Zavrieť

Porady

socialka

Dobry den,
som SZCO.Od 23.09.2009, opatrovatelka deti u mna doma...Vcera som sa rozpravala s uctovnickou a skoro som sa zhrozila a chcem aby ste mi poradili...Lebo neviem...Cely rok som nemusela platit do socialky/kazdy vie ze ked sa zacina som oslobodena/ ale ja som platila "dobrovolne sumu cca 84e".Tak isto aj do zdravotnej poistovne/cca 44e/.Uctovnicka mi tvrdi,ze mam ist do socialky a popytat sa na vymer...Lebo oficialne by som zevraj od cca jula mala platit 154e..Nie nahodou od 23.09.2010???A preco sa mam ja sypat do socialky...Nemaju tak oni nieco poslat?Ze ak to nevyrovnam do konca roka nahodia mi penale.Je to pravda?Alebo p.uctovnicka nema dostatocne info?Dakujem.SOM V STRESE ...Lebo doplatit do konca tu sumu...BRRRRR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    rozhodujúci je dátum 1.7.
    od 1.7. každého roka je začiatok platenia odvodov po novom - podľa DPFO predchádzajúceho roka.
    nepočíta sa kalendárny rok.
    teda od 23.9.2009 do 30.6.2010 neplatíš odvody, resp. dobrovoľné - ale nemusela si. /Ak si ich platila pod IČO ako SZČO, tak započítava sa ti napr. obdobie do dôchodku, máš zaplatené poistenie v nezamestnanosti, nemocenské........../
    od 1.7.2010 platíš podľa DPFO za rok 2009, takže treba doplatiť podľa toho ako ti to vychádza.
    SP neposiela výmery, ......

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    viera1978 Pozri príspevok
    Pani pepsikova nejaky komplex s tym prosim????A ajuska ci co si...v problematike sa nemusim az tak vyznat..nato je aj tato porada ak si s niecim nevies poradit alebo nie si si ista tak som vyuzila sa opytat...najviac kto mi tu ok poradil je kejka..Takze dakujem Kejka a vy ostatni odpadlici chodte radsej niekde inde radit...Lebo to nestoji ani za H...O...
    ...už je Ti lepšie dievčatko??? ......že nemaaš naozaj začo......

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak si nebola zrusit dobrovolne platenie v socialke, tak vyska mesacnych odvodov len do socialky je podla vsetkeho 154 + tych cca 84 ... MESACNE...

    takze ak sa platilo od jula len 84 a dobrovolne platenie nie je doteraz zrusene, tak treba doplatit 154 za jul, august, september, oktober a za chvilu aj november... t.j. 154 x 5 ...

    dobrovolne platenie sa neda zrusit spatne a ani nezanika ked vznikne povinnost zo zakona...

    akurat ma este napada, ze ci pani uctovnicka upozornila na povinnost zaregistrovat sa ako SZCO na socialnej poistovni od jula 2010 ...

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    K príspevku od viera1978: Pani pepsikova......,
    ano porada je tu nato, aby sa človek niečo dozvedel, prípadne sa naučil, ale človek, ktorý nemá v sebe ani toľko slušnosti, aby kultúrnym spôsobom požiadal o radu si ju myslím nezaslúži.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    a chcem aby ste mi poradili.


    ..aj "prosím" by pasovalo...

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    viera1978 Pozri príspevok
    Dobry den,
    som SZCO.Od 23.09.2009, opatrovatelka deti u mna doma...Vcera som sa rozpravala s uctovnickou a skoro som sa zhrozila a chcem aby ste mi poradili...Lebo neviem...Cely rok som nemusela platit do socialky/kazdy vie ze ked sa zacina som oslobodena/ ale ja som platila "dobrovolne sumu cca 84e".Tak isto aj do zdravotnej poistovne/cca 44e/.Uctovnicka mi tvrdi,ze mam ist do socialky a popytat sa na vymer...Lebo oficialne by som zevraj od cca jula mala platit 154e..Nie nahodou od 23.09.2010???A preco sa mam ja sypat do socialky...Nemaju tak oni nieco poslat?Ze ak to nevyrovnam do konca roka nahodia mi penale.Je to pravda?Alebo p.uctovnicka nema dostatocne info?Dakujem.SOM V STRESE ...Lebo doplatit do konca tu sumu...BRRRRR
    Vzhľadom k tomu, že sa v danej problematike vôbec nevieš orientovať...LEN... rozprávať sa s účtovníčkou je zrejme hazard... ...ak tej účtovníčke aj platíš, zostať u nej je asi väčší hazard......minimálne v tom, že trebalo zrušiť dobrovoľné poistenie... ak Ti nabehla povinoosť... inak budeš nie dorovnávať do 154€, ale ťahať za sebou dlh 154€ za každý mesiac.................

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: viera1978
    Pani pepsikova nejaky komplex s tym prosim????A ajuska ci co si...v problematike sa nemusim az tak vyznat..nato je aj tato porada ak si s niecim nevies poradit alebo nie si si ista tak som vyuzila sa opytat...najviac kto mi tu ok poradil je kejka..Takze dakujem Kejka a vy ostatni odpadlici chodte radsej niekde inde radit...Lebo to nestoji ani za H...O...
    __________________________________________________ _______________
    A čo takto sa ospravedlniť? No to je sila...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    viera1978 Pozri príspevok
    Dobry den,
    som SZCO.Od 23.09.2009, opatrovatelka deti u mna doma...Vcera som sa rozpravala s uctovnickou a skoro som sa zhrozila a chcem aby ste mi poradili Chcieť je pekná vec, ale poprosiť, požiadať ešte krajšia...Lebo neviem...Cely rok som nemusela platit do socialky/kazdy vie ze ked sa zacina som oslobodena/ V takomto znení nikto nevie ale ja som platila "dobrovolne sumu cca 84e".Tak isto aj do zdravotnej poistovne/cca 44e/.Uctovnicka mi tvrdi,ze mam ist do socialky a popytat sa na vymer...Lebo oficialne by som zevraj od cca jula mala platit 154e..Nie nahodou od 23.09.2010???A preco sa mam ja sypat do socialky...Nemaju tak oni nieco poslat?Ze ak to nevyrovnam do konca roka nahodia mi penale.Je to pravda?Alebo p.uctovnicka nema dostatocne info?Dakujem.SOM V STRESE ...Nestresuj, ešte to náhodou odnesú tie detičky.....Lebo doplatit do konca tu sumu...BRRRRR
    ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač

    ....hneď mám lepšiu náladu po ránu ...

    viera1978 je offline (nepripojený) viera1978

    viera1978
    A ano presne tak Stanislav niektori ludia si proste potrebuju len bezvyznamne zazvastat....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.