Zavrieť

Porady

OČR - výpočet 8/2010

Mirka K.

Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

Mirka K.
Dobre rano, chcem sa opytat, ako sa počíta OCR-ka? Zamestnanec bol na OČR svojmu dietatu. Cize prvych 10 dni plati zamestnavatel ci Socialka? treba do Socialky dat potvrdenie o VZ? a ked zamestnanec nastupil 1.7. a 20.7. uz nastupil na OCR, nie je problem? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    katka50

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    katka50

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Mirka K. Pozri príspevok
    a je nejaka lehota do kedy treba do SP odovzdat papiere? ...nemam od dotycneho originaly...dovolenka...:-(
    Zákon 461/2003 §227 ods.3

    (3) Poistenec je povinný príslušnej organizačnej zložke Sociálnej poisťovne preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik nároku na dávku, trvanie nároku na dávku, zánik nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu. Príjemca dávky je povinný do ôsmich dní oznámiť príslušnej organizačnej zložke Sociálnej poisťovne zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, zánik nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu. Ak bol poistenec alebo príjemca dávky písomne vyzvaný príslušnou organizačnou zložkou Sociálnej poisťovne, aby preukázal tieto skutočnosti, je povinný výzve vyhovieť v lehote do ôsmich dní odo dňa doručenia výzvy, ak organizačná zložka Sociálnej poisťovne neurčila inú lehotu.
    Mirka K.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    a je nejaka lehota do kedy treba do SP odovzdat papiere? ...nemam od dotycneho originaly...dovolenka...:-(
    Mirka K.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    ok hadam to nejako obhajim... a chcem sa este opytat, ked potom 30.7. nastupil na PN-ku, tak sa to nejako nekrizuje? dakujem
    rodina1

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Mirka K. Pozri príspevok
    OCR mal od 20.7.-29.7.
    a od 30.7. PN neprelina sa to, takze je to OK?
    A prečo by to nemalo byť OK?
    Ak ho lekár uznal PN, tak vy ako zamestnávateľ platíte prvých 10 dní, od 30.7., po 10. dni ak PN stále trvá, postúpite PN na SP a tá od 11. dňa bude zamestnancovi vyplácať nemocenské dávky.

    OČR - výpočet 8/2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.