Zavrieť

Porady

Kto podojí kravu?...bučí od rána...

Aj Vy máte niekedy pocit, že tá Vaša rodina je ako Ťapákovská ?
Pri mojich tínedžeroch tento pocit nadobúdam denne, hneď ráno a ani do večera to neprejde...
Ako to s nimi vydržíte v plnom duševnom zdraví, ktoré naopak údajne my ničíme im.
Dajte svoje skúsenosti aj tie negatívne, aj tie pozitívne. Možno spolu prídeme na to, že je vlastne všetko v poriadku.
Máme tu už rôzne témičky. Výroky detí, žien, mužov...ale sú tu aj naši pubescenti a adolescenti, s ktorými to nie vždy ide ako po masle.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
moje decko tento týždeň ťahá "iba" celý týždeň 12-stky, denné....ako nič moc....ale budúci týždeň má krátky takže len streda a štvrtok...ostatok voľno, že by aj mohla niečo ale nejak som si už zvykla ...možno som ju mala ako niektoré matky už ako 7-8 ročnú strčiť ku dresu nech umýva riad....utiera prach a pod.....
...to máš ( má ) dobré ....

Mladá minule šla v pondelok do Milána ...v stredu v noci sa vrátila ..
Sprcha , niečo zjedla , šmarila čisté na seba ...cca hodinu bola doma ...
Auto pred barákom a hajde do Viedne a odtiaľ do Istanbulu ...
Nazad prišla v nedeľu v noci ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Puberta je stav pominuteľný a zväčša sa neskôr dostávajú veci do normálu. Rodičom v takom čase pomáha dočasné vypínanie zraku, čuchu, sluchu, chuti a hmatu. Naopak, používanie šiesteho zmyslu je nevyhnutné.

Aj môj už 21 ročný sa znormalizoval, najnovšie tŕpnem pri informáciách na jeho FB koľko mu to dalo na diaľnici autom, alebo ako ho držala práčka pri jej zapojení v podnájme. Tak sa už len modlím, nech v zdraví prežije osamostatnenie a dohováram mu, že ma nemusí tak skoro spraviť starou matkou.
4 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

danushka Pozri príspevok
...ehm, aby Ťa obvinili z týrania blízkej osoby
U nás na moje požiadanie, aby ml. Pipi Ťapáková umyla riad, dostávam odpoveď :,,tss, tss, načo máme myčku?!"
A už keď ma fakt chce poriadne uzemniť, pripomenie, že ručné umývanie riadov zvyšuje spotrebu drahocennej vody a spôsobuje vysušovanie jemnej kožtičky na pánskych ručičkách.

Dá sa takým argumentom oponovať?
DÁ. môže ten riad do myčky naukladať ona a ty si zatiaľ môžeš spravíť manikúru
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ona, ono to prejde! Až po tom je to o nie, nie o hovne, ale už ide o.

A ak nejde o, tak je to o hovne.

Adrenalín.
1 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

danushka Pozri príspevok
...ehm, aby Ťa obvinili z týrania blízkej osoby
U nás na moje požiadanie, aby ml. Pipi Ťapáková umyla riad, dostávam odpoveď :,,tss, tss, načo máme myčku?!"
A už keď ma fakt chce poriadne uzemniť, pripomenie, že ručné umývanie riadov zvyšuje spotrebu drahocennej vody a spôsobuje vysušovanie jemnej kožtičky na pánskych ručičkách.
Dá sa takým argumentom oponovať?
Dá.

Jedinej jej k nedeľnému obedu dáš NEUMYTÝ tanier .
0 0
deni111 deni111

deni111 je offline (nepripojený) deni111

u nás pre zmenu ide téma "ako omladiť mamu a otca" s použitím všetkých možných aj nemožných prírodných prostriedkov a tak naše dieťa vyrába a capká nám po rukách a tvárach všemožné "blevajzy" z ktorých máme "zjemnieť a omladnúť..."...
0 0
deni111 deni111

deni111 je offline (nepripojený) deni111

inak často sa cítim ako týraná osoba sama. hlavne ma bolia uši od všetkých rozumov čo sa na mňa od malej valia,,,všetko prečítané a videné z netu
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Stanislav 1975
buchač Pozri príspevok
V súvislosti s deckami snáď Ťa poopravím ....
Mal si síce brata mladšieho , ale vývoj ide neskutočne rýchlo dopredu ...a aj u detí ...
Takže :

Diplom zarámuj a odlož do skrine alebo zaves do wécka .........to potom naň môžeš v ťažkých chvíľach pozerať a plakať , lebo nik neuvidí tie slzy krokodílie...

Škola života je večne otvorená , prednášky a lekcie pravidelne každý deň budeš dostávať ...
Najprv na svojich deckách .
Po krátkej technickej prestávke ( deti dospeli a osamostatnili sa ) prídu na šóru vnúčatá ...
Kua ....a to len začne tóóočo ....
Výmena plných plienok je len rutina ...no keď malé začne behať a rozprávať ...


Čo Ti budem vravieť ......šak mám vnučku ......občas mám dojem , že to Katrina prišla na návštevu a nie 3-ročné dievčatko ...
Buchy, klobúk dolu pred tebou ty si jeden z mála poraďákov, pred ktorými treba mať rešpekt...
čo sa týka toho vývoja detí- absolutný súhlas- dnešné 5 ročné deti sú možno na úrovni mojej generácie, keď sme boli 10-roční..., dnes už barsjaký školkár na teba vyblafne anglicky, netujú jak ďábli a pod.
iné im chýba,... kliniec nevedia zatĺcť, po dvore sa obzrieť"foki" idú každému, to aj mentolka sa za 3 dni naučí.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
danushka
lujza.j Pozri príspevok
moje decko tento týždeň ťahá "iba" celý týždeň 12-stky, denné....ako nič moc....ale budúci týždeň má krátky takže len streda a štvrtok...ostatok voľno, že by aj mohla niečo ale nejak som si už zvykla ...možno som ju mala ako niektoré matky už ako 7-8 ročnú strčiť ku dresu nech umýva riad....utiera prach a pod.....
...ehm, aby Ťa obvinili z týrania blízkej osoby
U nás na moje požiadanie, aby ml. Pipi Ťapáková umyla riad, dostávam odpoveď :,,tss, tss, načo máme myčku?!"
A už keď ma fakt chce poriadne uzemniť, pripomenie, že ručné umývanie riadov zvyšuje spotrebu drahocennej vody a spôsobuje vysušovanie jemnej kožtičky na pánskych ručičkách.
Dá sa takým argumentom oponovať?
Dá. UKáž účet za elektriku
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
danushka
Puberta je stav pominuteľný a zväčša sa neskôr dostávajú veci do normálu. Rodičom v takom čase pomáha dočasné vypínanie zraku, čuchu, sluchu, chuti a hmatu. Naopak, používanie šiesteho zmyslu je nevyhnutné.

Aj môj už 21 ročný sa znormalizoval, najnovšie tŕpnem pri informáciách na jeho FB koľko mu to dalo na diaľnici autom, alebo ako ho držala práčka pri jej zapojení v podnájme. Tak sa už len modlím, nech v zdraví prežije osamostatnenie a dohováram mu, že ma nemusí tak skoro spraviť starou matkou.
Čo chceš, aby o bakuli na maturitný večierok šiel?? Mladým patrí život, nie zazobaným chorotám..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať