Zavrieť

Porady

OpenOffice2 miesto MS Office

Tých, ktorý uvažujú o kúpe MS Office (Word, Excel ...) alebo používaju jeho pirátsku kopiu, by som chcel upozorniť na existujúcu alternatívu, ktorá je bezplatná, má takmer totužné užívateľské rozhranie, vie pracovať aj s dokumentami od MS (Word, Excel ...) a je aj v slovenskom jazyku. Môžete si ju bezplatne stiahnúť na adrese http://download.openoffice.org/2.0.0/index.html
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja používam Open Office, som s ním spokojná, na MS Word a Excel mám nainštalované len prehliadače, bez editácii.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tabuľky som robila aj vo verzii 1.1. Mám slovenskú verziu a Open Office už druhý rok. Aj v práci aj doma. Dokonca so staršou verziou mám aj CD. Všetok softvér mám s licenciou, alebo voľne šíriteľný.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Ja osobne som asi pred rokom v ramci nadsenia pre myslienku OpenSource pracoval v OO1 cca 4 tyzdne na jednom dokumente, ktory som ulozil vo formate .xls, odoslal zakaznikovi a ten ma poslal do certa. Ten dokument bol v MSO totizto absolutne nepouzitelny, v OO1 neopravitelny (nedal sa nijako dostat do formy porozumitelnej pre MS) a cela moja praca isla do ........ Neviem, ako na tom je verzia 2, ale ta prva ma vysla dost draho...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
OO2 umožňuje prevod do .pdf a ten by mal byť už čitateľný pre takmer každého.
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

Mal som ho dávnejšie tiež nainštalovaný a tak sa mi zdá, že dokument môžeš uložiť aj vo formáte .rtf a ten je čitateľný bez problémov aj v iných textových editoroch.
0 0
lubo.f lubo.f

lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

Dokument vytvorený v OpenOffice možno uložiť aj priamo do .doc (formát pre MS Word). Ak neobsahuje nejaké špeciálne tabuľka a pod., je to v pohode. Pre začínajúcich podnikateľov je OpenOffice super, nemusia vyhadzovať zbatočne peniaze za MS OFFICE, keď tu je porovnyteľný program zadarmo.

Ak niekto vytvorý dokument v OpenOffice a uloží ho v .doc pre Word, môže si zo stránky Microsoft bezplatne stiahnúť program Microsoft Office Word Viewer (Excel Viewer ...), ktorý len číta dokumenty určené pre Word. Takto je môžné vykonať kontrolu, či sa zobrazuje správne.
0 0
ADOS1 ADOS1

ADOS1 je offline (nepripojený) ADOS1

Používam tiež OpenOffice priamo pod linuxom a som s ním veľmi spokojný.A je to za veľmi lacný peniaz aj s iným softwerom.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
nakoľko ešte stále dosť ľudí nevie, do akého formátu to uložiť, aby si to mohol prečítať každý aj bez OpenOfficu, stáva sa podľa môjho názoru pre ostatných dosť "nečitateľným"
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak sa to uloží do RTF súboru prečíta to každý.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pracujem s OpenOfficom min. dva roky. Teraz mám verziu 2.0. Beží mi to úžasne, nie sú problémy s prevodom na iné formáty (cez uloženie), v pohode pozerám aj prezentácie. Perfektná náhrada Wordu. A samozrejme - voľne šíriteľná. Odporúčam.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Používate anglické alebo lokalizované open office?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

niečo je lokalizované a niečo nie, hlavne help.

Ináč je to silný nástroj
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Každému vrele odporúčam nevyhadzovať peniaze za Microsoft Office, ktorý je drahý - jedna inštalácia cca 11000,sk, ale používať Open Office, ja na ňom pracujem veľmi veľa, a nemám problémy. Iba vtedy, keď ho neviem obsluhovať - napríklad špeciálne číslovanie a pod. Má výhody voči MS, dovoľuje export do PDF, priamo na e-mail a pod, čo konkurencia nemá.
0 0
kitty226 kitty226

kitty226 je offline (nepripojený) kitty226

Janiela Pozri príspevok
Pracujem s OpenOfficom min. dva roky. Teraz mám verziu 2.0. Beží mi to úžasne, nie sú problémy s prevodom na iné formáty (cez uloženie), v pohode pozerám aj prezentácie. Perfektná náhrada Wordu. A samozrejme - voľne šíriteľná. Odporúčam.

Ahoj, kde sa da prosim stiahnut verzia OpenOffice 2.0? nevies prosim poradit?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús
http://sk.openoffice.org/
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Janiela Pozri príspevok
Pracujem s OpenOfficom min. dva roky. Teraz mám verziu 2.0. Beží mi to úžasne, nie sú problémy s prevodom na iné formáty (cez uloženie), v pohode pozerám aj prezentácie. Perfektná náhrada Wordu. A samozrejme - voľne šíriteľná. Odporúčam.
Janiela ja robím s Open Officeom 3 roky, ale verziou 2.0 som velmi sklamaný. Je úžasne pomalá v prepočtoch Calc súborov, ktoré sa používajú ako zdrojové súbory pre hromadnú korešpondenciu. Oproti verzii 1.1 je to neporovnateľne pomalšie.
Chcem sa spýtať a poradiť: máš skúsenosti aj s databázovými súbormi? Ako ich používať?
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

Orim Pozri príspevok
niečo je lokalizované a niečo nie, hlavne help.

Ináč je to silný nástroj
Práve preto by som pre začínajúcich zatiaľ odporúčal cz lokalizáciu.
V nej je takmer (alebo úplne?) všetko lokalizované.
S češtinou by nemal mať nikto problém.
0 0
lubo.f lubo.f

lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

anto Pozri príspevok
Každému vrele odporúčam nevyhadzovať peniaze za Microsoft Office, ktorý je drahý - jedna inštalácia cca 11000,sk, ale používať Open Office, ja na ňom pracujem veľmi veľa, a nemám problémy. Iba vtedy, keď ho neviem obsluhovať - napríklad špeciálne číslovanie a pod. Má výhody voči MS, dovoľuje export do PDF, priamo na e-mail a pod, čo konkurencia nemá.
Nedávno som bol svedkom toho, ako jedna pani s dcérou kupovala PC pre ňu. Bolo až nechutné, ako jej predavač vnucoval MS Office, zvlášť keď vedel, že počítač kupuje pre domáce použitie. Kto vie, prečo v školách učia na komerčnom Worde a Exceli, keď MS Office je bezplatný a má všetky funkcie, ktoré učia v škole.

Mimochodom, kto len číta dokumenty, zo stránky Windows sa dá stiahnuť bezplatne Word a Excel Viewer.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

MS office nie su vyhodene peniaze, pokial ten nastroj dokaze clovek vyuzit. Mozem s cistym svedomim povedat, ze OO na Office pri profi nasadeni straca bodiky v efektivite.

export do PDF, e-mailu a podobne "ficury" boli implementovane v testovacej verzii MS Office 2007, kde ale musel byt export do PDF odstraneny kvoli Adobe. Pre legalne verzie MS office je na strankach MS k stiahnutiu plugin pre export do PDF.

Na skolach sa Word, Excel, Access, Powerpoint vyucuju z jednoducheho dovodu. Cela statna sprava, velke percento firiem tieto programy pouziva a vyzaduje ich znalost.
pokial sa zmeni pristup tychto institucii tak sa znemi aj system vyucovania.

pokial pouzivam OO ako som to robil a aj robim na niektore druhy prace, tak budem spolu s programom pouzivat aj otvoreny format OpenOffice Document. Pri exporte dokumentu s rovnicami do *.doc sa casto stava, ze namiesto vzorca mam len obrazok, alebo prazdne miesto. pokial poslem niekam *.odt tam ma stym poslu vieme kam, ze to nemozu otvorit a nieviem ake miliony problemov.

prirovnal by som to k tomu preco sa na zakladnej skole neucia linearne diferencialne rovnice ako prveho tak druheho stupna ked som sa ich aj tak musel ucit pred par rokmi na vyske? pretoze na zakladnej skole este nikto nevedel kam budem smerovat. medzi OO a MS Office nieje taky rozdiel v ovladani aby sa clovek nemohol naucit ovladat to sam. staci citat.

edit:
Je len na kazdom znas co potrebujeme a co si vybereme. tak isto nemusite pouzivat Windows ale pouzivate. preco? vsak pod linuxy budu uctovne programy tiez.
0 0
lubo.f lubo.f

lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

tuxik senior Pozri príspevok
MS office nie su vyhodene peniaze, pokial ten nastroj dokaze clovek vyuzit. Mozem s cistym svedomim povedat, ze OO na Office pri profi nasadeni straca bodiky v efektivite.
Ja by som OpenOffice a MS Office prirovnal k vozovému parku. Väčšina užívateľov ho využíva na obyčajné "vozenie v osobáku" - klasické formátovanie textu, prípadne jednoduché tabuľky. Na vysoko profesionálne zostavy, ktoré vytvára len malá skupina, je už samozrejme vhodnejší "traktor" alebo "náklaďák".

Čo sa týka výučby v školách, na bežnú výučbu sú funkcie identické. Osobne si myslím, že Microsoft by mal ešte školám platiť za to, že učia deti pracovať s ich komerčným produktom, čo vytvára vysoký predpoklad, že si práve ten produkt aj kúpia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať