Zavrieť

Porady

Opuch kolena

Dobrý deň. Mám taký problém. Večer v utorok som mala bolesť kolena, nie niečo zvlášne, mávam to častejšie..no ráno na druhý deň moje koleno opuchlo, bolelo to, bolo to vodové..Hneď som začala s mastičkami, voltaren a podobné veci odporúčené v lekárni..Bolesť kolena ustúpila, odpuchlo to, ale nie úplne..stále si to pravidelne natieram, no i tak tam mám tvrdú hrču ako kosť. Bolí to, nie 24 hodín denne, ale bolí. Objednaná som k lekárovi na tento týždeň, tak som zvedavá čo mi povie..Bola som tam minulý rok v lete na to, že ma neskutočne bolia kolená a jediné čo mi povedal bolo to, že rastiem, mám napätie v kolenách a obnormálne ohybné kĺby. Predpísal mi mobilin prášok, ktorý som po 3 mesiacoch mala prestať uživať..Bolesť prestala a po pár týždňoch začala znova..ale to nie je možné, veď nebudem snáď doživotne len na tých práškoch!..

Ak máte niekto skúsenosti s týmto opuchom a "hrčou" prosím, ozvite sa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    a) Doporučuji návštěvu odborného lékaře na vyšetření.
    b) Z přírodní léčby mohu doporučit koleno obkládat rozdrceným kořenem kostivalu smíchaným s dubovou kůrou. (lze nahradit i kostivalovou mastí). Nebo suchý obklad z vlasů kukuřičných + hluchavka + mateřídouška. Ohřátou směs z bylin zabalit do plátna a obkládat.
    Z gemmoterapeutických prostředků pak (V1) smrkový lihový výluh a potírat mastí z kostivalu a kaštanu (M6).
    Petr

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Smrkový výluh je určený na mazání z venku, ne zevnitř, ikdyž obsahuje 40% lihu. Ale 115 ml je za 4,- €. Trochu drahé pití, ale proti gustu, žádný dišputát. Petr
    Naposledy upravil Psycholog : 12.12.10 at 16:22

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Z toho vyplyva, ze prve mazadlo cisti a otvara pory a druhe mazadlo dopravi ucinnu latku do tela.

    Smrekovy destilat z jarnych vyhonkov som pred rokmi skusal, ozaj to nebolo k pitiu a navyse smrekove destilaty obsahuju vela metylalkoholu. Protijed na metylalkohol je alkohol. Po frtanovi smrekovice je najlepsie si rubnut dva frtany slivovice. :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.