Zavrieť

Porady

Príspevok z UPSVaR

Dobrý deň. Účtovanie dotácie z ÚP je mi jasné. Príspevok mi bude poskytnutý na preplateni hrubej mzdy a to oznamená, že aj odvody, ktoré má platiť zamestnanec. Moje výdavky budú ako VOZD a keď mi ÚP preplatí mesačne hrubú mzdu, tak zaúčtujem ako POZD. Ale mňa zaujíma či mám niečo vrátiť zamestnancovi, keď mi jeho odvody preplatí ÚP?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zamestnancovi nič nevyplácaš. Je to refund pre teba ako zamestnávateľa.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Zamestnancovi nič nevyplácaš. Je to refund pre teba ako zamestnávateľa.
    Ďakujem pekne za odpoveď. Aj ja som si to takto myslela, len ma zaskočilo, že to sú odvody zamestnanca i keď ja ich odvádzam a sú to moje výdavky OZD. Ešte raz ďakujem.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Dobrý deň. Ako na chránenú dielnu UPSVaR prepláca hrubé mzdy zamestnanca, ktorý je zamestnaný od 10/2010. Viem, že dotácia sa má zahrnúť v takej výške, v akej sa čerpala. Ale v mojom prípade úrad prepláca až po jej zdokladovaní. Takže v roku 2010 mzdy za 10,11,12/2010 preplácali až v roku 2011. Z DÚ som dostala odpoveď, že zaúčtovať dotáciu tak, aby bol dopad na základ dane nulový. Ale ak ja som mzdy v roku 2010 účtovala ako VOZD a prvé preplatenie miezd z úradu bolo až v roku 2011, tak ako som mala správne účtovať? Ja som hrubé mzdy 2010 /ktoré boli 2011 preplatené/ zaúčtovala ako VOZD a keď mi prišlo preplatenie z úradu v roku 2011 - tak ako POZD. Je to správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.