Zavrieť

Porady

Anglicke stranky s lacnym oblecenim a zlavami

Ahojte vsetci, som tu na porade nova a vlastne som sa tu registrovala kvôli tomu, ze tiez potrebujem poradit. Dufam, ze nikoho nenahnevam, ak tu uz takato tema bola niekedy otvarana, ale nenasla som...

Isty cas som zaregisrovana na roznym bazarikoch (napr. mimibazar), kde si nakupujem oblecenie za lacnejsie, vacsinou dovezene z uk alebo USA. A uz dlho uvazujem nad tym, ako by som takyto biznis sama rozbehla a nakupovala oblecenie z Anglicka. V Anglicku som este nikdy nebola a nemam ani auto. Ani neviem ako to robia ti ostatni (priamy nakup a dovoz alebo posta?) Tak som rozmyslala, ze by som si znackove oblecenie (hlavne sportove) a obuv objednavala postou z internetovych stranok. Preluskala som ich uz desiatky a extremne zlavy sa tam nekonali. Aj priatelka mi radila, ze je to zbytocne takto skusat, ze tie zname vypredaje za lacno sa konaju v kamennych obchodoch a takto je to zbytocne. Navyse som im pisala aj emaily, ze ako je to s postovnym, ci to zavisi od kg alebo od toho, kde v Anglicku sa nachadzaju (vzdialenost od mojej adresy), ale neodpovedali mi. Tymto sa chcem opytat a poradit sa:

1. Poznate nejake uk stranky, kde sa da vyhodne nakupovat??? (znackove oblecenie - adidas, nike a pod.)
2. Mate skusenosti s takymto nakupom?? Napiste hocico, budem povdacna.
3. Ako je to s postovnym?? Zavisi to od kg? Alebo od niecoho ineho?
4. Boli by mi to ochotni poslat po dohode sem na SK??
5. Oplatilo by sa mi to aspon trocha podla vasho nazoru?? Nechcem vela, len par eur na prilepsenie. A oblecenie by som objednavala aj pre seba.

Budem velmi vdacna za kazdu radu.... fakt uz dlho o tom premyslam a neviem na koho sa s tym obratit...vopred dakujem
Usporiadat
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

Nasla som len odpovede, ktore sa tykaju dovozu, ked clovek ide nakupovat tam. Vacsina sa tyka toho, ci budu platit clo a kolko, dalej co sa tyka dph, ci si ho maju odvadzat, ked ich budu na sk predavat, ci ich zato nikto nebude stihat ked budu predavat znacku oblecenia tej a tej firmy alebo ake povolenia nato potrebuju...nic z toho sa ma priamo netyka, kedze nebudem zivnostnik a budem to predavat na bazarikoch.,,,, fakt som hladala aj cez vyhladavac....nazvy tem boli slubne a dnu stale len o tom istom...ale mozno som nico prehliadla a keby niekto o nejakej teme vedel, kludne ma na nu mozte odkazat, budem velmi rada a dakujem pekne za reakciu
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Z tejto stránky objednávajú dievčence tenisky, oblečenie, jednoducho čo je v akcii:
http://www.sportsdirect.com/sale

Poštovné si rozrátajú na počet osôb ktoré objednávajú.
7 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

Dakujem pekne...uz aj ju idem preluskat
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

terezamaria Pozri príspevok
Z tejto stránky objednávajú dievčence tenisky, oblečenie, jednoducho čo je v akcii:
http://www.sportsdirect.com/sale

Poštovné si rozrátajú na počet osôb ktoré objednávajú.
no ale keby som objednavala sama, tak sa mi to neoplati?? nevies zhruba prosim ta kolko je postovne?? je to od kg alebo od niecoho ineho??
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pozri aj Amazon.co.uk. Pri každej položke je iné poštovné. Mňa napr. halovky Head vyšli asi 40€ aj s poštovným, a za to som u nás videl Botas.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
zuzanka522 Pozri príspevok
no ale keby som objednavala sama, tak sa mi to neoplati?? nevies zhruba prosim ta kolko je postovne?? je to od kg alebo od niecoho ineho??
Určite Ti to zistím, my s nevestou si u tej kočky objednávame tenisky. Ceny sú v librách, takže si musíš spraviť prepočet na eurá, trochu sa to navýši.
5 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

terezamaria Pozri príspevok
Určite Ti to zistím, my s nevestou si u tej kočky objednávame tenisky. Ceny sú v librách, takže si musíš spraviť prepočet na eurá, trochu sa to navýši.
Dakujem velmi pekne za ochotu. Vies ja by som objednala velmi vela naraz, tak asi 50- 70 kusov oblecenia a topanok, takze asi by to vazilo dost vela...co povies kolko cca by ma to stalo?? ja neviem takych 10-15 kg? Inac kto by chcel so mnou nakupovat, ze ba nas bolo viac, tak sa mi prosim tiez ozvite a dohodneme sa....fakt sa do toho chcem pustit.
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

KoxXxo Pozri príspevok
Pozri aj Amazon.co.uk. Pri každej položke je iné poštovné. Mňa napr. halovky Head vyšli asi 40€ aj s poštovným, a za to som u nás videl Botas.
Ahaaa ja som si myslela, ze to je pri vsetkom rovnake...a ked objednam asi 50 kusov uplne roznym veci, tak ako je to s tym?? oni mi to rozpocitaju?? no tak neviem neviem, ci sa mi to takto oplati. Ja som pocitala, ze poostovne by mohlo byt nejakych 20 libier cca...keby som objednala taky velky balik oblecenia...
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Niektore druhy tovarov Amazon na SK ani nedoda.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
zuzanka522 Pozri príspevok
Ahaaa ja som si myslela, ze to je pri vsetkom rovnake...a ked objednam asi 50 kusov uplne roznym veci, tak ako je to s tym?? oni mi to rozpocitaju?? no tak neviem neviem, ci sa mi to takto oplati. Ja som pocitala, ze poostovne by mohlo byt nejakych 20 libier cca...keby som objednala taky velky balik oblecenia...
Niekedy nás poštovné vyjde na 3 eurá, keď nás je veľa, lebo tá kočka to rozpočítava podľa počtu osôb, ktoré si objednali, ale niekedy aj 8 eúr, keď je objednávajúcich málo.V pondelok budem mať podrobnejšie informácie, lebo príde ku mne, chcem tenisky.
Platí sa to dopredu, určite z účtu, ale podrobnosti tiež neviem, zistím.
5 0
Tartarus Tartarus

Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

Zuzanka ak by ste mohla dajte mi na seba email tiež chcem začať z niečim podobným .
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

Tartarus Pozri príspevok
Zuzanka ak by ste mohla dajte mi na seba email tiež chcem začať z niečim podobným .
tutkovazuzana@gmail.com
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

terezamaria Pozri príspevok
Niekedy nás poštovné vyjde na 3 eurá, keď nás je veľa, lebo tá kočka to rozpočítava podľa počtu osôb, ktoré si objednali, ale niekedy aj 8 eúr, keď je objednávajúcich málo.V pondelok budem mať podrobnejšie informácie, lebo príde ku mne, chcem tenisky.
Platí sa to dopredu, určite z účtu, ale podrobnosti tiež neviem, zistím.
ale ked si objednavate vsetci dokopy povedzme ze styria a postovne je 20 EUR a na kazdeho vychadza tym padom 5 eur, tak je jedno, ci si kazdy objednal po jednu vec alebo po desat?? proste ma zaujima, ci to nezavisi aj od kusov alebo od kilogramov. dakujem vam pekne, ze sa kvoli mne tak informujete
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
zuzanka522 Pozri príspevok
ale ked si objednavate vsetci dokopy povedzme ze styria a postovne je 20 EUR a na kazdeho vychadza tym padom 5 eur, tak je jedno, ci si kazdy objednal po jednu vec alebo po desat?? proste ma zaujima, ci to nezavisi aj od kusov alebo od kilogramov. dakujem vam pekne, ze sa kvoli mne tak informujete
Napíšem Ti také stručné informácie.
Predtým, ako sa zaregistruješ na stránke, musíš si ísť do banky vybaviť kartu na bankingové platby do zahraničia / má také strieborné čísla vypuklé nad úroveň karty/.

Zaregistruješ sa na stránke, vyberieš si, čo potrebuješ. U niektorých výrobkov si môžeš vybrať aj farbu, číslo, samozrejme veľkosť - píšem teraz o teniskách. Každé vybraté si dáš do košíka - add to basket.

Keď máš spravenú objednávku, prepočítaš si ju denným kurzom, tak napr. tenisky za 18 libier vydelíš denným kurzom, napr.18 : 0,8421 a vyjde Ti 21,375 eura. Takto si vypočítaš eurá pre celý nákup. Pripočítaš poštovné,
cca 20 - 30 eur a uhradíš zároveň s objednávkou. Oni Ti zvyšné peniaze do haliera vrátia na účet. / Napr. budú tenisky vypredané, alebo pošleš za poštovné viac o 5 eur/.

Viac som sa nedozvedela, oni si ten postup asi trošku chránia, lebo vlastne tie tenisky predávajú. A pokiaľ bude tých objednávateľov veľa, tak im kšeft zanikne.
5 0
77metaxa 77metaxa

77metaxa je offline (nepripojený) 77metaxa

Ahoj, práve som si prečítala tvoj príspevok, prosím ťa , už si niečo vyriešila, našla si nejakú odpoveď ?
Pretože mňa tiež niečo podobné zaujíma, aj som sem pridala príspevok, ale zatiaľ som nedostala žiadnu odpoveď.......
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Manžel je vysoký, objednáva si všetko tu:
http://www.google.sk/url?q=http://ww...LIEQYN93PBhalw
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ja si občas objednávam tu:
http://clkuk.tradedoubler.com/click?...91300&g=602652
2 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

poštovné zo sportsdirectu je pausalne 20libier, bez ohladu na mnozstvo tovaru
0 0
marianella marianella

marianella je offline (nepripojený) marianella

krokodil28 Pozri príspevok
poštovné zo sportsdirectu je pausalne 20libier, bez ohladu na mnozstvo tovaru
mne sa stalo, že mi zvysili koli velkej objednavke postovne na 45libier z tých 20, takže pausalne nieje.
0 0
zuzanka522 zuzanka522

zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

ahoj, tak nechce sa mi to tu vsetko odznova rozpisovať, tak ti skopirujem, čo som minule odpisala inej cez email...



Ahoj! Našla som ťa na porada.sk. ˇUž si zistila ako sa nakupuje? Tieš by som potrebovala poradiť s nakupovaním v Anglicku. Konkrétne zo SPORTSDIRECT. Ja by som chcela len pre seba niečo,pre dcérku a z rodiny pár ľudí by si niečo objednalo aby sme mali lacné poštovné.Už mám naklikané čo chcem objednať. Je to za 360 libier. SOM aj zaregist. ale neviem ako ďalej. A najviac ma zaujma,či mi pošlú faktúru v eurách,alebo v librách. A dovezie to kurier? Prosím poraď. Ďakujem. Lenka

ahoj, no tak ja už som aj objednávala a je to super teda.....no tak od začiatku: musíš mať zriadenú kartu s internet bankingom a mala by si vedieť aj ako sa s ním zaobchádza...keď si zaregistrovaná a máš už tovar v košíku, chceš to všetko kúpiť, tak stlačíš dole tlačidlo pod všetkými vybranými položkami: Proceed to Checkout
potom tam zadáš svoje osobné údaje aj údaje o tvojej platobnej karte a to je všetko....musíš tam mať však dostatok finančných prostriedkov. To znamená že si musíš najprv celkovú sumu v košíku prepočítať kurzom pripočítať poštovné a zistiť, či v banke máš toľko peňazí.
Poštovné je 20 libier, čo je cca 25 € a je jedno, koľko toho objednávaš...lepšie je však objedanť naraz čo najviac vecí, aby sa ti to viac oplatilo....ja som objednávala cca 60 vecí a poštovné ma vyšlo cca na 40 centov/kus.
Keď si tovar objednáš, platbu ti automaticky nestiahnu z účtu, ale len ti ju zmrazia až dokým všetky veci nepobalia a neodošlú...potom ti strhnú sumu z účtu....dovtedy tam je, len je zmrazená, aby si s nou nemohla manipulovať...robia to tak preto, lebo ak by niektorú vec nemali, strhnú ti menšiu sumu....napríklad ked som si ja objednávala, tak mi zmrazili cca 550 eur a potom mi strhli nakoniec len cca 532 a prišiel mi ospravedlňujúci email, že obuv adidas, ktorú som si objednala, už nemajú
čo sa týka toho ,ako to prepočítajú, oni zadajú príkaz do banky v librách a banka to podľa denného kurzu sama prepočíta a stiahne ti sumu v eurách...
uvedené na stránke je, že to pošlú do mesiaca, ak nevzniknú problémy ako zlá poveternostná situácia, štrajk dopravy a blá blá blá
im to bude trvať pár dní, kým to všetko pobalia a potom ti príde mail, že to odoslali, mne to priniesol kuriér po 13 dňoch od odoslania...prinesie ti to pred dvere a to je všetko
mne dali ešte k objednávke aj 2 darčeky...taký XXL hrnček a veľkú tašku....veď napokon aj pre nich je to biznis...
dúfam, že som ti pomohla....píšem len tak narýchlo, lebo sa ponáhľam, preto žiadne veľké písmená ani dĺžne, mäkčene
keby si niečomu nerozumela, kľudne napíš, poradím, čo budem vedieť...ináč mohla si sa to spýtať cez poradu, to by sme možno poradili viacerým naraz pekný večer
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať