Zavrieť

Porady

Excel - zlúčenie buniek

Zdravím, dajú sa nejakým spôsobom hromadne zlúčiť bunky? Napr. mám položkový rozpočet kde mám v riadkoch nejaké položkyA, B, C..., ktoré sú po stĺpcoch rozdelené na AAA, BBB, CCC... atď. pod položku A pridám pár riadkov kde v jednom stĺpci ich chcem ponechať rozdelené (v AAA, kde to rozpíšem na Ax, Ay, Az) ale ostatné stĺpce kde už sú v prvom riadku údaje chcem zlúčiť.
Robím to vždy po jednom stĺpci, lebo inak to zlúči naraz celé, alebo keď zlúčim jeden stĺpec (napr. BBB) a potiahnem ho doprava, neostanú mi v tých ďalších pôvodné údaje.
Dúfam že je to zrozumiteľné..
Vpred ďakujem za odpoveď
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
pooznačuj si konkrétne tie bunky, ktoré chceš zlúčiť za držania klávesy CTRL.
Vytvoríš si tak akúsi spleť pooznačovaných buniek a potom dáš pravé tlačíko - formátovať bunky a v záložke zarovnanie dáš zlúčiť a tie, čo sa navzájom dotýkajú sa zlúčia do jednej a to sa stane každej označenej skupine...
teraz som to skúšal, funguje to.

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
Nandrolon Pozri príspevok
pooznačuj si konkrétne tie bunky, ktoré chceš zlúčiť za držania klávesy CTRL.
Vytvoríš si tak akúsi spleť pooznačovaných buniek a potom dáš pravé tlačíko - formátovať bunky a v záložke zarovnanie dáš zlúčiť a tie, čo sa navzájom dotýkajú sa zlúčia do jednej a to sa stane každej označenej skupine...
teraz som to skúšal, funguje to.
No ja sa chcem práve vyhnúť označovaniu tých jednotlivých skupín. Po jednom to viem spraviť, tak ako je to v spodnej tabuľke, ale nejako hromadne??
kebyže to ide tak že označím tú jednu skupinu (napr. v stĺpci BBB) a potom to nejakým spôsobom skopírujem do tých ďalších stĺpcov ale s tým, že hodnoty v tých stĺpcoch zostanú zachované - t.j. v CCC ostane 20, v DDD ostane 30.

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
armor1 Pozri príspevok
Pozri video. Vytvoril som ho teraz. Toto si myslel?

Presne toto som myslel, len ide to aj v 2003?? Som zabudol uviesť excel.
Ktorá je tá funkcia, ktorú si klikol pri "vložiť"??

armor1 je offline (nepripojený) armor1

armor1
Ja som to robil v 2007 a nie je to funkcia ale ikonka-metlička - volá sa Kopírovať formát. Čiže preniesol som formát danej zlúčenej bunky na ostatné vybrané bunky.
Skús pozrieť odkaz. Malo by to teda byť rovnaké aj pre MS 2003
Naposledy upravil armor1 : 11.11.10 at 12:07

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
jj, myslel som ikonku, len som to pomenoval ako funkciu
Našiel som to aj v 2003, vďaka moc

Excel - zlúčenie buniek

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.