Zavrieť

Porady

prevádzkový poriadok

Ahojte,
mohol by mi niekto pomôcť s vypracovaním prev. poriadku pre maloobchod s ovocím a zeleninou?
Má to byť podobný ako pre obchod s potravinamy?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    V prvom rade hygienika na potraviny
    Eva Póčová
    Prosím Vás nikto nemá maloobchod so zeleninami?
    Ako má vyzerať prevádzkový poriadok? Je to podobný ako maloobchod s potravinami?
    Musí mať hygienický preukaz aj majiteľ aj zamestnanec, ktorý musím pripojiť k prev.poriadku na hygienu?
    Ďakujem.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nečakaj, že Ti tu niekto vypracuje kompletný prevádzkový poriadok. Skús si dať do vyhľadávača čarovné slovíčka "prevádzkový poriadok" a uvidíš čo všetko tam nájdeš. Určite podľa toho čo tu je a čo si dostala usmernenie na hygiene si to vypracuješ.
    Čo sa týka preukazu na prácu v potravinárstve tzv. hygienický preukaz musí mať aj majiteľ aj zamestnanec.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Ja som si zo zvedavosti vygúglila, ale prevádzkový poriadok pre zelovoc som tam nenašla. Ale podľa mňa môže ako vzor použiť aj prevádzkový poriadok pre maloobchod s potravinami. Veď si ho prispôsobí.
    Čo sa týka zdravotného preukazu, treba aby ho mali všetci zamestnanci a teda aj majiteľ. Ale preukaz sa nedáva ako príloha k prevádzkovému poriadku, ten treba mať pri sebe.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Kazu Pozri príspevok
    Ja som si zo zvedavosti vygúglila, ale prevádzkový poriadok pre zelovoc som tam nenašla. Ale podľa mňa môže ako vzor použiť aj prevádzkový poriadok pre maloobchod s potravinami. Veď si ho prispôsobí.
    Čo sa týka zdravotného preukazu, treba aby ho mali všetci zamestnanci a teda aj majiteľ. Ale preukaz sa nedáva ako príloha k prevádzkovému poriadku, ten treba mať pri sebe.
    Kazu ja som si tiež dala do vyhľadávača a preto som jej to napísala, prešla som všetkých 8 strán čo mi porada ponúkla, naozaj konkrétne na zelovoc tam nie je nič, ale na maloobchod je tam toho viac. Aj v dokumentoch je napr. celé HACCP pre potraviny, ja som si ho kedysi tiež odtiaľ stiahla,, prepracovala a použila.

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    No veď Ti jasne napísali, stiahní ktorý je a prepracuj na svoje podmienky. Veď zeleovoc môže mať 3- 4 m bez skladov, alebo 70 m so skladmi a pod., jednoznačne sa to nedá nikomu z nás vypracovať, to najlepšie musíš vedieť sám.
    Eva Póčová
    Ďakujem Vám všetkým za odpoveďe, nechcela som aby ste mi to vypracovali stačí mi vedieť, že to má vyzerať ako maloobchod s potravinami. Tie preukazy som nevedela či to potrebuje aj majiteľ. Ešte raz vďaka.
    Ahojte vsetci , chcem sa vas spytat co vsetko si potrebujem vybavit pri otvoreni potravin na dedine miestnosti mam ,ale co dalej potrebujem to viem ze zivnost,hccp... prosim

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Pred pár rokmi vypracoval pán Ján Ondrejka knihy ako pomôcku pre vypracovanie plánov SVP a HACCP. Mnohý podľa jeho vzoru vydali prev. poriadky a predávajú to. Jeho knihy sa volajú: Príručka na vypracovanie plánu správnej výrobnej praxe (HACCP) v potravinárskych zariadeniach (2004), Správna výrobná prax v zariadení spoločného stravovania (2002). Osobne som veľa vecí čerpal od neho.
    Naposledy upravil jojom : 06.02.10 at 15:44
    Ahoj Dan anevedel by si mi poradit ako vyzera HCCP a PREVADZKOVY PORIADOK a ake papiere idu hasicom a ake na veterinu ? prosim poradte mi dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.