Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 17:39
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
chevy_chase Pozri príspevok
Ano ano poobede som si to vsimol chtiac nechtiac opadol kvet a kukuk male zelene tam čudo kuká
Len som si vsimol ze nejako mi stáča listy ale zatial neschnu su zelene.
Nebude to priamim slnkom? Ale to tak ma byt ked su uz vetsie. Som začínajuci pjestitel
Vyzerajú Ti fajn, skús sa pozrieť aj na tento link:

http://v-hano.meu.zoznam.sk/news/balkonove-paradajky/
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ahojte

takto sa darí mojim kríčkových cherry rajčinkám... fotky sú asi spred dvoch týždňov...
548760_4303079224656_1785467135_n.jpg  
295426_4303078944649_1173040945_n.jpg  
1/1
7 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka Pozri príspevok
Veru, ani ja ich neodstraňujem. Myslela som, že čím viac "konárikov", tým viac plodov. Ale dám si poradiť, a hneď ako prídem domov, tak ich oholím.
To odštipovanie si treba ustrážiť hned od začiatku. Jednoduchšie sa odstraňujú malé, slabé váhonky, ako ked máte už pevnejšiu vetvičku.

Pri nízkych kríčkových rajčinách to nie je také dôležité, ale pri vysoko rastúcich áno. Ja odstraňujem aj spodné listy postupne, ako rastlina rastie.
Keď neodstraňujete "pazušky" rastlina rastie " na divoko"a dáva silu aj do zbytočných vetvičiek.

Tým, že riadne preriedite konáriky ( neskôr aj listy) , tak sa k rajčinám dostane viac slniečka a sú voňavejšie a chutnejšie.

Rajčinky je dobré 2-3 krát ( máj-jún) postriekať napr. Kuprikolom, alebo Championoim. Je to prevencia proti plesniam, na ktorú sú rajčiny veľmi citlivé. Prvým príznakom sú žlté fľaky na listoch-treba ich odstraňovať, nech sa pleseň nešíri.
Rajčiny nikdy neroste a nepolievajte na listy!

Ak máte rastlinky v plnej zrelosti a plné plodov, môžete koncom júla zastrihnúť vrchol, a preriediť listy,aby sa rastlina zbytočne nezaťažovala, lebo tie plody na koncoch zväčša aj tak nestihnú dozrieť.
Veľa úspechov
6 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Aj vďaka vašim radám mám tento rok prvý krát zasadené paradajky v nádobách. Niekedy som ich pestovala na záhrade, ale teraz je v záhrade pán náš pes. Manžel mi kúpil už priesadu paradajok asi tak pred mesiacom a teraz sú už takéto. Dúfam, že ich budeme aj oberať.
6.6.10-i.jpg  
6.6.10j.jpg  
6.6.10-g.jpg  
6.6.10-h.jpg  
9.6.10-a.jpg  

9.6.10-b.jpg  
1/1
5 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Paradajky rastú a rastú. Prvé štyri fotené dnes, posledné tri 24.6.
9.7.10-1.jpg  
9.7.10-2.jpg  
9.7.10-3.jpg  
9.7.10-44.jpg  
24.6.10-2.jpg  

24.6.10-5.jpg  
24.6.10-4.jpg  
1/1
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka Pozri príspevok
Toto sú moje tohtoročné balkónové paradajky. Je to už môj neviem koľký pestovateľský pokus. Vždy sú najprv pekné, no po určitej dobe dobe zhodia listy (ako keby uschýnali, nakoniec odpadnú), a je po paradajke. Ak to niekto viete, kde by mohla byť chyba?
Zatiaľ sa paradajkám celkom darí.
IMG_1549.jpg  
IMG_1550.jpg  
IMG_1551.jpg  
IMG_1552.jpg  
1/1
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

shaza Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri pestovaní na balkóne:
bývam na Liptove, balkónové paradajky som si zasadila prvýkrát - z priesad. Tento týždeň u nás hlásia v noci mrazy, aj nejaký ten sneh má poletovať, tak mi poraďte, ako pestovať paradajky - pri akých teplotách a kde... či dnu či von? Ja som už zúfalá, lebo som sa tu o teplote nič nedozvedela. Ďakujem za radu.
paradajky su haklive na mraz, ci chladne pocasie. Daj ich radsej dnu, na parapetu a vyloz von az ked budu teple,slnecne dni.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
tak som obetovala jednu paradajku a skušala pestovať dole hlavou. nemala som taku velku nadobu, použila som iba PET fľašu. Nejaké paradajky zrejme dopestujem, ale nič moc. Čo bolo rozkvitnuté pri sadení, to pomaly dozrieva, Ďalšie kvety odpadli. Zjavne je málo zeminy.

fotene 27.5.


fotené 12.7.
5 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Iba tak zobkám z balkóna jedno hubky
ž_PARADAJKA.jpg  
č_PARADAJKA.jpg  
ž_PARADAJKA1.jpg  
ž_PARADAJKA3.jpg  
č_PARADAJKA3.jpg  

1/1
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

chevy_chase Pozri príspevok
V nedelu som kúpil najake takéto hnojivo padlo mi hned do očí ked tam
bolo napísané na paradajky a papriku. Dufam ze bude dobré.
Chcem sa opítat kedy sa zacína prihnojovat. Je tam napísane v období vegetace...mmmm, nehcem nieco pokazit. Chcem sa este opítat ako by sa maly správne polievať sadenice . Ku korienkom alebo rozprasovac a listy.
Pri sadeniciach je dobré prihnojiť hnojovom " Kristalon štart", to kúpené hnojivo si odlož na neskôr.
Rajčiny nikdy nepolievaj na listy, ani sadenice, ani v období kvetu a plodu. Sú náchylné na plesne.
Vždy ku koreňom!
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Chevy_chase alias Mičurin ,
všimla som si, že zrejme neodstraňuješ zálistky, resp. bočné výhonky. To je to, čo rastie na rajčinke medzi hlavnou stonkou a bočným listom, cca v 45 stupňovom uhle - ľudovo tzv. pazucha, alebo aj "pankhart" sa tomu hovorilo u nás pri viniči.
Ak ich budeš priebežne odštikovať, rastlinka sa Ti odvďačí rýchlym rastom a bohatou strapcovitou úrodou s veľkými plodmi. Teraz Ti totiž odčerpávajú silu, ktorá má ísť do budúcich plodov.
Nevadí, ak sú už veľké, kľudne odštipni.
Ja som to tiež kedysi nerobila, až keď mi to poradila kolegyňa. Odvtedy nám úroda rajčín rapídne vzrástla. Uvidím, či z nich bude niečo tento rok. Do záhrady sa nedá
ani vstúpiť /a so zlomeným zápästím sa tam už vôbec neodvážim - stačí, že som sa šmykla na blate raz.../.
Naposledy upravil Oliwa : 04.06.10 at 12:22
4 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Aj ja pripajam tohto rocnu urodu. Balkon mam na zapadnu stranu a slniecko maju len par hodin podvecer.
DSC00215.JPG  
DSC00216.JPG  
DSC00217.JPG  
DSC00218.JPG  
DSC00219.JPG  

DSC00220.JPG  
1/1
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Predvčerom som fotila, mám v kuchyni "skleník", stolujeme a kúrime výlučne v obývačke. Mám v kuchyni doobedu trochu málo svetla, ale nevadí, sú iba trochu vytiahnuté. Presádzala som ich zo zakoreňovačov koncom marca, siala som 6.3. Nehnojím, iba v máji na pôdu dávam granulovaný hnoj.
090420141073.jpg  
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto síce k paradajkám nepatrí ale je to štipľavá mňamka
FEFERONKA.jpg  
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka Pozri príspevok
Toto sú moje tohtoročné balkónové paradajky. Je to už môj neviem koľký pestovateľský pokus. Vždy sú najprv pekné, no po určitej dobe dobe zhodia listy (ako keby uschýnali, nakoniec odpadnú), a je po paradajke. Ak to niekto viete, kde by mohla byť chyba?
pozri tu : http://www.porada.sk/t115787-paradajky.html
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

chevy_chase Pozri príspevok
Ozývam sa po dlhsej dobe. Podarilo sa mi vypestovat nieco také...vid foto.
Len mam dilemu. Kvietky zakvitnu a odkvitnu bude sa diat nieco dalej? Myslím ci su to samoopelovacie to neodborne nazvem alebo ako to je. Ani jeden kvietok sa neotvorí.Neviem ci to tak ma byt. Na jednej rastline mam aj 40kvietkov.
Pod kvetom by sa mala mala vytvárať malá paradajčička. Keď kvet odpadne, malo by ju byť vidno. Tvoje paradajky podľa mňa vyzerajú, že im nič nechýba.
Moje sa zatiaľ tiež držia, a kvitnúúúú.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

slavica Pozri príspevok
No ty si ale dobrý Mičurin
Myslím, že by si mal pouvažovať nad zmenou svojho nicku na "Mičurin". Fakt. Na začínajúceho "pjestitela" sa Ti darí výborne. Držím palce, nech sa Ti darí a máš radosť z Tvojich prvých úspechov. Určite budeš mať lepšiu úrodu na balkóne, ako polovica zaplaveného Slovenska v záhradách.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

janka51 Pozri príspevok
slavica kľudne ešte aj teraz si môžeš kúpiť priesady a zasadiť. Ja mám toho roku zasadené len balkónové to nie sú také vysoké a je dosť miesta aj na oddych.
..poučená z vlaňajška / boli to tuším názvom Tornádo/, som si tento rok zasiala a vypestovala tiež už len čisto balkónové, mali by byť nižšie...uvidíme
3 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Moja úroda na balkóne, paradajky a papríčky.
Snímka0104.jpg  
Snímka0105.jpg  
Snímka0106.jpg  
Snímka0108.jpg  
1/1
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Takéto krásne paradajky sú z tých kríčkových, fotila som asi pred mesiacom, bola to prvá úroda. Odvtedy už 3x také množstvo, sú síce "pod jeden zub", ale sú moje
p.s. ...mám aj šikovnú pomocnicu
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 25.08.10 at 11:18
Snímek 054.jpg  
Snímek 055.jpg  
1/1
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte pridám obrázky rastlín pestovaných v košoch na smeti z IKEA. Už sú nasadené plody, ale mám pocit, že vo voľnej zemi je tých plodov viac. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Zatiaľ je to hnojené iba výluhom zo žihľavy a výluhom z kostihoja

fotené 27.5 - 5 rastlín, každá iná odroda


fotené 12.7.


detail

3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať