Zavrieť

Porady

PN-ka a nový zamestnanec..

ahojte potrebujem súrne poradiť...ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 01.04.2010 a od 03.05.2010 je na PN-ke...potvrdenie o dočasnej PN je potrebné zaslať na soc. poistovnu - diel II. az ked zacne plynut 11 den PN, čize ak je zamestnanec PN aj po 12.05.2010? a
čo je ešte potrebné okrem toho dielu poslat?
z čoho sa vypočíta vymeriavaci základ na PN?

Ďakujem ...moc mi pomôžete ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte potrebujem súrne poradiť...ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 01.04.2010 a od 03.05.2010 je na PN-ke...potvrdenie o dočasnej PN je potrebné zaslať na soc. poistovnu - diel II. az ked zacne plynut 11 den PN, čize ak je zamestnanec PN aj po 12.05.2010? a
    čo je ešte potrebné okrem toho dielu poslat?
    z čoho sa vypočíta vymeriavaci základ na PN?

    Ďakujem ...moc mi pomôžete ....
    vymeriavacím základom je obdobie od 1.4.-30.4.2010.
    Po 10. dni PN-ky zasielaš do SP spolu s PN-kou aj potvrdenie o príjme (na predpísanom tlačive). Nezabudni na PN doplniť pečiatku, podpis zamestnávatela a posledný deň, ktorý zamestnanec pracoval.

    Do konca nasl. mesiaca treba zaslať aj do zdr.poisťovne oznámenie o zmene platitela poistného. Ak je začiatok a koniec PN-ky v jednom mesiaci, stačí na jednom tlačive

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    prosím Vás a ked výplatu za mesiac 04/2010 budem robiť až na konci mája, čo mám uviest do Potvrdenia zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku ako sumu VZ????
    Nečakaj s výplatou tohto zamestnanca do konca mája - po 10. kal. dni od začiatku PN treba odstúpiť PN-ku spolu s potvrdením o príjme do SP.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    prosím Vás a ked výplatu za mesiac 04/2010 budem robiť až na konci mája, čo mám uviest do Potvrdenia zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku ako sumu VZ????
    tak si vypracuj dopredu tú výplatu, bud v programe alebo aj ručne a z toho tam potom doplň údaje na to potvrdenie.potom len na konci maja dorobis ostatnych zamestnancov. ja som to takto parkrat spravila a bolo to v poriadku

    PN-ka a nový zamestnanec..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.