Zavrieť

Porady

Upozornenie -Daň z úrokov .

www.drsr.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Reročka Pozri príspevok
    Ahojte,

    ja mam podobny pripad ako Cent: sro vykazuje pre r.2009 stratu, dan z urokov mam smiesnych 0,13 centov - co sa teda vo vykazoch nevykazuje, kedze suma je nizsia ako spominanych 3,31 €. Vo vykazoch to musi byt na 341 ako pohladavka, co sa mi teda prenesie do nasledujuceho roka? Alebo si tych 0,13 centov k 31.12.2009 mozem preuctovat na 568/341 a tym padom mam 341-ku nulovu???

    prosim o pomoc, dakujem pekne
    V súvahe sa to neprejaví v pohľadávkach, lebo po zaokrúhlení je to nula.
    Ale zostane to a prenesie sa do nasl. roka v Hlavnej knihe. Súčasne táto zrážková daň musí byť uvedená v daň. priznaní za r. 2009 ako zaplatený preddavok; touto cestou aj DÚ bude mať informáciu, že firma vedie voči nemu pohľadávku.
    Ak bude za r. 2010 daň. povinnosť a daň na úhradu, uhradíš o 13 centov menej, teda uhradíš to, čo bude zostatok na 341.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    DRSR by s týmto upozornením malo oboznámiť aj svojich zamestnancov - najmä s "akýkoľvek doklad". Vlastná skúsenosť - žiadala som o vrátenie zrážkovej dane zo stavebného sporenia a pani na DÚ mi nevedela povedať, či k tomu stačí výpis z účtu, ktorý mi poslala stavebná sporiteľňa, alebo či potrebujem k tomu niečo iné (ale daňové mi zobrala).
    Slovenská sporiteľňa za vydanie potvrdenia o úrokovom príjme peniaze neberie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Keby stránku www.drsr.sk navštevovali aspoň jeden krát za deň , tak by určite tieto chyby nerobili .

    Ja som však prekvapená , že keď pridávajú nejaký oznam , pokyn,usmernenie alebo informáciu k podávaniu DP ,na ich stránku ,tak automaticky by to mal emailom obdržať každý jeden pracovník daňového úradu na Slovensku .

    Váš prípad nie je ojedinelý dnes tu už bolo aj toto :
    http://www.porada.sk/1330711-post9759.html

    Tiež to svedčí o neinformovanosti a neznalosti jednotlivých pracovníkov DU.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ja som zase riadne (nemilo) prekvapená, či skôr vytočená, z toho, že už www.drsr.sk má už zase údržbu = od ôsmej večera do ôsmej rána ich stránka nefunguje. Mám vážne pochbnosti, či majú zodpovední všetkých 5 pokope - toto teraz v čase daňových priznaní?!
    Llívia Pozri príspevok
    Ja som zase riadne (nemilo) prekvapená, či skôr vytočená, z toho, že už www.drsr.sk má už zase údržbu = od ôsmej večera do ôsmej rána ich stránka nefunguje. Mám vážne pochbnosti, či majú zodpovední všetkých 5 pokope - toto teraz v čase daňových priznaní?!
    Ale toto http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...ity/index.html funguje aj teraz :-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je pravdou , že od večera do rána 8,00 stránka nebola v prevádzke .

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Ahojte,

    v r.2008 mi vznikla danova povinnost vo vyske 199 SK, ktoru som zauctovala na 591/341 a kedze suma do 500 Sk sa neodvadza, ostal mi na 341 zavazok.

    Postupujem spravne, ak k 1.1.2009 tu 341 ako keby preuctujem tu neodvedenu dan 199 Sk = 6,61 EUR na 641/648?

    dakujem za odpoved

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Reročka Pozri príspevok
    Ahojte,

    v r.2008 mi vznikla danova povinnost vo vyske 199 SK, ktoru som zauctovala na 591/341 a kedze suma do 500 Sk sa neodvadza, ostal mi na 341 zavazok.

    Postupujem spravne, ak k 1.1.2009 tu 341 ako keby preuctujem tu neodvedenu dan 199 Sk = 6,61 EUR na 641/648?

    dakujem za odpoved
    pardon som sa pomylila a namiesto 341 som dala 641

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    Llívia Pozri príspevok
    DRSR by s týmto upozornením malo oboznámiť aj svojich zamestnancov - najmä s "akýkoľvek doklad". Vlastná skúsenosť - žiadala som o vrátenie zrážkovej dane zo stavebného sporenia a pani na DÚ mi nevedela povedať, či k tomu stačí výpis z účtu, ktorý mi poslala stavebná sporiteľňa, alebo či potrebujem k tomu niečo iné (ale daňové mi zobrala).
    Slovenská sporiteľňa za vydanie potvrdenia o úrokovom príjme peniaze neberie.
    mne tento rok stacila len kopia vypisu z uctu co poslala stavebna sporitelna (nikdy nepustajte original z ruk a prilozila som aj kopiu vypisu z vkladnej knizky, ktory mi Slsp vystavila bez polatku. A minuly rok pri rovnakom dokladovani zrazkovej dane z urokov peniazky vratili....

    Cent je offline (nepripojený) Cent

    Cent
    Prosím o pomoc,

    v DP pre PO zrážková daň z úrokov sa uvádza na riadku 830 aj v tom prípade, keď zrzazená daň je nižšia ako 3,31, a vykazuje stratu (aj daňovú aj účtovnú)?

    ďakujem

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Ahojte,

    ja mam podobny pripad ako Cent: sro vykazuje pre r.2009 stratu, dan z urokov mam smiesnych 0,13 centov - co sa teda vo vykazoch nevykazuje, kedze suma je nizsia ako spominanych 3,31 €. Vo vykazoch to musi byt na 341 ako pohladavka, co sa mi teda prenesie do nasledujuceho roka? Alebo si tych 0,13 centov k 31.12.2009 mozem preuctovat na 568/341 a tym padom mam 341-ku nulovu???

    prosim o pomoc, dakujem pekne

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    liba2 Pozri príspevok
    odpoveď je v prispevku č. 21 v jeho 2.polovici.

    http://www.porada.sk/t81177-p3-ucet-591-a.html
    Dakujem libi, pochopila som z toho prispevku vsetko, ale aj tak, kedze je to len tych 0,13 centov, tak ju neevidujem vo vykazoch, kedze tam sa zaokruhluje na cele eura, co potom vychadza 0 ale len interne u seba, vsak? A ak v buducnosti firma dosiahne zisk a dan z urokov bude vyssia ako spominanych 16,60 EUR, tak potom o tuto ciastku si dan ponizim, ano?

    A v pripade, ze by dan bola napr. 0,68 co po zaokruhleni je 1 EUR, tak to uvediem vo vykazoch ako pohladavka na 341?

    Je to takto spravne, dobre som to pochopila?

    dik este raz

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Reročka Pozri príspevok
    Ahojte,

    v r.2008 mi vznikla danova povinnost vo vyske 199 SK, ktoru som zauctovala na 591/341 a kedze suma do 500 Sk sa neodvadza, ostal mi na 341 zavazok.

    Postupujem spravne, ak k 1.1.2009 tu 341 ako keby preuctujem tu neodvedenu dan 199 Sk = 6,61 EUR na 641/648?

    dakujem za odpoved
    Mili poradaci, prosim, mate niekto s tymto mojim pripadom skusenost?
    Mali ste uz niekto DP nizsiu ako 16,60 EUR, cim ste dan neplatili a tym vam vlastne ostal zavazok na 341-ke? Je to spravne ak to k 1.1.2010 preucujem na 341/648? Lebo inak sa toho zavazku asi nezbavim

    Prosim pomozte mi, dakujem

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    ja mám tiež rovnaký problém - aj pri vrátení dane aj pri daňovom záväzku
    ide o PO
    jedna v strate, má zaplatené preddavky (strhanú daň z úrokov v banke) nižšiu ako 3 € - čiže DÚ ju nevráti
    druhá v zisku, daň nižšia ako 16 € - čiže nemusí zaplatiť

    obe veci mi v týchto firmách ostanú visieť na 341tke

    takže aby sa mi započítali v budúcnosti, nemám ich ani uvádzať v daňovom priznaní, iba ich evidovať na 341 v účtovníctve alebo ako to riešiť...
    pozeral som ten príspevok 21 a tam to nie je nejak zreteľne vysvetlené!!!

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Reročka Pozri príspevok
    Mili poradaci, prosim, mate niekto s tymto mojim pripadom skusenost?
    Mali ste uz niekto DP nizsiu ako 16,60 EUR, cim ste dan neplatili a tym vam vlastne ostal zavazok na 341-ke? Je to spravne ak to k 1.1.2010 preucujem na 341/648? Lebo inak sa toho zavazku asi nezbavim

    Prosim pomozte mi, dakujem
    Keď vyjde daň na r. 800 menej ako 16,60 €, do r. 850 sa zapíše NULA; daň na úhradu bude tiež NULA, teda nebudeš účtovať o dani ! aj na účte 341 bude nula.
    Ak bola zrážková daň, tá sa uvedie na r. 830 a potom vznikne daňový preplatok = suma zaplatenej zrážkovej dane - bude uvedená na r. 901.
    Ak sa nechceš zaoberať zrážkovou daňou v daň. priznaní, môžeš ju zaúčtovať 591/341.
    Toto všetko je v tej téme, čo som dala link, uvedené. slabo si čítala.

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Zdravim,
    mam otazku ohladom vratenia dane z urokov.
    FO - poberatel ciastocneho inv. dochodku ma prijem za rok 2009 mal len z invalid. dochodku.Ziada o vratenie dane z urokov.
    V danovom priznani FO typu B som vyplnila prijem podla par. 7, sumu preddavku podla par. 43. Uplatnujem si znizenie zakladu dane podla par. 11 ods. 7 lebo je dochodca, alebo znizenie zakladu dane je podla par. 11 ods. 2 , cize suma 4025,70 ??
    Dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dufulus Pozri príspevok
    ja mám tiež rovnaký problém - aj pri vrátení dane aj pri daňovom záväzku
    ide o PO
    jedna v strate, má zaplatené preddavky (strhanú daň z úrokov v banke) nižšiu ako 3 € - čiže DÚ ju nevráti
    ... nevráti, lebo je to nízka suma, ale nárok nestrácaš, avšak len vtedy ak je zrážková daň uvedená aj na r. 830 v príslušnom roku kedy vznikla (nie neskôr).
    druhá v zisku, daň nižšia ako 16 € - čiže nemusí zaplatiť

    obe veci mi v týchto firmách ostanú visieť na 341tke
    v tomto prípade nemá čo visieť , daň na r. 850 je NULA, teda o dani sa neúčtuje! takže na 341 je tiež nula, prípadne zaplatená zrážková daň z úrokov.

    takže aby sa mi započítali v budúcnosti, nemám ich ani uvádzať v daňovom priznaní,
    naopak, treba ich uviesť v daň. priznaní na r. 830. Zostatok účtu 341 bude pohľadávka... za r. 2010 bude treba platiť daň (možno) tak na úhradu pôjde menej o to pohľadávku z r. 2009.

    iba ich evidovať na 341 v účtovníctve alebo ako to riešiť...
    pozeral som ten príspevok 21 a tam to nie je nejak zreteľne vysvetlené!!!
    ... stačilo by čítať tému od začiatku a dať si veci do súvisu.

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    liba2 Pozri príspevok
    V súvahe sa to neprejaví v pohľadávkach, lebo po zaokrúhlení je to nula.
    Ale zostane to a prenesie sa do nasl. roka v Hlavnej knihe. Súčasne táto zrážková daň musí byť uvedená v daň. priznaní za r. 2009 ako zaplatený preddavok; touto cestou aj DÚ bude mať informáciu, že firma vedie voči nemu pohľadávku.
    Ak bude za r. 2010 daň. povinnosť a daň na úhradu, uhradíš o 13 centov menej, teda uhradíš to, čo bude zostatok na 341.
    Skvele, dakujem za odpoved, presne toto som chcela pocut

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.