Zavrieť

Porady

MRP a PN pretrvávajúca...

Prosím o radu...mám program MRP na mzdy a zamestnanec má PN od 29.9.2009, chce to odomna: začiatok rozhodného obdobia a koniec (to si myslím, že je obdobie od 1.1.2008-31.12.2008), ale neviem to presne, potom to chce Doba neplatenia poistného.....? tak tam neviem čo mám dať...
Prosím poradte mi...mám vyplatný termíííííín
Naposledy upravil Dav : 05.11.09 at 18:23
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

bezradná Pozri príspevok
Tak som v koncoch . Síce aj mne sa to stalo už raz. Tiež som to riešila tak, že som zmazala mzdu a denný priemer z r.2008 a znovu vypočítala. Potom to už fungovalo. Prípadne si skús opraviť indexy v programe a aj previesť optimalizáciu dát. Môže to byť spôsobené aj upgrade-om. Iné ma nenapadá
Mne si zapamätalo priemer z roku 2008, lebo zamestnanec bol PN od 11/08 do 3/09. Potom pár dní robil, a šiel na PN, ale VZ ostal v Sk, preto som hľadala spôsob, ako to opraviť , a v MRP ma naučili znovu prepočítať VZ na €.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Lenkak, našla som to v období neprítomnosti som zadala, že je Nemoc od 1.10.-31.10.2009 a vyšla mi teraz jej mzda 40,87€
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
opravila som svoj príspevok, má to byť v tých denných zápisoch.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Dav Pozri príspevok
Mne si zapamätalo priemer z roku 2008, lebo zamestnanec bol PN od 11/08 do 3/09. Potom pár dní robil, a šiel na PN, ale VZ ostal v Sk, preto som hľadala spôsob, ako to opraviť , a v MRP ma naučili znovu prepočítať VZ na €.

Jáj vidíš ,aj to som už musela riešiť . Vyšla mi zamestnankyni táákáá náhrada, že by som aj ako výplatu brala. Ale v tomto prípade som prišla na to, že musím priamo pri výpočte mzdy ísť do nemocí a tam to opraviť - je tam aj taká možnosť, že modifikovať priemer ND. Škoda, že ja neviem kopírovať obrázky ako lenka, hodila by som to sem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

bezradná Pozri príspevok
Jáj vidíš ,aj to som už musela riešiť . Vyšla mi zamestnankyni táákáá náhrada, že by som aj ako výplatu brala. Ale v tomto prípade som prišla na to, že musím priamo pri výpočte mzdy ísť do nemocí a tam to opraviť - je tam aj taká možnosť, že modifikovať priemer ND. Škoda, že ja neviem kopírovať obrázky ako lenka, hodila by som to sem.
Presne tak som to robila aj ja. Jednému zamestnancovi mi vyšla náhrada skoro 1000 €.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Dav Pozri príspevok
áno, a potom znovu mzdy-výpočet-zamestnanec- nemoc-pridať-začiatok...(potvrdiť pokračovanie)
nerozumiem...dám mzdy, výpočet zamestnanca a potom nemoc pridať začiatok???
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Kde mám dať to modifikovať??????? prosííííííííím
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Babulica Pozri príspevok
nerozumiem...dám mzdy, výpočet zamestnanca a potom nemoc pridať začiatok???
Dav to určite myslela tak, že buď začiatok alebo pokračovanie PN -

ešte to nefunguje?

k príspevku 48 - Vystavenie mzdy - nemoc(klikneš na ten odkaz) - zoznam dávok - náhrada mzdy - je tam aj možnosť opraviť - skús najprv ta skontrolovať, či je všetko nahodené ako má byť - ak to nejde, vymaž záznam a skús pridať nový so všetkými údajmi ako majú byť ( vychádzaj z údajov zo septembra)

zatiaľ to skús takto, potom uvidíme ako ďalej
Naposledy upravil bezradná : 05.11.09 at 10:51
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

už som našla tomodifikovať a vychádza mi jej mzda 40€....a asi na to kašlem a nechám to tak, dostane 40€ a basta....
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

bezradná Pozri príspevok
Dav to určite myslela tak, že buď začiatok alebo pokračovanie PN -

ešte to nefunguje?
ale kde mámdať ten začiatok alebo pokračovanie v mzde??? ked idem vypočítať mzdu tak sa ma to opýta či je to pokračovanie zo 9/2009 dám áno, ešte kde to tam mám zaznačiť??
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

lenkak Pozri príspevok
opravila som svoj príspevok, má to byť v tých denných zápisoch.
a mám v tom dennom zápise keď jej tam zadám nemoc od 1.10.-31.10.2009 zaškrtnúť aj generovať počas sviatkov a volných dní???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Babulica Pozri príspevok
a mám v tom dennom zápise keď jej tam zadám nemoc od 1.10.-31.10.2009 zaškrtnúť aj generovať počas sviatkov a volných dní???
ÁNO, ÁNO - musíš, ináč ti to bude počítať stále nové PN od pondelka do piatka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Babulica Pozri príspevok
už som našla tomodifikovať a vychádza mi jej mzda 40€....a asi na to kašlem a nechám to tak, dostane 40€ a basta....
a keby si skúsila dochádzlu nechať tak, nič do nej nepísať a priamo v mzde zadať, že bola pn.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Babulica Pozri príspevok
nerozumiem...dám mzdy, výpočet zamestnanca a potom nemoc pridať začiatok???
Otvorím zamestnanca, zadávam - dovolenka, paragraf, nadčasy, prémie, NEMOC - otvorí sa mi okienko - NÁHRADY ZA NEMOC - Pridať, dám 1.10.2009, ukončenie kedy bolo, alebo 31.10.2009, opýta sa ma -Pokračovanie z predošlého mesiaca- potvrdím - a je to.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Babulica Pozri príspevok
ale kde mámdať ten začiatok alebo pokračovanie v mzde??? ked idem vypočítať mzdu tak sa ma to opýta či je to pokračovanie zo 9/2009 dám áno, ešte kde to tam mám zaznačiť??
Neznacis to uz nikde, samo si to stiahne z dochadzky.

Vyskusaj ist este do pracovneho pomeru zamestnanca - mzdové údaje - nemoc - a tam mas: Denny priemer pre ND za rok 2008 - zmaz to kliknutim na X - ulozit. Vrat sa spat do miezd a vypocitaj ich na novo. Malo by ti to uz vyjst spravne.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Babulica a v septembri to bolo bez problémov? Tam to dobre vypočítalo? Skús si vytlačiť zostavu za september a v najhoršom prípade tam ručne napíš ten denný priemer, s ktorým ti začala PN

vrátila som sa k prvým dvom stranám - tam sa to už riešilo, a za september si mala náhrady v tej výške, ktorú vypočítala lenka?
Naposledy upravil bezradná : 05.11.09 at 11:12
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

ďakujem všetkým za rady, neviem či som urobila dobre, ale pri výpočte mzdy som išla do nemoc tabuľky - dala som modifikovať a zmenila som jej priemer 9,6 na 15 a dačo aby jej vyšlo tolko kolko vyšlo mne ručne a teda aj jednej mzdárke (mojej mame)...neviem či je to dobre alebo zle, ale mám 37,5 teplotu, tečie mi sopel a už nemám síl to riešiť...ale veľkááááááá VĎAKA ste moje poklady
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Babulica Pozri príspevok
ďakujem všetkým za rady, neviem či som urobila dobre, ale pri výpočte mzdy som išla do nemoc tabuľky - dala som modifikovať a zmenila som jej priemer 9,6 na 15 a dačo aby jej vyšlo tolko kolko vyšlo mne ručne a teda aj jednej mzdárke (mojej mame)...neviem či je to dobre alebo zle, ale mám 37,5 teplotu, tečie mi sopel a už nemám síl to riešiť...ale veľkááááááá VĎAKA ste moje poklady
Želám skoré uzdravenie, veru keď na človeka lezie nejaká choroba, ťažko sa pracuje. Napriek tomu by som ti odporučila, keď už budeš fit - pozrieť sa na tie výpočty v programe ešte raz, aby ti to v budúcnosti nerobilo nejakú neplechu.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

bezradná Pozri príspevok
Želám skoré uzdravenie, veru keď na človeka lezie nejaká choroba, ťažko sa pracuje. Napriek tomu by som ti odporučila, keď už budeš fit - pozrieť sa na tie výpočty v programe ešte raz, aby ti to v budúcnosti nerobilo nejakú neplechu.
Bezradná ďakujem pekne...hej, hej, chcem to nejako riešiť určite..len teraz nestíham máme termín 7. a mám 10 zamestnancov na HPP a 150 dohodárov a tí mi dávajú patrične zabrať, lebo šéfka chce okolo toho veľa tabuliek a blbosti podľa mňa ....mimochodom manžel mi išiel kúpiť do lekárne lieky a rúško na ústa aby som doma nenakazila syna a lekárnička mu povedala nech si kúpi radšej viac...lebo sa vraj blíži karantéééééna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať