Zavrieť

Porady

Štrúdľa

nie som dokonalá
Neviem,ako sa to mohlo stať, ale štrúdľu som považovala za nehodnú môjho záujmu. Dodnes - kým sme náhodne nenatrafili na istú cukráreň v Bratislave. Jablkovo-maková, ale veľmi, veľmi chutná. Prosím, nenašiel by sa u Vás zaručený (podrobný) recept, ako sa dá takáto dobrota upiecť doma? V záujme rodinného šťastia vopred ďakujem.
Naposledy upravil maturantka : 09.11.05 at 12:38
Usporiadat
momula momula

momula je offline (nepripojený) momula

Makovo-jablkovo-banánová štrúdľa
POTREBNÉ PRÍSADY

1 balenie lístkového cesta * 2 PL slivkového lekváru * 250 g maku * 150 g práškového cukru * 80 g hrozienok * 40 g masla * 2-3 jablká * jeden banán * ½ dcl mlieka * rozšľahané vajíčko na potretie * práškový cukor na posypanie *

POSTUP PRÍPRAVY
A zodpovedne a úprimne Vám potvrdzujem, že tento recept zvládne každý jedinec poslepiačky aj s oboma ľavými rukami
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Druhy pokus, ten vysiel lepsie, aj ved... piekol som to cca 30 minut pri 180 stupnov, a navrchu bolo cesto dobre, ale zospodu uz bolo velmi pripecene :-( Neviem, kde som urobil chybu. No a potom vnutri mam pocit, ze nebolo velmi prepecene. Take tahave bolo. Ale mozno take ma byt, neviem. Alebo mozno som tam dal vela masla, a nasiaklo prilis vela maslom.
V kazdom pripade, skusil som 2 druhy listkovych ciest.
Prve Salvatore, druhe z Lidla. Obidve tie chladene, vyvalkane, a zrolovane na papiery na pecenie. S prehladom vyhralo to Salvatore. Bolo ovela lepsie, nez to z Lidla.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Nevie niekto, co robim zle, ked sa mi cesto vzdy prilis vysusi, je krupave a tvrde ako cipsy a samozrejme popuka. Pouzivam to strudlove cesto z obchodu, take tenke platky.
Peciem na cca 180 stupnov, 20-25 minut. Cesto zacne ledva hnednut, tak ked ho vyberem skor, bolo by uplne biele.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Povedala by som, že zlé na tom je to cesto. Raz nevesta kúpila hotové štrúdľové cesto a bolo hrozné. Ak chceš kúpiť hotové, to už je lepšie kúpiť lístkové cesto.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ja som tiež kúpila také tenké štrúdlové a teda nebolo to nič moc, fakt hrozné, aj som to potom vyhodila, bolo to ako tvrdý papier po upečení..už viac nikdy, radšej lístkové..
4 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Dakujem za rady. Hej, presne mam pocit, ze to cesto asi nebude nic moc, napriek tomu, ze vyzera dobre.
A listkove kupujete to vyvalkane a zrolovane, alebo tu tehlu v chladnicke, ktoru treba potom vyvalkat. Alebo nebodaj mrazene? Jedine co sa mi nepaci na listkovom ceste, ze donho davaju stuzeny tuk.
Este ma napadlo to strudlove cesto potriet olejom alebo maslom aj zvnutra, aj medzi vrstvami, mozno potom sa tak nevysusi.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

cesto zvykne byť tvrdé vtedy keď sa predčasne primieša do múky tuk, najskôr je potrebné vymiesiť bez tuku až pri konci miesenia pridať tukové zložky, možno preto niektoré kupované cesto je menej kvalitné, (olej obalí múku a nenasiakne vodou)
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som piekla štrudlu z tohto štrúdlového cesta a bola celkom dobrá. Plát cesta som potrela rozpusteným maslom a na to plnky. Robila som makovú, orechovú a tvarohovú. Piekla som tiež dosť dlho, asi 4O min, kým nebola štrúdla ruzová. Kraje boli trochu tmavšie. Keď bola štrúdla upečená, vybrala so z rúry a položila som na vrch čistú utierku, asi na pol až jednu hodinu. Pod utierkou štrúdla pekne zmakla a bola dobrá. Cesto neni mastné, môže sa pred pečením ešte potrieť na vrchu maslom. Aj plnku som pokvapkala maslom, nie veľa - primerane.
Naposledy upravil vema : 25.04.12 at 11:59
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať