Zavrieť

Porady

Zázračný liek

Pekný deň všetkým.

V súčasnosti sme nimi doslova bombardovaný, všetky nám ponúkajú za nemalé peniaze zaručený úspech... Poznáte to...chcete sa z niečoho vyliečiť, alebo niekomu pomôcť uľahčiť a ani neviete ako, po obdržaní zázračného štartovacieho balíčka za bezkonkurenčnú cenu sa z Vás postupne stáva obchodník...MLM...
Je to bludný kruh.

Ja som však presvedčený, že každý z nás pozná minimálne jeden skutočne zázračný liek, ktorý mu pomohol od nejakej ťažkosti či bolesti, alebo ktorý pomohol niekomu z jeho najbližšieho okolia.
Mám však na mysli iba viac - menej bežné, alebo aspoň celkom obyčajné a všetkým aj cenovo dostupné potravinové, respektíve prírodné produkty.
Lieky našich starých mám.

Rád by som touto témou prispel k našemu vzájomnému povedal by som odpútaniu sa od závislosti na všakovakých predražených "medicínskych preparátoch", ktoré sa i keď nie vždy, ale dosť často dajú nahradiť domácou lekárňou a ktoré sa dosť často míňajú zaručený úspech.

Zároveň chcem požiadať všetkých prispievateľov(ak nejaký budú), aby zverejňovali iba odskúšané a overené lieky:

Môj typ.

Med.

Asi sedem rokov nazad som sa škaredo porezal na cirkulári. Ľavú ruku mi dvakrát operovali. Po prvej operácii, keďže som ju mal ešte zdrôtovanú začala mi v okolí tohoto drôtu ruka vnútorne hnisať.
Raz keď som bol v nemocnici na preväze, som akoby "náhodou" stretol staršieho pána, ktorý sa ma opýtal čo sa mi stalo.
Spočiatku som bol skúpy na slovo, ako nás to naučila dnešná komplikovaná doba. Ale keď sa mi zdôveril on, opätoval som mu jeho úprimnosť.
Na oplátku mi prezradil jeden zázračný liek.
Povedal mi aby som si hnisajúcu ranu natieral Pravým včelým medom, keďže som vtedy býval na kopaniciach nebol problém takýto med zohnať.
On mal s týmto veľmi dobrú osobnú skúsenosť, vtedy keď si z hnisaním ani lekári nevedeli rady. Bola to zložitá nehojaca sa a hnisajúca pooperačná rana na bruchu. Med toho človeka vtedy zachránil!

Priznám sa však, že oveľa väčší problém, ako zdôveriť sa tomu neznámemu človeku, som mal s tým ako tento med na tú moju čerstvú ranu dostať.
Pochybnosti sa postupne stupňovali a v rodine nebolo nikoho kto by mi ich vyvrátil, práve naopak, skôr ma odhovárali.
Predstavoval som si med ako niečo extrémne sladké čo proces kvasenia v mojej rane iba znásobí.!?

Ale podstúpil som tento pokus a neľutujem. Už po prvom raze som ráno po zobudení pociťoval uľavu aj od bolesti. Med do rána z veľkej časti pokožka vstrebala. O týždeň po pravidelnom natieraní sa zázračne zastavilo aj vnútorné hnisanie v okolí drôtu. Hojenie rany sa urýchlilo, popri tom som si pred každým medovým obkladom vymočil ruku v repíku lekárskom. Ďalej som už začínal pociťovať príjemné a upokojujúce svrbenie znamenite sa hojacej rany.

Je to neuveriteľné, dá sa to iba vyskúšať.
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
S medom mám aj ja veľmi dobré skúsenosti. Zachránil ma pred PN. Pri nachladnutí som úplne stratila hlas. Kolegyňa mi poradila, aby som dvakrát denne pila medovo - škoricový nápoj - v šálke vody rozpustená lyžica medu s lyžicou škorice. Po krátkej dobe sa mi hlas vrátil.
Naposledy upravil zdenka131 : 05.12.09 at 08:02
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Zvláštne, som úprimne prekvapený, koľko málo zázračných liekov poznáme..?

Ale možno je problém celkom niekde inde...
Tak teda skúsim ďalší pokus:

Pozná niekto ľaliu v režnom, respektíve v inej pálenke, aké máte s ňou skúsenosti?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, laliu v alkohole nalozenu, poznam, je to velmi dobry pomocnik na popalene miesta.
Iny, zarucene odskusany a rokmi prevereny liek je kvet nechtika vyluhovany v domacej palenke /lebo ma vacsinou vacsie grady/ aspon 2 tyzdne. Je ucinny na siroke spektrum koznych problemov, napr. zaparene miesta, exemy, vyrazky. Pri pouziti trochu stipe, ale to prejde.
1 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ľalia pomáha dobre na rany, vyťahuje hnis a lieči zápal v rane (to asi aj tá pálenka ) Ja som mala škaredo pohryzenú nohu cca pred 10timi rokmi a pekne sa mi to zahojilo, aj keď niektoré jazvy ešte vidno... začali sme si tento "liek" pripravovať tento rok aj doma a už sme ho odporučili susedom s rozbitou perou a porezaným prstom
1 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Moja nevlastná dcéra spadla na kolieskových korčuliach na schodoch. A na chrbte mala škaredú modrinu až podliatinu.
V ten večer som jej to tou ľaliou potrel a do rána modrina skoro zmizla!!!
To bola moja prvá skúsenosť s ľaliou.

Doporučujem.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s nechtíkovou masťou. Pomáha zhojiť rany, otlaky na nohách.... proste ked už neviem čo dalej, tak si spomeniem na nechtíkovú masť, použijem a ona pomôže. Nazvala by som ju širokospektrálnou.

Návod na prípravu je tu : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5841 ináč ak mi dôjde domáca, tak v lekárni kupujem ale vždy pýtam takú čo je zo šmalca, iné nechcem.
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Najzázračnejší liek je v našej hlave... naozaj mám odskúšané... ...s čím sa sama stotožním na dosiahnutie želaného účinku, naozaj nemám problém... od preliečenia bolestí kĺbov (zázvor, chilli)... cez pečeň (medovo citrónové rána)... až po výslednú bilanciu, že v zdravotnej kartotéke ani nepamätám posledný záznam kedy bol. Rovnako nepamätám, kedy som poslednú tabletu prehltla... a som vstave, že asi len zastreliť ma budú musieť (zatiaľ, kým ma nezabijú vlastné myšlienky)... Tá skutočná sila je naozaj v každom z nás... len sa treba vedieť naučiť počúvať svoje telo... ono nám naozaj včas dáva signály, že treba do "servisu"... ...
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A na popáleniny pri varení sa mi osvedčila obyčajná horčica. Ak sa mi prihodí nehoda, tak potriem popálené miesto horčicou, a nechám prisušiť. Neurobia sa pluzgiere, a aj menej to bolí.
1 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Ajuška Pozri príspevok
Najzázračnejší liek je v našej hlave... naozaj mám odskúšané... ...s čím sa sama stotožním na dosiahnutie želaného účinku, naozaj nemám problém... od preliečenia bolestí kĺbov (zázvor, chilli)... cez pečeň (medovo citrónové rána)... až po výslednú bilanciu, že v zdravotnej kartotéke ani nepamätám posledný záznam kedy bol. Rovnako nepamätám, kedy som poslednú tabletu prehltla... a som vstave, že asi len zastreliť ma budú musieť (zatiaľ, kým ma nezabijú vlastné myšlienky)... Tá skutočná sila je naozaj v každom z nás... len sa treba vedieť naučiť počúvať svoje telo... ono nám naozaj včas dáva signály, že treba do "servisu"... ...
Tento príspevok ma veľmi ale milo prekvapil, priznám sa nečakal som aj takéto niečo...
Bezozvyšku súhlasím s tým, že zdravie je spôsob ako žijem, nie iba telesne, ale aj duševne = myšlienky, dobré, zlé ..., ale aj duchovne = svedomie ...

Žiada sa mi ešte dodať, že sa pokúšam už niekoľko rokov účinne liečiť sebareflexiou. Teda odhaľovaním vlastných chýb, pretože vlastne tie sú pravými príčinami každej choroby.

"Akákoľvek bolesť je posolstvom večného Ducha, že naše sily zblúdili."

Vyžaduje to tréning a určité základné info. Ale funguje to.
Akási Etikoterapia, alebo tak nejako by som to nazval.

Zatiaľ úprimne ďakujem všetkým ktorý prispeli do tejto témy.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Pridám aj ja niečo.
Na zapálené zahnisané miesto naniesť dobre umytý postrúhaný zemiak, alebo chrenový list, vyťahujú hnis.
Na popálené, alebo obarené miesto, hneď nechať tiecť prúd studenej vody a následne potrieť surovým bielkom, keď zaschne zopakovať aj viackrát.
Na dezinfekciu nôh je veľmi dobrý kúpel vo vode, do ktorej pridáme jablkový ocot.
Všetkým pekný deň
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ešte mi napadlo, veľmi dobrý prostriedok proti kašľu, cibuľový čaj.
5 čajových lyžíc cukru upáliť na karamel, zaliať 2 šálkami vody, vložiť 1 rozkrojenú cibuľu a pridať čajovú lyžicu majoránu a nechať zovrieť asi 5 minút. Nechať v hrnci ďalej lúhovať a vždy precediť len toľko ho vypijeme. Viem, že cibuľový čaj deti moc nemusia, ale keď sa im podáva od malička, tak si naň zvyknú. Ten karamel a majorán, potlačia nie je veľmi príjemnú chuť cibule. Moja dcéra si ho dokonca obľúbila a pýtala si ho aj keď nemala kašeľ.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

Najlesia je prevencia. Nič nové pod slnkom, ale napriek tomu na ňu prakticky všetci zabúdame a veríme tým chemickým zlúčeninám z reklám.

Základom je dobrá, kľudná psychika.
Dobre fungujúci krvný obehový systém.
Pravidelný prísun všetkých stopových prvkov a vitamínov z prírodných zdrojov (ovocie, zlenina, mäso, ryby, atd...).
Dostatočné množstvo čistej vody, neperlivej. Žiadne príchute ani prísady. Je to len chémia. Voda z vodovodu je vynikajúca. Ak má moc kameňa v sebe, tak ju necháme vo fľaške zmrznúť (nenaplňte až po hrdlo) 24h a potom rozmraziť. Vodný kameň je pekne dole vo fľaši usadený a dá sa jednoduchým jemným sitkom odstrániť, prípadne cez hustú, nechlpavú tkaninu precediť.
Ak má voda veľa pachutí, stačí ju nechať odstáť aspon 6-12h.

Určite poznáme dobré recepty atď... Dôležité je uveriť tomu, že treba uveriť, že sa chcem vyliečiť, že som zdravý atd...
Niekde som počul keď som bol mladší, že: "Ak chcete byť zdraví, hlavne nechoďte k lekárovi". Dnes asi chápem čo tým dotyčná osoba myslela.
Všetko je v nás.

A osobne dokážem liečiť energiou dlane
1 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
húžva Pozri príspevok

Žiada sa mi ešte dodať, že sa pokúšam už niekoľko rokov účinne liečiť sebareflexiou. Teda odhaľovaním vlastných chýb, pretože vlastne tie sú pravými príčinami každej choroby.

"Akákoľvek bolesť je posolstvom večného Ducha, že naše sily zblúdili."


Vždy, keď čítam niečo takéto, premýšľam nad tým ako strašne museli zblúdiť maličké detičky trpiace hroznými bolesťami , nádormi...
Myslím že oni nezblúdili. Skôr Ty.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

kargo Pozri príspevok
Vždy, keď čítam niečo takéto, premýšľam nad tým ako strašne museli zblúdiť maličké detičky trpiace hroznými bolesťami , nádormi...
Myslím že oni nezblúdili. Skôr Ty.
Prepáčte ale asi ste ešte nepočul a nečítal nič o karme. Je to dokonalá Spravodlivosť Božia.
"Čo človek zasieva to bude žať"

Človek si v mnohých prípadoch, i keď nie vo všetkých, utrpením odpykáva svoje zlé skutky a pochybenia. Ak je utrpenie vážne, alebo sa sním človek narodil, jedná sa o resty z minulého života.
V tomto živote si svojimi skutkami vlastne rozsievame život ďalší a podmienky do akých sa v budúcnosti zrodíme...

Je to na dlhú tému, ale ja nikoho nebudem a nechcem presviedčať. Každý sa musí presvedčiť sám. Materiálov na túto tému je už všade veľmi veľa, takže nechám to na Vás.
Vrele odporúčam, pretože dokedy som sa k tomu nedostal ja, tak bolo moje uvažovanie blízke tomu Vážmu.

Ak prijmete karmu ako niečo samozrejmé, potom sa Vám nebude zdať ten výrok pritiahnutý za vlasy... a nielen ten...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

húžva Pozri príspevok
Prepáčte ale asi ste ešte nepočul a nečítal nič o karme. Je to dokonalá Spravodlivosť Božia.
"Čo človek zasieva to bude žať"

Človek si v mnohých prípadoch, i keď nie vo všetkých, utrpením odpykáva svoje zlé skutky a pochybenia. Ak je utrpenie vážne, alebo sa sním človek narodil, jedná sa o resty z minulého života.
V tomto živote si svojimi skutkami vlastne rozsievame život ďalší a podmienky do akých sa v budúcnosti zrodíme...
V tom prípade nechcem, aby sa mi narodilo dieťa, ktoré v minulom živote bolo zblúdeným človekom.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
iriska Pozri príspevok
V tom prípade nechcem, aby sa mi narodilo dieťa, ktoré v minulom živote bolo zblúdeným človekom.
deti si samé vyberajú komu sa narodia, ty môžeš iba tak po nejakom túžiť a možno také bude
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Spravodlivosť božia!!! vám poplietla cesty!!!
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Nezabudnime na morskú soľ! Naparovanie, kloktanie, výplach nosa, nohy do teplého slaného kúpeľa...
1 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

V začiatkoch rizikového tehotenstva veľmi účinne pomáha pitie čaju z listov alchemilky obyčajnej, prvá šálka vždy ráno pred jedlom, pomaly po dúškoch. Vyháňa z brušnej dutiny nadbytočnú vodu a posilňuje svaly, ktoré držia maternicu aj plod a nedovolia im klesnúť. Ako prvých som zachránil svojho syna a svoju ženu a udržal až do 9 mesiaca normálny priebeh tehotenstva. Odvtedy ešte aspoň 5 matiek, ktorým sa výrazne zlepšil rizikový stav. Vrele doporučujem všetkým tehotným ženám, ktorým hrozí rizikové tehotenstvo.
Na všetky gynekologické zápalové problémy - sedací kúpeľ z myšieho chvostíka, striedaný kúpeľom z prasličky roľnej. Posilniť pitím čaju z myšieho chvostíka.
Zachránil som aj dieťa matke, ktorá mala tak zúžené močovody po zápaloch, že jej lekári konziliárne doporučili prerušiť tehotenstvo, lebo močové cesty ho zaručene nebudú zvládať. Čajom z hluchavky, lipkavca, zlatobyle. Recepty nie sú môj vynález, sú z Márie Treben....a fungujú, prakticky som to overil.
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
húžva Pozri príspevok
Tento príspevok ma veľmi ale milo prekvapil, priznám sa nečakal som aj takéto niečo.....ďakujem, potešilo ma...
Vyžaduje to tréning a určité základné info. Ale funguje to.
Akási Etikoterapia, alebo tak nejako by som to nazval...
Fascinuje ma (?) bežne zaužívaný "trening" napríklad pri kúpe luxusného auta......zbieranie info, čítanie návodov, zháňanie rád... a následné kontrolovanie a hýčkanie...tekutiny, kvapaliny, kvalitné oleje, fúkania škrabancov... s jediným cieľom = aby "miláčik" čo najdlhšie slúžil v perfektnom stave, keď už stál toľko peňazí a okrem komfortu je aj potrebný... Pre každého taká samozrejmosť venovať tomu "stroju" najlepšiu starostlivosť...
Je vážne taký problém si uvedomiť, že to auto, aby vôbec fungovalo, je vyskladané na obraz nášho tela? ...... Následné otázky si asi úprimne s rukou na srdci dokáže zodpovedať každý sám a vtedy aktuálny stav vlastného "stroja" nás aaaaž tak neprekvapí... ...ale dôsledky riadne zaskočia... mhmmm...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať