Zavrieť

Porady

Študent - živnosť ZP

Poradáci neviete mi poradiť koľko môže zarobiť študent zároveň živnostník aby neplatil do zdravotnej poistovne. Vďaka vopred.
Naposledy upravil Monika C. : 22.01.10 at 06:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci neviete mi pomôcť. Vďaka

    Ako študent ste poistencom štátu vo vzťahu k ZP, pokiaľ neprekročíte hranicu zárobku poistenca štátu v danom roku, preddavky platiť nemusíte, ale v ročnom zúčtovaní pri vyššom zárobku budete doplácať. Ak predpokladáte vyšší zárobok, môžte si určiť preddavky písomne na ZP a Váš doplatok pri ročnom zúčtovaní bude nižší alebo si požiadate o vrátenie preplatku - podľa výsledku ročného zúčtovania preddavkov na ZP.
    Na SP nemusíte platiť, keď podáte prvé DP , do 30,6, zanesiete výpis z DP na SP a zasa ak presiahnete v hrubých príjmoch 12-násobok min. mzdy platnej k 1,1, daného roka (zatiaľ to tak platí), musíte začať platiť od 1,7, daného roka odvody z min vymeriavacieho základu.


    www.podnikam.sk

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Marína a Veronika za odpovede - idem hneď zaplatiť aj Draka vidím, že to súrne potrebujem.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Keď som správne Vás pochopila vyychádza mi to na sumu 2292,84 € dúfam, že je to správne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika C. Pozri príspevok
    Keď som správne Vás pochopila vyychádza mi to na sumu 2292,84 € dúfam, že je to správne.
    ano, vymeriavací základ nesmie byť vyšší ako 12-násobok VZ samoplatitela alebo poistenca štátu , t.j. 2292,84€. K príjmom sa musíš dopracovať sama, záleží či si uplatňuje skutočné výdavky alebo paušál. K základu dane pripočítavaš zaplatené zdr. poistenie, ak mu vyšla povinnosť platiť v min. roku.

    Študent - živnosť ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.