Zavrieť

Porady

Ucel pouzitia dotacie z UPSVaR

Dobry den,

chcel by som sa informovat co sa tyka ucelu pouzitia nenavratneho financneho prispevku z uradu prace. Predpokladam, ze vsade na Slovensku platia rovnake podmienky, iba s tym rozdielom, ze sa rozlisuje cena.

V podnikatelskom plane som mal rozpis na co prispevok pouzijem, bol tam napriklad pocitac v cene 700 eur, mal som tam kancelarsky stol a stolicky v cene 400 eur, dalej som tam mal veci, ktore potrebujem k mojej praci a boli mi schvalene ale aj platbu odvodov. Vsetko mi bolo schvalne, peniaze dosli na ucet, preslo prve danove priznanie, ziadny problem.

A teraz sa mi vyskytla otazka, ktoru neviem vyriesit, presiel som uz asi 20-30 tem na poradni a nemozem sa dopracovat k odpovedi. Ide o to, ze napriklad som mal na ten pocitac vycislenych 700 eur, nie som znaly v tomto obore a tak som dal cenu podla letaka co mi prisiel domov (Nay, Tesco alebo nieco podobne). Pocitac som vsak kupoval vo firme, ktora sa venuje tymto veciam a na moje ucely mi odporucili nieco lacnejsie, takze som kupil napokon cenu zostavu za 600 eur vratane displeja aj tlaciarne. Popis som mal aj v dotacii, ale fakticky som kupil o 100 eur lacnejsie a teraz neviem co s tymi peniazmi.

Zaujimalo by ma, ci mozem tieto peniaze pouzit na nieco ine, napriklad kupou este dalsieho kusu nabytku ku stolu a policke, mam na mysli kupu dalsej policky? To co som uz kupil ma stalo 400 eur, tak ci mozem usetrenych 100 eur z pocitaca pouzit na dokupenie este dalsej policky a teda miesto povodnych 400 eur z podnikatelskeho zameru by som dal za to az 500 eur. Alebo ci to mozem pouzit na platenie odvodov, pretoze odvody ma vyjdu viac ako som mal uvedene v podnikatelskom plane.

Dakujem za odpovede, Peter.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Keď si mal v pláne napísane 700e za PC, tak si môžeš dokúpiť aj nejaký účtovnícky softvér. Môžeš ich použiť na hocičo, čo bude mať niečo spoločné s PC. Ak ich chceš použiť na niečo iné, tak ti stačí ak ti zostane na účte nevyčerpaná čiastka-akože z peňazí z dotácie, lebo minúť ich môžeš do 2 rokov.Alebo si kúp čo potrebuješ a zmeny sa nahlasujú písomne na UPSVAR-úrad práce. Ide vlastne len o to, že keď by ti prišla kontrola kvôli dotácií, tak musíš mať toľko peňazí na účte(prípadne v hotovosti) z dotácie koľko si neminul na veci udané v podnikateľskom pláne. Keď sa spoľahneš na to že kontrola nepríde, tak si za ne kúp hoci aj "zmrzlinu". Vieš kedy chodia kontroly? Keď ich na teba pošle hlúpy sused - tak nám bolo povedané všetkým.

    zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

    Muž zacinajuci
    som rad ze si nacal tuto temu,,,,ked ta velmi pekne poprosim,,,povies mi na čo si mal podnikatelsky zamer,,,??respektive,,,vies mi ho,,teda aspon predlohu poslat,,,ja si tiez idem vypracovavat,,,a kedze si vravel ze ti presiel v banke tak si ho musel mat velmi dobry,,,samozrejme,,nejde mi o informacie čo v nom mas,,,kludne čisla vymas,,a podobne,,,len by sa mi zisla ta forma,,,dikya ak by si mi ho poslal tak ti dam e-mail kde mi ho mozes v klude poslat,,,este raz diky,,,

    ecc je offline (nepripojený) ecc

    ecc
    Mozem ti ho poslat, ale nikde som nepisal, ze to preslo v banke. Dotacia je z uradu prace.

    zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

    Muž zacinajuci
    ecc Pozri príspevok
    Mozem ti ho poslat, ale nikde som nepisal, ze to preslo v banke. Dotacia je z uradu prace.
    máš pravdu,,,sekol som sa z uradu,,prace,,,

    zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

    Muž zacinajuci
    zacinajuci Pozri príspevok
    máš pravdu,,,sekol som sa z uradu,,prace,,,
    potom mi ho posles prosim ta??dufam ze ti prisla ta emailova stranka diky

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Podnikateľských zámerov je na porade fúúúra...stačí hľadať..

    zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

    Muž zacinajuci
    1a4ter Pozri príspevok
    Keď si mal v pláne napísane 700e za PC, tak si môžeš dokúpiť aj nejaký účtovnícky softvér. Môžeš ich použiť na hocičo, čo bude mať niečo spoločné s PC. Ak ich chceš použiť na niečo iné, tak ti stačí ak ti zostane na účte nevyčerpaná čiastka-akože z peňazí z dotácie, lebo minúť ich môžeš do 2 rokov.Alebo si kúp čo potrebuješ a zmeny sa nahlasujú písomne na UPSVAR-úrad práce. Ide vlastne len o to, že keď by ti prišla kontrola kvôli dotácií, tak musíš mať toľko peňazí na účte(prípadne v hotovosti) z dotácie koľko si neminul na veci udané v podnikateľskom pláne. Keď sa spoľahneš na to že kontrola nepríde, tak si za ne kúp hoci aj "zmrzlinu". Vieš kedy chodia kontroly? Keď ich na teba pošle hlúpy sused - tak nám bolo povedané všetkým.
    prosim ta a dá sa do podnikatelskeho planu zahrnut aj najomne,,,a ztoho prispevku ho vyplatit???teda samozrejme ze napisem do zameru ze ten prispevok bude aj na najomne.Presnejsie aby si chapal,kamarat ma tetovacie studium,ma teraz mensie potiaze,a chcel by poziadat o ten prispevok,a rozmysla este aj nad tym,kedze byva v podnajme a jednu izby ma volnu či by to nemohol to studio preniest tam,a zabil by dve muchy jednou ranou,jednym najomnym by zaplatil aj studio aj byvanie,,,??čo myslis??

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Je možné takýto príspevok dostať aj na novozaloženú sro? Aké sú podmienky? Môže niekto prosím, popísať o tomto viac? Ďakujem.

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    zacinajuci Pozri príspevok
    prosim ta a dá sa do podnikatelskeho planu zahrnut aj najomne,,,a ztoho prispevku ho vyplatit???teda samozrejme ze napisem do zameru ze ten prispevok bude aj na najomne.Presnejsie aby si chapal,kamarat ma tetovacie studium,ma teraz mensie potiaze,a chcel by poziadat o ten prispevok,a rozmysla este aj nad tym,kedze byva v podnajme a jednu izby ma volnu či by to nemohol to studio preniest tam,a zabil by dve muchy jednou ranou,jednym najomnym by zaplatil aj studio aj byvanie,,,??čo myslis??
    Môže byť výstavba úprava prenájom priestorov.
    Len nájomná zmluva by mala znieť na to isté, čo aj podnikateľský zámer.

    zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

    Muž zacinajuci
    plackoo Pozri príspevok
    Môže byť výstavba úprava prenájom priestorov.
    Len nájomná zmluva by mala znieť na to isté, čo aj podnikateľský zámer.
    aby som to dobre pochopil,,,do podnikatelskeho plánu sa dá zahrnut aj podnájom ,stym ze prispevok od upsvar bude sluzit aj na podnajom,,,,len to tam treba napisat.a vadí aj to ze bude,v tom priestore dotyčny mat aj bydlisko?je to dost zlozita problematika a na nete som nikde nenasiel dostačujuce odpovede dokonca ani na porade,,,ak by si mal čas mohol by si skusit odpovedat aj na temu ,,,tetovanie,uver z banky ako nato?diky

    milan134 je offline (nepripojený) milan134

    milan134
    Dobrý deň,

    chcel by som sa informovať čo sa tyká účelu použitia finančného príspevku z úradu prace.
    V podnikateľskom plané ma rozpis na čo príspevok použijem, bol tam napríklad notebook v cene 500 eur, môžem nákup z finančného príspevku z úradu prace uskutočniť aj v zahraničí?

    Mckenics je offline (nepripojený) Mckenics

    Mckenics
    V Bardejove je vyslovene povedane, ze na nakup nabytku je mozne vyuzit maximalne 10% z prispevku, teda 10% z 3902,16eur = 390eur.
    Taktiez co sa tyka nakupu notebooku z prispevku, tak je tam dana maximalna ciastka, ktoru si nepamatam (neviete kolko je max. ciastka na nakup notebooku v BJ??). Pokial chcete notebook na graficku pracu a pod., tak samozrejme dana cena je smiesna, tedy musite davat ziadost o moznost navysenia ceny. Co sa tyka nakupu v zahranici, v tomto smere bohuzial nemam ziadne info.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    milan134 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som sa informovať čo sa tyká účelu použitia finančného príspevku z úradu prace.
    V podnikateľskom plané ma rozpis na čo príspevok použijem, bol tam napríklad notebook v cene 500 eur, môžem nákup z finančného príspevku z úradu prace uskutočniť aj v zahraničí?
    Nie nemôžeš nakúpiť v zahraničí, podľa mojich vedomostí.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Prosím Vás, čo s peniazmi z dotácie z UPSVaR, ktoré do 2 rokov nevyčerpám? Stále mi zostáva 1500,- euro a nepotrebujem ich minúť na to čo mám v podnikateľskom pláne, budem ich musieť vrátiť? Alebo mi zostanú a môžem ich minúť po tých dvoch rokoch na hocičo spojené s podnikaním? Kontrola mi po viac ako 2 rokoch na kontrolu dotácie už nepríde? ďakujem za odpovede.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    derek191919 Pozri príspevok
    Prosím Vás, čo s peniazmi z dotácie z UPSVaR, ktoré do 2 rokov nevyčerpám? Stále mi zostáva 1500,- euro a nepotrebujem ich minúť na to čo mám v podnikateľskom pláne, budem ich musieť vrátiť? Alebo mi zostanú a môžem ich minúť po tých dvoch rokoch na hocičo spojené s podnikaním? Kontrola mi po viac ako 2 rokoch na kontrolu dotácie už nepríde? ďakujem za odpovede.
    Ak dotáciu do 2 rokov nevyčerpáš v súlade s podnik.plánom, nevyčerpanú časť dotácie vraciaš späť úradu práce. Kontrola Ti môže prísť aj po viac ako dvoch rokoch. Doklady 10 rokov archivuješ.
    Ahoj, ja si som akurat vcera bola odniest vsetky nalezitosti - detasovane pracovisko Svidnik ale patri to pod UPSVaR Bardejov. Tam je vyska prispevku teraz 4023,52 EUR...Na nabytok je pravda - 10% z celkovej sumy a pocitac je: maximálna akceptovaná cena počítačovej zostavy s operačným systémom je stanovená na 627 € s DPH ( v tejto sume má byť započítané aj – tlačiareň, skener a modem )
    maximálna akceptovaná cena notebooku s operačným systémom je 589 € s DPH ( v tejto sume má byť započítané aj – tlačiareň, skener, modem
    Inak pre BJ si pozri aj stranku uradu prace a tam najdes odkaz na 2 word dokumenty jeden je nalezitosti podnikatelskeho zameru a druhy je odporucany postup na vypracovanie podnikatelskeho zameru (pod Pre obcanov a pod tym Samozamestnanie
    Dufam ze pomoze
    Dada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.