Zavrieť

Porady

SZČO a odvody od 1.1.2010

chcem sa len ujistit ci si myslim dobre.
SZCO ma od 01.januara 2010 zmenu v odvodoch do poistovni /plati prvykart vo februari 2010/. Zdvihla sa vyska do SP na sumu 96,90 EUR/bolo 89,70 EUR/a ZP na 44,37 EUR /bolo 41,37EUR/.
Znamena to to ze od februara si zdvihnem ako SZCO len prikaz na uhradu a budem platit viac,NEMUSIM posielat ziadne vykazy,tlaciva do poistovni? rocne zuctovanie zdravotneho si spravim do marca,MUSIM uhradit do 30.juna 2009 a novu vysku poisteho budem platit az v juli?socialnu poistovnu budem hlasit na socialku/vypis za rok 2009/ az 30.juna 2010? dobre hovorim,teda pisem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Keby si hladala,vsetko tu uz je a nie raz!!! Odvody do SP más dobre,odvody na ZP sú 44,73 EUR./Teda tie z minima/ Novú výsku poistneho do ZP budes platit od 1.7.t.j.prvykrat v auguste.Ostatne OK.

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Dakujem ti moc...ja to tu akosi neviem vyhladat a viem, ze je to dost otravne ked sa stale zakladaju tie iste temy....sorry...budem sa snazit viac hladat...este raz diky pomohla si mi ani nevies ako

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím, moc ste mi pomohli. Potrebujem ešte tlačivo žiadosť o roč.zúčtovanie alebo o vystavenie dokladu o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2009 na zdravotné poistenie. Na stránke VšZP som našla a v záhlaví je napísané VZOR. Dúfam, že to nebude vadiť. Poradíte mi aj niekde inde alebo môžem použiť toto? Vďaka.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Ahoj, nikto mi nevie poradiť? Je niekde nové tlačivo - žiadosť o vystavenie dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na zdravotné poistenie za rok 2009? VšZP má len vzor zo zákona a vidno to v hlavičke a je to moc drobné. Musím čakať? Vďaka!

    SZČO a odvody od 1.1.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.