Zavrieť

Porady

AMARYLIS

Zajímalo by mne jaké druhy pěstujete a jaké máte zkušennosti s amarylisem
Naposledy upravil arizona : 19.01.12 at 09:30
Usporiadat
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

:-)

píšem Vám po dlhšom čase znovu :-) Spomínala som, že v Lídli som si kúpila moju prvú amarylku, lenže po necelom týždni mi púčik so stonkou "spľasli" do vodorovnej polohy a tak mi nezostávalo nič iné ako odstrihnúť stonku s pukom. Po čase ( už je to asi mesiac) síce tie listy čo mala strašne narástli no kvet nemá žiadny. Ale zdá sa mi, že niečo zelené preráža z cibuľky je to asi 2 mm. Mám tie listy ostrihať a cibuľku so substrátu vybrať a odložiť?
Ďakujem za rady...:-)
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

owecka27 Pozri príspevok
:-)

píšem Vám po dlhšom čase znovu :-) Spomínala som, že v Lídli som si kúpila moju prvú amarylku, lenže po necelom týždni mi púčik so stonkou "spľasli" do vodorovnej polohy a tak mi nezostávalo nič iné ako odstrihnúť stonku s pukom. Po čase ( už je to asi mesiac) síce tie listy čo mala strašne narástli no kvet nemá žiadny. Ale zdá sa mi, že niečo zelené preráža z cibuľky je to asi 2 mm. Mám tie listy ostrihať a cibuľku so substrátu vybrať a odložiť?
Ďakujem za rady...:-)
V žiadnom prípade by som teraz kúpenú amarylku nenechávala zaschnúť. Ak sú listy veľké, je to len dobré. Pestuj ju až do konca leta a potom ju nechaj zaschnúť. V jeseni odlož na chladné miesto a nepolievaj. V novembri ju vyber do tepla, ale nepolievaj. Prvý by sa mal objaviť puk. Z cibuľky Ti asi preráža nová mini cibuľka. Zatiaľ ju nechaj nech vyrastie. V lete môžeš aj prihnojiť, narastie Ti väčšia cibuľa.
Kvet uhynul preto, lebo asi nezniesol zmenu prostredia. Cibuľa je zdravá?
Nie je mäkká? Všetky kupované amarylky sú chytené spálou - chorobou.
Možno Tvoja nie.
Prajem veľa úspechov.
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

skúsim pozrieť tú cibuľu..ale práveže listy má krásne, normálne jej rastú a má ich strašne dlhé. A má ich strašne veľa ( ako listov), Len ten puk opadol. Možno ak zajtra nájdem kábel do foťáku to hodím sem. A už mi teda nevyženie stonku s pukom? Ale skôr sa mi zdá, že mám tu cibuľku zle zasadenú. Je moc v hline. :-/
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

prípadne mi nevieš poradiť kde by som mohla takú cibuľku amarylky kúpiť a za koľko? Ďakujem
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

noo nedalo mi to :-) tak som bola tú cibuľku skontrolovať. Nie je mäkká, ale ani tvrdá. Čo ja viem :-/ trošku takú poddajnú ju cítim, ale môžem sa aj mýliť. Naozaj som v ich pestovaní začiatočník. I keď tuším s takými lídlovými, kauflandovými kvetinami dávam pokoj. Naozaj. Už mi takto odišlo veľa kvetov z týchto obchodov. :-( ale ja som aj cibuľku amarylky hľadala v záhradkárskych potrebách tu v TT, ale oni že nemajú. Ja asi neviem kde to kúpim, aby mi cibuľka rástla a mala som z nej radosť. :-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
owecka27 Pozri príspevok
prípadne mi nevieš poradiť kde by som mohla takú cibuľku amarylky kúpiť a za koľko? Ďakujem
ahoj , ak máš cibulu hlboko , ale inak je v poriadku, tak jej odhrň zo zeme, cibule mávaju teraz v predajniach ,kde predávaju iné cibule/tulipány, gladiol/,tiež v baumaxe a na inter. predajni, www.raslinky.sk
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

owecka27 Pozri príspevok
prípadne mi nevieš poradiť kde by som mohla takú cibuľku amarylky kúpiť a za koľko? Ďakujem
Ja som kupila v Kauflande len za 2,29 len jednu na skusku a banujem, ze som nekupila viacej, pretoze mi krasne rozkvita.
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

owecka27 Pozri príspevok
noo nedalo mi to :-) tak som bola tú cibuľku skontrolovať. Nie je mäkká, ale ani tvrdá. Čo ja viem :-/ trošku takú poddajnú ju cítim, ale môžem sa aj mýliť. Naozaj som v ich pestovaní začiatočník. I keď tuším s takými lídlovými, kauflandovými kvetinami dávam pokoj. Naozaj. Už mi takto odišlo veľa kvetov z týchto obchodov. :-( ale ja som aj cibuľku amarylky hľadala v záhradkárskych potrebách tu v TT, ale oni že nemajú. Ja asi neviem kde to kúpim, aby mi cibuľka rástla a mala som z nej radosť. :-)
Nie je to pravidlom, že z Kauflandu a pod. sú iba zlé kvety. Všeobecne platí, že všetky kupované kvety sú nadopované hormónmi a prehnojené. V domácich podmienkach im to nemôžme poskytnúť, preto im to trvá kým sa prispôsobia našim podmienkam. Niektoré umelo vyhnaté cibule sa ani nedokážu prispôsobiť a jednoducho zhnijú. Aj napriek tomu to neznamená, že drahšia cibuľa musí byť kvalitnejšia ako tie z Kauflandu. Teraz k Tvojej cibuli. Tak ako Milka Ti radila, pokiaľ je zasypaná hlboko, zdvihni ju hore a jednoducho sleduj, či nebude hniť. Polievaj do podnosu, nie na cibuľu. Pokiaľ je cibuľa silná môže Ti vyrašiť aj druhý puk teraz alebo hocikedy v lete. Počas leta ju maj vonku, slnko jej pomôže.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

si dává na čas Red Nymph ,Minerva a kolibřík a Hyacint jen tak
Kolibřík 3.2..jpg  
Minerva 3.2..jpg  
Red Nymph 3.2 (2).jpg  
Red Nymph 3.2.jpg  
Hyacint .3.2..jpg  

Hyacintus 3.2.jpg  
1/1
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

moja nadhera
DSC00151.jpg  
DSC00150.jpg  
1/1
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

ďakujem za rady. Tú amarylku aj tak sem hodím, ale neviem nájsť kábel do PC. Zaujímavé je, že som ho držala v ruke pred cca týždňom a po ňom už niet žiadnej stopy Ja som moju cibuľu polievala raz do týždňa ale na cibuľu. Takže od teraz do misky polievam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

môj prírastok :-)
http://www.porada.sk/1282123-post411.html
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

adi11 Pozri príspevok
moja nadhera
toto foto je lepsie
DSC00153.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
adi je pekná nech ti dlho kvitne pridávam moje dalšie dva kvety Dancingu, ktoré rozkvitli
dancing quenne 04.02.2010 001.jpg  
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Holky nádherné květy super
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Red Nymph
Red nymph 4.2..jpg  
Red Nymph 4.2.jpg  
Red Nymph 4.2.10.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Pekne ti rozkvitá
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Děkuji pořád jsem nevěděl zda je to to co jsem koupil ale asi je
Red Nymph-5.2..jpg  
Red nymph 5.2..jpg  
Red Nymph 5.2.10.JPG  
1/1
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

a dnes a jeden z trojice kolibřích amarylek
Red Nymph 6.2. (2).JPG  
Red nymph 6.2..jpg  
Kolibřík 6.2..jpg  
1/1
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

ra.cermak Pozri príspevok
a dnes a jeden z trojice kolibřích amarylek
Nádhera!!!! Jedna amarylka mi bude kvitnúť, ale listy vždy predbiehajú puk. A tu pozerám, že sú najskôr kvety a bez listov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať