Zavrieť

Porady

umiestnenie stavby, súhlas susedov

ahojte, potrebujem poradiť...kúpili sme pozemok v areáli bývaleho JRD...pozemok má ale užčiu výmeru...tak chceme objekt postaviť z jednej strany na hranici pozemku a z druhej strany 1,30 od hranice....susediace pozemky má v správe pozemkový fond...mzslíte, že je možné dostať takýto súhlas alebo napr. pozemky odkúpiť? A ešte niečo...y jednej strany vlastní SPF pozemok 3,5m široký a vdla neho je vlastníkom pozemku súkromná osoba....potrebujeme súhlas na stavbu aj od neho alebo len od bezprostredne susediaceho? ďakujem veľmi pekne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    boldizar6b Pozri príspevok
    Chcel by som sa opytat,sused odkupil pozemok cca 60cm od nasho,ci mal mat suhlas od nas alebo nie? Alebo ako to vlastne je? Dakujem
    Neviem, či správne chápem tvoju otázku
    Ale ak niekto kúpil pozemok vedľa Teba, nemusí si od Teba na to pýtať súhlas.

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    ak tomu rozumiem cez známeho alebo za finančnú odmenu...no super, mzslím, že to pôjde...

    boldizar6b je offline (nepripojený) boldizar6b

    boldizar6b
    Chcel by som sa opytat,sused odkupil pozemok cca 60cm od nasho,ci mal mat suhlas od nas alebo nie? Alebo ako to vlastne je? Dakujem

    boldizar6b je offline (nepripojený) boldizar6b

    boldizar6b
    Dobre,dakujem. Lebo mam chatu a asi 60cm od nasej chaty si odkupil sused pozemok a ide tam robit parkovisko tak som len chcel vediet ci nahodou nemusi mat odomna suhlas

    milko78 je offline (nepripojený) milko78

    milko78
    Podla zakona ma byt odstupova vzdialenost od susednej parcely 2,0 m, su mozne vynimky ale stým musi suhlasit sused a stavebný urad, co sa týka suseda ktorý je o 3,5 m dalej tak ten by bol ucasnikom konania az vtedy pokial by bol nejak dotknuty stavbou( tienenim a pod.) Ak by ste potrebovali viac poradit, alebo ohladom projektu mozte mi zavolat na tel.č.........

    Pozn. moderátora - číslo bolo vymazané - nedovolená reklama.

    Chobot
    Naposledy upravil Chobot : 01.10.09 at 12:29

    umiestnenie stavby, súhlas susedov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.