Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť!

Vedel by mi niekto poradiť podobnú stránku ako je táto, kde mi niekto odpovie na právnicke otázky? Alebo by mi niekto pomohol aj z vás. Máme otca, ktorý sa o nás vôbec nestaral, rodičia sa rozviedli a teraz sme sa dozvedeli, že nepracuje, robí samé dlhy a dokonca na svoju živnosť odpisuje veľkým firmám veľké peniaze. Dane, sociálne a zdravotné samozrejme neplatí, takže jeho dlhy už idú možno do miliónov. On sám nemá nič, žiadny majetok, ktorý by mu mohli zabaviť. Našou otázkou je, či keby sa mu niečo stalo /napr. by zomrel/, budeme my ako jeho deti /sme traja/ dediť jeho dlhy a ak áno, nevie nám niekto poradiť ako sa tomu vyhnúť? Veľmi pekne ďakujeme!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Myslím, že sa dá zriecť z dedičstva. Ale iste niekto poradí z právnikov, ktorí sú tu na porade.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    dareckova
    Vedel by mi niekto poradiť podobnú stránku ako je táto, kde mi niekto odpovie na právnicke otázky? Alebo by mi niekto pomohol aj z vás. Máme otca, ktorý sa o nás vôbec nestaral, rodičia sa rozviedli a teraz sme sa dozvedeli, že nepracuje, robí samé dlhy a dokonca na svoju živnosť odpisuje veľkým firmám veľké peniaze. Dane, sociálne a zdravotné samozrejme neplatí, takže jeho dlhy už idú možno do miliónov. On sám nemá nič, žiadny majetok, ktorý by mu mohli zabaviť. Našou otázkou je, či keby sa mu niečo stalo /napr. by zomrel/, budeme my ako jeho deti /sme traja/ dediť jeho dlhy a ak áno, nevie nám niekto poradiť ako sa tomu vyhnúť? Veľmi pekne ďakujeme!!!!!!!
    Podľa § 463,ods.1 OZ je možné dedičstvo odmietnuť, a to v lehote do 1 mesiaca odo dňa, keď bol dedič súdom o práve dedičstvo odmietnuť a o následkoch odmietnutia upovedomený. Odmietnutie musí byť bezvýhradné a nie je ho možné odvolať.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Dedič zodpovedá za dlhy poručiteľa iba do výšky zdedeného majetku. Ak zdedíš 100.000,-Sk a dlhy sú 500.000,-Sk, veriteľom musíš zaplatiť iba 100.000,-Sk. Ak zomrie poručiteľ bez majetku, dedičské konanie bude zastavané a nededí sa nič, ani dlhy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.