Zavrieť

Porady

Pohoda - platba platobnou karou

Chcem sa spýtať ako účtujete v sw Pohoda platbu platobnou kartou?
Aké doklady vystavujete?

viem že by to asi malo ísť cez priebežné položky

1. ako je to pri platbe za PHM alebo nejaky nákup kde mám pokl. bločik + bločik z POS terminálu
2. ako je to pri platbe kartou za faktúru - mám faktúru + bločik z POS terminálu.

hlavne by ma zaujímalo ako by to malo byť realizované v sw Pohoda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

    michaela25
    1. PHM dávam do pokladne na VPD a doklad z POS terminálu dám ako dotácia pokladne na PPD, v banke zaúčtujem len dotáciu pokladne tým sa mi vyrovnajú priebežne položky
    2. toto som ešte nemala, ale si myslím, že by to mohlo ísť z banky rovno ako úhrada faktúry

    žužika je offline (nepripojený) žužika

    ??? žužika
    tiki
    Chcem sa spýtať ako účtujete v sw Pohoda platbu platobnou kartou?
    Aké doklady vystavujete?

    viem že by to asi malo ísť cez priebežné položky

    1. ako je to pri platbe za PHM alebo nejaky nákup kde mám pokl. bločik + bločik z POS terminálu
    2. ako je to pri platbe kartou za faktúru - mám faktúru + bločik z POS terminálu.

    hlavne by ma zaujímalo ako by to malo byť realizované v sw Pohoda
    V pohode je agenda ostatných záväzkov. Tam zaúčtujem PHM blok z registračky aj s potvrdením z terminálu, t.j. 501/325(379) a 343/325ä379)
    a priamo z banky likvidujem ostatný záväzok tak ako pri likvidácii DF alebo OF. Je to jednoduchšie podľa mňa a vôbec to nejde cez poklaňu. Veď s pokladňou to vôbec nesúvisí.
    papa

    joki je offline (nepripojený) joki

    joki
    Ja účtujem cez Interné doklady, kde si založím nové členenie - platba platobnou kartou - ale používam 501xxx/261 a v banke 261/221xxx, je to len predsa pohyb peňazí.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    1/ V agende Interné doklady si vytvorím nový číselný rad napr. PK00x , kde účtujem len bloky - účtovanie 5xx/379, 343/379 .Nepoužívam likvidáciu, ale dá sa aj takto - je to dobré kvôli kontrole. Výdaj z BÚ pri platbe kartou účtujem 379/221. Účet 379 si kontrolujem na zostave pohyb na účte dokladovo - odškrtám si sumy - táto zostava zlučuje zaklad dane a DPH, na strane MD a D máš potom rovnaké sumy.

    2/ Pri platbe faktúry cez blok sú možné 2 spôsoby -
    a/ faktúru aj s blokom o zaplatení zaúčtuješ do interných dokladov tak ako ostatné bloky - účtovanie podobné ako hore
    b/ faktúru zaradíš medzi dodávateľské faktúry /účtovanie 5xx/321, 343/321/a z banky účtuješ úhradu cez likvidáciu 321/221

    Gaba

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    michaela25 Pozri príspevok
    1. PHM dávam do pokladne na VPD a doklad z POS terminálu dám ako dotácia pokladne na PPD, v banke zaúčtujem len dotáciu pokladne tým sa mi vyrovnajú priebežne položky
    2. toto som ešte nemala, ale si myslím, že by to mohlo ísť z banky rovno ako úhrada faktúry
    Kedze som neschopny si zapamatat, co som platil kartou a co cash (na vacsine dokladov z ERP to nie je vidno a papieriky z POS stracam), zda sa mi uvedene ako celkom easy riesenie.
    Ja hadzem vsetky ERP do jedneho obalu a raz za mesiac ich zuctujem cez pokladnu.

    Vyber hotovosti z bankomatu alebo platba cez POS je v podstate dotacia pokladne...

    Toto riesenie sa mi zda najjednoduchsie, nevidim dovod evidovat ERP na ID alebo OZ (OZ= Ostatne zavazky a nie Obchodny ci Obciansky zakonnik ako robi automatisky link!) aj ked postupy su urcite spravne aj tie.
    Naposledy upravil bryan : 19.01.08 at 08:58 Dôvod: (OZ= Ostatne zavazky a nie Obchodny ci Obciansky zakonnik ako robi automatisky link!)

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    GABAZ Pozri príspevok
    1/ V agende Interné doklady si vytvorím nový číselný rad napr. PK00x , kde účtujem len bloky - účtovanie 5xx/379, 343/379 .Nepoužívam likvidáciu, ale dá sa aj takto - je to dobré kvôli kontrole. Výdaj z BÚ pri platbe kartou účtujem 379/221. Účet 379 si kontrolujem na zostave pohyb na účte dokladovo - odškrtám si sumy - táto zostava zlučuje zaklad dane a DPH, na strane MD a D máš potom rovnaké sumy.

    2/ Pri platbe faktúry cez blok sú možné 2 spôsoby -
    a/ faktúru aj s blokom o zaplatení zaúčtuješ do interných dokladov tak ako ostatné bloky - účtovanie podobné ako hore
    b/ faktúru zaradíš medzi dodávateľské faktúry /účtovanie 5xx/321, 343/321/a z banky účtuješ úhradu cez likvidáciu 321/221

    Gaba
    Robím to tiež cez interné doklady, ale na ú 335 a 355, čo je jedno, ide o účet pohľadávok. (karty majú u nás aj zamestnanci, aj zam. spoločníci) Pre zjednodušenie a kontrolu si pri platbe kartou v banke v položke doklad píšem N (ako nákup) a číslo mesiaca - nie odpísania z účtu, teda mesiac, ktorého sa nákup týka.
    Prečo?
    Keď zaúčtujem v Int. dokladoch všetky doklady, kt. sa mi dostali do rúk (platba kartou) za daný mesiac, zistím, ktoré mi neodovzdali, prípadne či nie sú náhodou v danom dni v pokladni, keď niekedy ich nepripnú pri nákupe s tým malým dokl.z terminálu. Potom viem, (ale aj porovnaním MD a D strany účtu ( u mňa 325/an. pl.karta), či mi vyúčtovali všetky platby zinkasované z účtu. Rozdiel porovnávam na konci mesiaca a ak je nejaký, musia mi peniažky do pokladne vrátiť ( majitelia len naoko, ak držia aj kasu)
    Naposledy upravil atka4 : 21.01.08 at 21:26 Dôvod: oprava účtov

    Pohoda - platba platobnou karou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.