Zavrieť

Porady

Sociálny fond - Alfa

Ako si v programe Alfa vediete sociálny fond, ak nemáte na to účet v banke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    V Evidencii choď na Socialny fond, odklikni a tam máš všetko čo potrebuješ. Tvorbu aj čerpanie a konečný zostatok. Tvorbu soc. fondu mi spočíta mzdový program. Prípadne konkretizuj otázku.
    Pekný deň želám...

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    cece
    Ako si v programe Alfa vediete sociálny fond, ak nemáte na to účet v banke?
    evidenicia SF a tam si vediem pohyb SF. skus trocha konkretnejsie polozit otazku

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    A ak nie je bankový účet, sumu dať na VPD a zaúčtovať v knihe príjmov a výdajov.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Program ponúka pri účtovaní "Tvorba soc. fondu" ako VOzD. Potom si ho do knihy soc. fondu cez ID zaúčtujem ako Zákonný prídel do SF ako PNzD. A keď prispievam na stravenky tak cez pokladňu ako VNzD a tento výdavkový doklad zaevidujem aj v knihe SF.
    Dúfam, že je to zrozumitelné.
    Pekný deň želám...

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Pokusim sa byť konkrétnejšia. Tvorba SF mi je v "Evidencii SF" jasná. Ale, chcela by som vedieť či :
    1. zákonný prídel SF mám každý mesiac aj zaúčtovať do peňažného denníka (nemám na to účet v banke).
    2. ak napríklad prispejem zo SF na stravné lístky pre zamestnancov sumou 120,- Sk, aké kroky urobiť?
    Ďakujem, ja sa snažím ....

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Bod č.1 ano ako VOzD. Zákonný prídel do SF je vždy VOzD
    Do knihy SF si zaúčtujem ako prídel do SF cez ID ako PNzD
    Bod č.2 príspevok na stravenky zaúčtuješ ako VNzD ako výdaj z pokladne.
    Ja k tomu prikladám zozmnam pracovníkov, ktorým som prispel na stravenky. Mne vychádza príspevok na stravenky zo SF 2,50 Sk na stravenku.
    Do knihy SF si zaúčtujem túto čiastku ako VNzD.
    A to by malo byť všetko.
    Pekný večer želám...

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Manual, mám na teba ešte jednu otázočku:
    - čo máš na mysli "kniha SF" ? Je to pokladňa, ktorú si si vytvoril pre tento účel, alebo to zaúčtuješ v pôvodnej pokladni cez ID?
    Pýtam sa preto, že sociálny fond v programe nemá predsa kolónky ako PNzD.
    Ďakujem a želám pekný večer.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Kniha SF je "fiktívna" pokladňa v Alfe - evidencia. V pokladni v PD = riadna pokladňa tam cez ID zaúčtujem Príjem na účet SF ako PNzD - lebo mi to nesmie ovpl. daňový základ. / V kolonke účel= iný nezdanit. príjem a v kolonke popis účt. oper.=príjem na účet SF/ A tento ID použijem aj na zaúčtovanie do knihy SF.
    V riadnej pokladni mám koruny jednak na nákup materialu ako aj koruny SF. Kolko korún je pre potreby SF je presná evidencia v knihe SF v ktorej máš len kolonky príjem do SF a výdaj zo SF.
    Nech Ťa nemýli účet SF, mám to tak pomenované, lebo koruny sú sledované zvlášť aký majú pohyb, aj keď sú "zmiešané" v jednej pokladni s inými korunami firmy.Pomenuj si to podla seba. Dúfam že je to zrozumitelné.
    Pekné ráno...

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Vďaka za krásne vysvetlenie, už mi je to jasné.
    Ešte sa ťa spýtam, či máš aj program na mzdy "Olymp". Zaujímalo by ma, ako nahodíš zamestnancovi do výplaty príspevok so SF na stravenky v sume 2,50 Sk. Ak vychádza suma pre zamestnanca napr. 21 x 2,50= 52,50 tak program mi to zaokrúhli na 53 Sk. Je to správne? Dávaš to pod kód 512 (v danom programe)?
    Ďakujem.
    Len tak medzi nami, začínaš pracovať príliš skoro .
    Želám pekný deň.
    Naposledy upravil cece : 13.09.05 at 16:09

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja im ten príspevok nedávam cez mzdu, ale ako som písal hore,vytlačím zoznam pracovníkov a z neho je vidieť kolko Sk ktorému pracovníkovi podla odpracovaných dní sa prispieva zo SF. V skutočnosti on tých 2,50 Sk na stravenku do ruky nedostane ale o to zaplatí menej za stravenku. Preto účtujem výdaj zo SF ako VNzD.
    Určite je aj iný spôsob ako to účtovať, ja to robím takto.
    Možno to niekto dáva aj do mzdy, snáď sa ku mzde niekto vyjadrí.
    Pekný večer...
    Naposledy upravil Manual : 21.10.05 at 20:11

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.