Zavrieť

Porady

Nárok zamestnanca na ošetrenie u lekára

Prosím o pomoc - zamestnanec išiel na celodenné vyšetrenie k lekárovi, do dochádzky som mu zadala návšteva u lekára celý deň...výplata by mu mala zostať nezmenená...zamestnanec má nárok na 7 Péčok za rok? alebo sa mýlim???
ďakujem...
Naposledy upravil Dav : 09.03.10 at 15:43
Usporiadat
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a ak máme zamestnanca na skrátený úväzok na kolko PN má nárok. on pracuje aj inde na prac. pomer
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
a ak máme zamestnanca na skrátený úväzok na kolko PN má nárok. on pracuje aj inde na prac. pomer
pýtaš sa na volno na návštevu lekára ?
ak ano - rovnako ako ostatní zamestnanci 7 dní, len mu nepreplácaš 8 hod. denne, ale tolko, kolko má stanovené v prac.zmluve
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

ja by som sa rada spýtala či ak zamestnanec ide zubárovi do vzdialeného mesta...cca 22 km - má nárok na 8 hod.platené volno, alebo len na nevyhnutne potrebný čas? ... na priepustke čas odchodu a príchodu uvedený nemá.
Kolektívnu zmluvu nemáme
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

salka Pozri príspevok
ja by som sa rada spýtala či ak zamestnanec ide zubárovi do vzdialeného mesta...cca 22 km - má nárok na 8 hod.platené volno, alebo len na nevyhnutne potrebný čas? ... na priepustke čas odchodu a príchodu uvedený nemá.
Kolektívnu zmluvu nemáme
Má nárok na voľno na cestu tam, na ošetrenie aj cestu späť. AK to celé trvá 8 hodín, tak 8 hodín.
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

Chobot Pozri príspevok
Má nárok na voľno na cestu tam, na ošetrenie aj cestu späť. AK to celé trvá 8 hodín, tak 8 hodín.
Ďakujem.
Ešte sa spýtam, ako to mám teda poriešiť, dám mu tu od dr. orazenú priepustku nech si tam dopíše čas koľko sa u toho zubára zdržal?...a viem že cesta hore dolu netrvala dlhšie ako hodinu.
Viem, že podľa zákonníka má nárok na nevyhnutne potrebný čas....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

salka Pozri príspevok
Ďakujem.
Ešte sa spýtam, ako to mám teda poriešiť, dám mu tu od dr. orazenú priepustku nech si tam dopíše čas koľko sa u toho zubára zdržal?...a viem že cesta hore dolu netrvala dlhšie ako hodinu.
Viem, že podľa zákonníka má nárok na nevyhnutne potrebný čas....
Nech ti povie, od kedy do kedy bol u zubára (ak mu neveríš, pohroz mu, že si to u zubára overíš), k tomu pozri odchody autobusov a zistíš, koľko času potreboval na cestu tam, ošetrenie a cestu späť.
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

dobry den,

poprosim o radu - som zamestnany a mame fixny pracovny cas 6 hodin - avsak do tyzdna musime mat odpracovanych 40 hodi (t.j. 8 hodin na den). zamestnvatel mi pri potvrdeniach na osetrenie u lekara akceptuje vsak len 6 hodin - nie celych 8 - takze zvysne dni v tyzdni musim nadrabat - je to vporiadku?

navyse - mam pravo teda na 7 dni? alebo mam pravo na 7dni * 8 hodin - co je 56 hodin - co je v mojom pripade (akceptacie len 6 hodin) dokopi 9.33 dna???

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slavonav Pozri príspevok
dobry den,

poprosim o radu - som zamestnany a mame fixny pracovny cas 6 hodin - avsak do tyzdna musime mat odpracovanych 40 hodi (t.j. 8 hodin na den). zamestnvatel mi pri potvrdeniach na osetrenie u lekara akceptuje vsak len 6 hodin - nie celych 8 - takze zvysne dni v tyzdni musim nadrabat - je to vporiadku? ÁNo, je.
§ 143 ZP
Prekážky v práci
pri pružnom pracovnom čase

(1) Prekážky v práci na strane zamestnanca sa pri uplatnení pružného pracovného času posudzujú ako výkon práce s náhradou mzdy len v rozsahu, v ktorom zasiahli do základného pracovného času. V rozsahu, v ktorom zasiahli do voliteľného pracovného času, sa posudzujú ako ospravedlnené prekážky v práci, nie však ako výkon práce a neposkytuje sa za ne náhrada mzdy.

navyse - mam pravo teda na 7 dni? alebo mam pravo na 7dni * 8 hodin - co je 56 hodin - co je v mojom pripade (akceptacie len 6 hodin) dokopi 9.33 dna???

dakujem
V texte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slavonav Pozri príspevok
dobry den,

poprosim o radu - som zamestnany a mame fixny pracovny cas 6 hodin - avsak do tyzdna musime mat odpracovanych 40 hodi (t.j. 8 hodin na den). zamestnvatel mi pri potvrdeniach na osetrenie u lekara akceptuje vsak len 6 hodin - nie celych 8 - takze zvysne dni v tyzdni musim nadrabat - je to vporiadku?

navyse - mam pravo teda na 7 dni? alebo mam pravo na 7dni * 8 hodin - co je 56 hodin - co je v mojom pripade (akceptacie len 6 hodin) dokopi 9.33 dna???

dakujem
Treba si vyhľadať staršie témy, bolo to popisované. Môj názor nájdeš tu:

http://www.porada.sk/t67459-pruzny-pracovny-cas.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať