Zavrieť

Porady

Práca na MD?

Dobrý deň, podľa nového zákona si matka na rodičovskej dovolenke, nemôže privyrábať žiadnou zárobkovou činnosťouv opačnom prípade jej zoberú časť rodičovského príspevku, týka sa to aj takých prác čo sú na dohodu, vlastne konkrétne niečo také ako avon, ide o predaj šperkov. Som dostala ponuku a teraz neviem či teda zobrať či nie, určite by som nechcela kvôli pár eurám navyše prísť o rodičovský príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andy_rs Pozri príspevok
    Dobrý deň, podľa nového zákona si matka na rodičovskej dovolenke, nemôže privyrábať žiadnou zárobkovou činnosťouv opačnom prípade jej zoberú časť rodičovského príspevku, týka sa to aj takých prác čo sú na dohodu, vlastne konkrétne niečo také ako avon, ide o predaj šperkov. Som dostala ponuku a teraz neviem či teda zobrať či nie, určite by som nechcela kvôli pár eurám navyše prísť o rodičovský príspevok.
    odkedy poberáš rodičovský príspevok ?

    andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

    andy_rs
    No momentálne som ešte na materskej, od decembra....ale poberám aj rodičovský príspevok od februára, keďže materskú mám nižšiu, tak mi tak doplácajú rozdiel, ale od budúceho mesiaca som už len na rodičovskej dovolenke,a teda budem poberať už len rodičovský príspevok 256 eur.

    andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

    andy_rs
    No táto stránka je síce perfektná, ale nemám potuchy kam zaradiť taký príjem ako je predaj šperkov, alebo zarábanie anketárskou činnosťou...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    andy_rs Pozri príspevok
    No táto stránka je síce perfektná, ale nemám potuchy kam zaradiť taký príjem ako je predaj šperkov, alebo zarábanie anketárskou činnosťou...
    Ak to nevieš ty, odkiaľ to máme vedieť my?
    Zamestnávateľ (ten, kto ťa platí) by ti mal najskôr povedať, akým spôsobom, na akú zmluvu ti bude vyplácať príjem...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andy_rs Pozri príspevok
    Dobrý deň, podľa nového zákona si matka na rodičovskej dovolenke, nemôže privyrábať žiadnou zárobkovou činnosťouv opačnom prípade jej zoberú časť rodičovského príspevku, týka sa to aj takých prác čo sú na dohodu, vlastne konkrétne niečo také ako avon, ide o predaj šperkov. Som dostala ponuku a teraz neviem či teda zobrať či nie, určite by som nechcela kvôli pár eurám navyše prísť o rodičovský príspevok.
    zisti, o aký druh dohody ide. Pokial pôjde o dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti a nebude trvať celý mesiac, rodičovský príspevok sa ti krátiť nebude. V praxi to ale znamená, že by ťa zamestnávatel musel každý mesiac prihlasovať aodhlasovať do sociálnej poisťovne.

    andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

    andy_rs
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Ak to nevieš ty, odkiaľ to máme vedieť my?
    Zamestnávateľ (ten, kto ťa platí) by ti mal najskôr povedať, akým spôsobom, na akú zmluvu ti bude vyplácať príjem...
    Len tak mimochodom pre VAŠU informáciu, som sa pýtala na rodičovský príspevok, ktorý je štátna dávka a nie na príjem od zamestnávateľa. Ale to nič, stáva sa .........

    andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

    andy_rs
    veronikasad Pozri príspevok
    zisti, o aký druh dohody ide. Pokial pôjde o dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti a nebude trvať celý mesiac, rodičovský príspevok sa ti krátiť nebude. V praxi to ale znamená, že by ťa zamestnávatel musel každý mesiac prihlasovať aodhlasovať do sociálnej poisťovne.
    Ale ono to podľa mňa ani neni normálna dohoda, podľa mňa sa pri tom na sociálku neprihlasuje, lebo to podľa mňa nezdaňujú.....je to len akási registrácia......ach len to podľa mňa je v tomto prípade málo.... a ja to potrebujem vedieť na isto..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.