Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Ahojte,mám otázku ohľadom paušálnych výdavkov:fyzická osoba-živnostník,živnosť založená v máji 2009,predmet podnikania stavebné a murárske práce,tesárstvo.Ak by chcel uplatniť paušálne výdavky,ako presne má pri výpočte postupovať?Je slobodný,bezdetný a odvody platil len do ZP.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanka s. Pozri príspevok
    Ahojte,mám otázku ohľadom paušálnych výdavkov:fyzická osoba-živnostník,živnosť založená v máji 2009,predmet podnikania stavebné a murárske práce,tesárstvo.Ak by chcel uplatniť paušálne výdavky,ako presne má pri výpočte postupovať?Je slobodný,bezdetný a odvody platil len do ZP.Ďakujem.
    Akú činnosť má fakturovanú v priebehu roka 2009. Nie je dôležitý predmet podnikania, ale vystavené faktúry ...

    Paušálne výdavky vo výške 40 % si môže uplatniť každý živnostník, ktorý nebol platitelom DPH celý kal. rok. Ak si však chce uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 %, musí mať v danom kal. roku príjem len z remeselnej živnosti.
    Naposledy upravil veronikasad : 31.12.09 at 07:11

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    PRIJEM
    - 40% ALEBO 60% - PAUšáLNE VýDAVKY
    - ODVODY
    - NEZDANITELNA čAST DANE
    .................................................. ....
    ZáKLAD DANE

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    takže ak niekto začal podnikať až od júla roku 2009 uplatňuje si aj tak plnú nezdaniteľnú časť dane ktorá platí pre rok 2009 ? , niekde som čítal že pri paušal. výdavkoch sa už nemôžu okrem 40 resp. 60 % príjmov ešte odpočítať výdavky na odvody do ZP a SP je to pravda ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=Z.E.Ú.S.;1244698]takže ak niekto začal podnikať až od júla roku 2009 uplatňuje si aj tak plnú nezdaniteľnú časť dane ktorá platí pre rok 2009 ? , Áno, uplatňuje niekde som čítal že pri paušal. výdavkoch sa už nemôžu okrem 40 resp. 60 % príjmov ešte odpočítať výdavky na odvody do ZP a SP je to pravda ?[ Nie, nie je to pravda /QUOTE]

    Odpovede v texte.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
    takže ak niekto začal podnikať až od júla roku 2009 uplatňuje si aj tak plnú nezdaniteľnú časť dane ktorá platí pre rok 2009 ? , niekde som čítal že pri paušal. výdavkoch sa už nemôžu okrem 40 resp. 60 % príjmov ešte odpočítať výdavky na odvody do ZP a SP je to pravda ?
    Nieje to pravda. Odrátaš 40 alebo 60% a aj odvody do ZP a SP. A celú nezdaniteľnú časť.
    Naposledy upravil Iwett : 03.01.10 at 09:26

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
    takže ak niekto začal podnikať až od júla roku 2009 uplatňuje si aj tak plnú nezdaniteľnú časť dane ktorá platí pre rok 2009 ? , niekde som čítal že pri paušal. výdavkoch sa už nemôžu okrem 40 resp. 60 % príjmov ešte odpočítať výdavky na odvody do ZP a SP je to pravda ?
    Nie je to pravda.
    VOZD pri paušálnych výdavkoch je 40 alebo 60 % z príjmu + zaplatené odvody do ZP a SP

    toronto je offline (nepripojený) toronto

    toronto
    Príjem - 60% paušálny náklad, - poistné SP a ZP,
    dostaneš základ dane od neho odpočítaš nezdaniteľnú časť a ak máš zaplatené životné poistenie tak ako uvádzaš max. 12.000,-. Zostatok krát 19% a dostaneš daňovú povinnosť.

    tinča je offline (nepripojený) tinča

    tinča
    Dobrý deň.
    Jeden môj klient má otvorenú živnosť od októbra 2009. Pri daňovom priznaní si bude uplatňovať 40 % paušálne výdavky. Nejasno mám v tom, že odvody do zdravotnej poisťovne si zaplatil už v októbri a zaplatil až na 9 mesiacov dopredu. Do daňového priznania na r. 2009 zarátam iba odvody na rok 2009 - čiže za tri mesiace, alebo si môže odrátať i tie, čo už má zaplatené i na tento rok (do júna 2010)? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    tinča Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Jeden môj klient má otvorenú živnosť od októbra 2009. Pri daňovom priznaní si bude uplatňovať 40 % paušálne výdavky. Nejasno mám v tom, že odvody do zdravotnej poisťovne si zaplatil už v októbri a zaplatil až na 9 mesiacov dopredu. Do daňového priznania na r. 2009 zarátam iba odvody na rok 2009 - čiže za tri mesiace, alebo si môže odrátať i tie, čo už má zaplatené i na tento rok (do júna 2010)? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Od základu dane si odráta 40% výdavky a všetky odvody zaplatené v roku 2009 bez ohľadu na obdobie za ktoré sa platia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.