doručujú do vlastných rúk, prípadné cestovné, telefonáty atď...). Držím palce
0 0
Dula Dula

Dula je offline (nepripojený) Dula

Dobry deň,
naša firma dostala od exekútora výzvu na vyhlásenie o majetku, prosím Vás je na to nejaké tlačivo, ktoré treba vypísať alebo stači formou listu nahlásiť účtovné stavy.Budem vďačná za každy vzor ako to má vyzerať. Vopred ďakujem
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Dula Pozri príspevok
Dobry deň,
naša firma dostala od exekútora výzvu na vyhlásenie o majetku, prosím Vás je na to nejaké tlačivo, ktoré treba vypísať alebo stači formou listu nahlásiť účtovné stavy.Budem vďačná za každy vzor ako to má vyzerať. Vopred ďakujem
Pokiaľ viem, tlačivo na to nie je, zrejme budú od Vás chcieť súvahu, výsledovku, prípadne ešte zoznam pohľadávok. Možno aj nejaké ďalšie veci z účtovníctva.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Katka91 Pozri príspevok
Pokiaľ viem, tlačivo na to nie je, zrejme budú od Vás chcieť súvahu, výsledovku, prípadne ešte zoznam pohľadávok. Možno aj nejaké ďalšie veci z účtovníctva.
Ešte by som sama seba rada doplnila, že treba predložiť také veci z účtovníctva (nie som účtovníčka, tak sa k nim konkrétne radšej nevyjadrujem ), v ktorých sa exekútor dozvie, aký hnuteľný a nehnuteľný majetok firma vlastní.
0 0
olbap olbap

olbap je offline (nepripojený) olbap

Dula Pozri príspevok
Dobry deň,
naša firma dostala od exekútora výzvu na vyhlásenie o majetku, prosím Vás je na to nejaké tlačivo, ktoré treba vypísať alebo stači formou listu nahlásiť účtovné stavy.Budem vďačná za každy vzor ako to má vyzerať. Vopred ďakujem
moc by som neposielal min.pohladavky exekutorovy lebo ten to posle firmam ktore vam dlhuju a bude tahat prostriedky od nich. cize vam urobi negativnu reklamu. vlastna skusenost exekutorka michalovce.
0 0
Dula Dula

Dula je offline (nepripojený) Dula

Ďakujem, za pomoc. V tej výzve je, že máme poslať stavy bankových účtov, hnutelný majetok a pohľadavky o súvahe alebo výsledovke tam nič nie je, ale asi ju radsej pošlem. Ešte raz dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať