Zavrieť

Porady

pokuza dod.DPH

Ahojte,

kto mi poradí, ako sa vypočíta pokuta za dodatočné DPH, ked sa mi znižil NO oproti povodnemu priznaniu a rozdiel je treba zaplatit DU, nakolko NO za riadne priznanie uz bolo vratene spat? poprosim aj zakon a paragraf.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    anes
    Ahojte,

    kto mi poradí, ako sa vypočíta pokuta za dodatočné DPH, ked sa mi znižil NO oproti povodnemu priznaniu a rozdiel je treba zaplatit DU, nakolko NO za riadne priznanie uz bolo vratene spat? poprosim aj zakon a paragraf.
    nevadí ak ti NO vrátili musíš vyplniť dodatočné DPH priznanie a uhradiť rozdiel oproti riadnemu. Pokutu Ti vyrúbia potom. Len si splň teraz povinnosť podaj dodatočné .

    tu je DÚ - kalkulačka, zadaj si čo treba a vyráta ti pokutku....

    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/..._0_3GH#7_0_J17
    Monika Kováčová
    Ak na to príde daňovník sám, podá dodatočné, tak je to polovica diskontnej sadzby NBS (myslím 1,5%?) za každý deň omeškania. Ak na to príde správca dane, tak je to celá diskontná sadzba NBS (3%?). Asi tak, prípadne ma s percentami opravte, kolegovia.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Výpočet pokuty:

    3 x základná úroková sadzba NBS x rozdiel medzi vyššou vlastnou daňovou povinnosťou uvedenou v dod. DP a vlastnou daň. povinnostou uvedenou v DP
    --------------------------------------------------------------------------
    2

    takže napr. ak je rozdiel 1000,-- SK
    tak: 3 x napr.3% x 1000/2 =45,--

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    No neviem ako v tomto pripade, ale my sme si dodatocnym DP zvysili danovu povinnost a vyratali nam pokutu vo vyske 20% z rozdielu. Ale to bolo v roku 2003.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Daska
    No neviem ako v tomto pripade, ale my sme si dodatocnym DP zvysili danovu povinnost a vyratali nam pokutu vo vyske 20% z rozdielu. Ale to bolo v roku 2003.
    Áno, do r.2003 to bolo 20% pri "samopriznaní sa " k omylu . Ak na rozdiel v daň.povinnosti prišla až kontrola, postih bol 50% z dlžnej čiastky.

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    Janca
    Výpočet pokuty:

    3 x základná úroková sadzba NBS x rozdiel medzi vyššou vlastnou daňovou povinnosťou uvedenou v dod. DP a vlastnou daň. povinnostou uvedenou v DP
    --------------------------------------------------------------------------
    2

    takže napr. ak je rozdiel 1000,-- SK
    tak: 3 x napr.3% x 1000/2 =45,--
    Ja len dodám, že sankčný úrok sa nevyrubí, ak je takto vypočítaná suma do 500 Sk.
    Naposledy upravil malina : 27.10.05 at 21:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.