Zavrieť

Porady

prosim poradte..ako ziskat peniaze??

Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jozefszabovt Pozri príspevok
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??
Vystavil si príjmový doklad na vyššiu sumu ako Ti dali v skutočnosti ?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

jozefszabovt Pozri príspevok
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.
Firma je vo výhode. Ona totiž má v rukách doklad od Teba, že faktúru Ti uhradila.
Obávam sa, že v danom prípade záleží len na dobrej vôli firmy odberateľa
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tuta Pozri príspevok
Firma je vo výhode. Ona totiž má v rukách doklad od Teba, že faktúru Ti uhradila.
Obávam sa, že v danom prípade záleží len na dobrej vôli firmy odberateľa
....ak však náhodou nešlo o tzv. "optimalizačnú fa" a obe strany sa vzájomne zle pochopili.....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
jozefszabovt Pozri príspevok
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.

50 000 tis. v hotovosti na príjmovy doklad,no neaký divný obchod.Asi bude divné aj vyplatenie toho zvyšku! Silno držím palce!!!
0 0
jozefszabovt jozefszabovt

jozefszabovt je offline (nepripojený) jozefszabovt

ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jozefszabovt Pozri príspevok
ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??
Jediné jedno doporučenie, vystavuj príjmový doklad iba na sumu, ktorú Ti vyplácajú v skutočnosti.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
jozefszabovt Pozri príspevok
ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??
Neviem,ako dobre poznáš ludí v tej firme,ale ako jediné riešenie vidím vystavenie storno faktúry a nechať si od nich podpísať vrátenie peňazí. Aj keď neverím,že Ti to podpíšu,ale možno budú taký naivný ako Ty. Samozrejme by si im vrátil tých 5 000 Eur.Pokial nie,tak získanie peňazí nebude tvoj jediný problém! Ďalšie Ti pripraví daňový úrad!

Keby si bol na Poradu napísal,že " idem vystaviť faktúru a príjmový doklad na sumu 50 000,ale dajú mi len 5 000,mám im to dať?" tak by si dostal vysokokvalifikovanú odpoveď,ale chodiť s krížikom po funuse,tam je každá rada drahá.
0 0
jozefszabovt jozefszabovt

jozefszabovt je offline (nepripojený) jozefszabovt

Economic Pozri príspevok
Jediné jedno doporučenie, vystavuj príjmový doklad iba na sumu, ktorú Ti vyplácajú v skutočnosti.
ale ved ako ja mam vediet ze mi nedaju peniaze??jednoducho potrebujem istotu ze to nacom sme sa dohodli/co je na fakture..aj vyplatia..mam napisat menej?..




a co ak fakturu mi potvrdia..a ked maju potvrdit prijmovy tak pridem s pravnikom..a budem mat dokaz..vyplatia-suma sedi/alebo nie..ine ma nenapada??????
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
padro Pozri príspevok
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.
Tak na toto som aj ja zvedavý. Ak si dal príjmový len na 5 000 a tie Ti vyplatili a potvrdili faktúru tak to mení situáciu. Tak ako to je?
0 0
jozefszabovt jozefszabovt

jozefszabovt je offline (nepripojený) jozefszabovt

ved prijmovy je tak isto ako na fakture..a to sa mi uz raz tak stalo ze mi nevyplatili celu sumu..kedze oni boli vo vyhode, pretoze potvrdene uz bolo..obavam sa aby sa mi to nezopakovalo(hoc pri inej firmy, ale clovek nikdy nevie)..ako by sa dalo tomu predist?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veľmi jednoducho. Najprv si prerátaj peniaze a potom vypíš príjmový pokl. doklad s tou správnou sumou.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
s tebou musi byt radost obchodovat
0 0
horkoláčik horkoláčik

horkoláčik je offline (nepripojený) horkoláčik

padro Pozri príspevok
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.
1, Je to skutočná fa ??
2, Exekútor .
PS
(ak nie 1, tak :
3, miesto 45000€ nula
4, sympatický DU
5, nesympatický vyšetrovateľ )
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

horkoláčik Pozri príspevok
1, Je to skutočná fa ??
2, Exekútor .
PS
(ak nie 1, tak :
3, miesto 45000€ nula
4, sympatický DU
5, nesympatický vyšetrovateľ )
Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

jar88 Pozri príspevok
Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"
Veď preeeeesne to vyjadroval ten "sympatický - tú devätnástku .
(vraj niektoré 19 bývajú sympatické k úspešným podnikateľom )

PS
A veď daň nemusí v hotovosti - môže aj z účtu .
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

jar88 Pozri príspevok
Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"
Hlavne keby tých 50000 bolo za trhaviny
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozefszabovt Pozri príspevok
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.
Predpokladám, že si predtým nebol platiteľ DPH.
Ak si teda prijal 50000 €(teda máš na to príjmový doklad), tak by si sa mal zaregistrovať ako platiteľ DPH do 20. dňa nasledujúcho mesiaca od prijatia platby.
On má povinnosť ťa bonznúť na DÚ, že si prijal hotovosť viac ako 3319,39 €, teda ak si FO

Bomba kšeft
Naposledy upravil marjankaj : 03.06.10 at 11:27
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozefszabovt Pozri príspevok
ved prijmovy je tak isto ako na fakture..a to sa mi uz raz tak stalo ze mi nevyplatili celu sumu..kedze oni boli vo vyhode, pretoze potvrdene uz bolo..obavam sa aby sa mi to nezopakovalo(hoc pri inej firmy, ale clovek nikdy nevie)..ako by sa dalo tomu predist?
Veď oni ti to "vyplatili". Majú na to doklad.

Ty to nedávaš z ruky do ruky? Teda oni tebe peniaze a ty im doklad?
Tak sa potom nečuduj.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To zadávateľ témy, milý Joženko,
nezdržiavaj tu ochotných ľudí. Ak pre niekoho erdžíš otras sa, ak sa nudíš šup pod sprchu. A nie veľmi studenú, aby si tu pridlho nekýchal...
P.S. Práve som Ťa celého prelustrovala a vyčaril si mi úsmev. Kto umí, umí a ostatní len vieš čo...
Tvoja Danilka
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať