Zavrieť

Porady

Kaktusy

Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

dindi22 Pozri príspevok
Nádherné kaktusy a koľko kvetov:-))) wauuuu
Ďakujem, stále takto bohato kvitnú, až mám obavu, že sa polámu. Aj minulý rok kvitli 2x v roku aj teraz. Celé leto som ich mala vonku a teraz sú v chladnejšiej miestnosti. Som rada, že Vás trošku ohriali pri srdiečku
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Sú nádherné, aj ja mám vianočné kaktusy jeden je fialový, druhý lososový a tretí ani neviem akej je farby (ten zatiaľ puky vôbec nenahodil). Len nie sú také obsypané pukmi ako tie tvoje. Môže to byť tým, že cez leto som ich zabudla vyložiť vonku? Boli na medziposchodí v paneláku. Chcem sa ešte opýtať či používaš nejaké špeciálne hnojivo?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Konečne rozkvitol jeden kvietok na fialovom ten druhý má ešte len púčiky.
IMGP2217.jpg  
IMGP2218.jpg  
IMGP2219.jpg  
IMGP2220.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Aj ja pridávam svoje. Ružový už krásne kvitne a oranžový pomaličky začína
Snímka0279.jpg  
Snímka0282.jpg  
1/1
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Konečne rozkvitol aj ten druhý a aj keď má len jeden kvietok veľmi sa mu teším
IMGP2357.jpg  
IMGP2353.jpg  
IMGP2354.jpg  
IMGP2355.jpg  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prikladám aj ja svoj ružový v plnej kráse. Biely odkvitol... zatiaľ a teším sa na ďalšie, ktoré majú nahodené púčiky.
Kaktusy 010.jpg  
Kaktusy 009.jpg  
1/1
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Prikladám aj ja svoj ružový v plnej kráse. Biely odkvitol... zatiaľ a teším sa na ďalšie, ktoré majú nahodené púčiky.
Elenka, krásna nádielka kvetov. Tuším som tak bohato zakvitnutý ešte ani nevidela.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Olice Pozri príspevok
Elenka, krásna nádielka kvetov. Tuším som tak bohato zakvitnutý ešte ani nevidela.
Olinka, príď... je naozaj úžasný a to minimálne dva krát do roka. Aj červený. Potom mám klasické. Ružový aj červený. Biely. Vytešujem sa z nich, vytešujem a oni mi robia opakovane radosť. Inak vďačne Ti vypestujem. Takto vyzeral pred rokom a týždňom.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 17.11.09 at 20:31
Kaktusy 001.jpg  
Kaktusy 002.jpg  
Kaktusy 003.jpg  
Kaktusy 004.jpg  
1/1
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Elenka, prosím ťa ty tým tvojim kaktusom spievaš alebo čo s nimi robíš že sú také náááááádherné.Moje úbožiačiky vyhnali zopár púčikov a aj z tých mála ešte jeden odpadol keď som ho fotila.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Olinka, príď... je naozaj úžasný a to minimálne dva krát do roka. Aj červený. Potom mám klasické. Ružový aj červený. Biely. Vytešujem sa z nich, vytešujem a oni mi robia opakovane radosť. Inak vďačne Ti vypestujem.
Elenka, keby to bolo čo i len trošku bližšie už ma tam máš. A verím ti, že sa z nich vytešuješ, veď z takej krásy sa musíš. Ja mám jeden ružovočervený, ale ešte mi teraz nezakvitol. Ak vypestuješ budem rada, a ja som Ti sľúbila pryštec, nezabudla som.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

foza Pozri príspevok
Elenka, prosím ťa ty tým tvojim kaktusom spievaš alebo čo s nimi robíš že sú také náááááádherné.Moje úbožiačiky vyhnali zopár púčikov a aj z tých mála ešte jeden odpadol keď som ho fotila.
To nie sú žiadne úbožiačiky. To až vyrastie za Tvojej pomoci bude krásavec nevídanej krásy. Ver. Ja ich pestujem úplne bežne. No nemyslím že keby som im mala spievať tak by vyzerali takto.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 17.11.09 at 20:39
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Olice Pozri príspevok
Elenka, keby to bolo čo i len trošku bližšie už ma tam máš. A verím ti, že sa z nich vytešuješ, veď z takej krásy sa musíš. Ja mám jeden ružovočervený, ale ešte mi teraz nezakvitol. Ak vypestuješ budem rada, a ja som Ti sľúbila pryštec, nezabudla som.
Olinka po odkvitnutí už množím.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Elenka, prosím ťa a polievaš a hnojíš ich aj teraz?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

foza Pozri príspevok
Elenka, prosím ťa a polievaš a hnojíš ich aj teraz?
Áno polievam aj hnojím od okamihu ako nahodia puky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Minule som priložila svoje 2 vianočné kaktusy, ale tento mal ešte len púčiky, tak teraz priložím ešte kvetinky...
Snímka0298.jpg  
Snímka0299.jpg  
Snímka0300.jpg  
Snímka0301.jpg  
1/1
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Dnes majú v Lidli tiež vianočné kaktusy - 3 farby - lososová, fialová a červená. Aj som si kúpila ten lososový a fialový, dúfam, že sa im bude u mňa páčiť. Sú pekné, majú puky a niektoré sú aj rozkvitnuté.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

ahojky já mám bílej a růžovej --
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ra.cermak Pozri príspevok
ahojky já mám bílej a růžovej --
Radek,ty si majster máš ich peknééé
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Děkuji a dnes je ještě hezčí --
Naposledy upravil ra.cermak : 21.11.09 at 10:13
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
No, podľa mňa rozdiel medzi vianočným a veľkonočným kaktusom neni v tom kedy kvitne, lebo aj vianočný môže byť pomýlený vďaka rôznym teplotám v miestnosti.Stáva sa , že aj vianočný kvitne v lete. Viditeľný rozdiel je v kvietkoch - vianočný má ako keby kvet taký dvojitý a ten veľkonočný len taký jednoduchý. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať