Zavrieť

Porady

DULA - okrasný krík

Ahojte.
Chcela by som sa poradiť. Na záhrade mám vysadenú DULU. Vlani na jeseň po prvý krát mala aj plody. Môžem ju teraz na jar zostrihať? A hlavne ako?
Okolo hlavnej rastliny mi vyrastá mnoho mladých výhonkov. Mám nechať tie, alebo radšej tie staré? Ďakujem
Usporiadat
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Mám na záhrade. Je to ale v Bratislave. Ako dodať?
0 0
Brano Orgonik Brano Orgonik

Brano Orgonik je offline (nepripojený) Brano Orgonik

Ja by som mal zaujem o vyrastky a robim v BA.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Taserda Pozri príspevok
To víno by som skúsil,robil ho už niekto?
vino som nepil,ale palenka dulovica mala taku dobru vonu a exoticku chut
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Štepená na hlohunarastie akomalý strom...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tema sa vola "dula - okrasny krik", ale 95% prispevkov sa tyka "dula - ovocny strom a jeho plody"...
Tiez mam spomienky na detstvo, ked mama z roboty nosila od niekoho duly. Boli tvrde, kysle a trpke, najcastejsie skoncili na skrini, potom v kompote.
Teraz mam v zahrade okrasny krik dulovec (chaenomeles/cydonia). Na jesen mal 3 male plody, predtym nic. Vari su jedle?
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Všetko je jedlé, no niečo len raz.
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Aj dulovec - Chaenomeles japonica a Chaenomeles speciosa má jedlé plody, ale sú kyslejšie, než dula, ale tiež majú vysoký obsah pektínov


vicktor Pozri príspevok
Tema sa vola "dula - okrasny krik", ale 95% prispevkov sa tyka "dula - ovocny strom a jeho plody"...
Tiez mam spomienky na detstvo, ked mama z roboty nosila od niekoho duly. Boli tvrde, kysle a trpke, najcastejsie skoncili na skrini, potom v kompote.
Teraz mam v zahrade okrasny krik dulovec (chaenomeles/cydonia). Na jesen mal 3 male plody, predtym nic. Vari su jedle?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tie odkopky sa sadia na jar alebo teraz v jeseni?Kedy?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať