Zavrieť

Porady

Zmena zrážkovej dane na preddavkovú od 1.1.2011?

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

v novom zákone o dani z príjmov platnom od 1.1.2011 sa uplne vypusta

§ 43, ods.3, pismeno j
Citujem....

"
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33, "

Mám to chápať tak, ze dan vyberaná zrazkou podla uvedeného paragrafu sa od 1.1.2011 mení na klasickú preddavkovú dan?

Alebo som to nie celkom pochopila?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

v novom zákone o dani z príjmov platnom od 1.1.2011 sa uplne vypusta

§ 43, ods.3, pismeno j
Citujem....

"
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33, "

Mám to chápať tak, ze dan vyberaná zrazkou podla uvedeného paragrafu sa od 1.1.2011 mení na klasickú preddavkovú dan?

Alebo som to nie celkom pochopila?
Áno, už sme o tom písali, už je z príjmov zo ZČ len preddavková, ZD bola, ale už nie je.
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som to tiež tak pochopila, len čakám, či to bude zmenené aj v softe.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tweety Pozri príspevok
Áno, už sme o tom písali, už nie je, ZD bola, ale už nie je.
Ďakujem veľmi pekne... Nejako nestiham citat vsetky temy aj zakony sucasne... Ospravedlnujem sa za duplicitnu otazku...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne... Nejako nestiham citat vsetky temy aj zakony sucasne... Ospravedlnujem sa za duplicitnu otazku...
Nevadí, ale môžeš si pozrieť príspevky, a zistíš, že neklamem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ondrejvla Pozri príspevok
Ja som to tiež tak pochopila, len čakám, či to bude zmenené aj v softe.
No predpokladam ze prvy kvartal pojde rucne
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zk24 Pozri príspevok
No predpokladam ze prvy kvartal pojde rucne

Aj tie ďalšie, kým nebudeme mať počítače, ktorým bude stačiť náš hlas
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Aj tie ďalšie, kým nebudeme mať počítače, ktorým bude stačiť náš hlas
Len to nie, to by to účto teda vyzeralo. Veď si len predstav účtovníčku, alebo mzdárku, bez elementárnych znalostí. Len to nie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
zk24 Pozri príspevok
No predpokladam ze prvy kvartal pojde rucne
Ja len dúfam, že MRP bude tak perfektné, že pri mzdách za január nám už to vypočíta a zaradí správne...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ondrejvla Pozri príspevok
Ja len dúfam, že MRP bude tak perfektné, že pri mzdách za január nám už to vypočíta a zaradí správne...
Vlasti, ale okrem zhodného KS a zaradenia v prehlade v tom žiadny podstatný rozdiel nevidím ... A prehlad budeme podávať až v apríli, dovtedy sa snáď programátori SW firiem zobudia a doladia "problémiky"

Ako to bude so zrážkovou daňou za mesiac december, ktorá sa uvádzala v štvrťročnom prehlade až v januári ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zk24 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne... Nejako nestiham citat vsetky temy aj zakony sucasne... Ospravedlnujem sa za duplicitnu otazku...
Zuzka, potrebné veličiny nájdeš tu http://www.porada.sk/1613163-post48.html
6 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

veronikasad Pozri príspevok
Vlasti, ale okrem zhodného KS a zaradenia v prehlade v tom žiadny podstatný rozdiel nevidím ... A prehlad budeme podávať až v apríli, dovtedy sa snáď programátori SW firiem zobudia a doladia "problémiky"

Ako to bude so zrážkovou daňou za mesiac december, ktorá sa uvádzala v štvrťročnom prehlade až v januári ?
Tak ako doteraz.
Tlačivo prehľadu MF/008085/2010-72 platné pre rok 2010 sa bude podľa oznámenia č.49 bod III. vo FS 12/2010 používať aj v roku 2011.
5 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa sa nemení nič, zrážová je zrážová aj zostane.
Akurát sa bude považovať za definitívne vysporiadanú, rovnako ako zrážková daň z úrokov v banke ap.
nebude sa dať uplatniť na vrátenie - nemožno ju reklasifikovať na preddavok.
Tak som to pochopila, ale ešte sa tým budem koncom januára vážne zaoberať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tým, že písmeno j je úplne zo zákona vyňaté, neexistuje v prípade príjmov zo závislej činnosti viac zrážková daň. žiadny iný paragraf nehovorí o inom zdaňovaní príjmu do 165,97 EUR, t.j. v prípade príjmu zo závislej činnosti, čiže príjmu podľa § 5 existuje podľa mňa od 1.1.2011 len preddavková daň.

Úpravou § 43 sa obmedzili možnosti považovať niektorú vybranú zrážkovú daň za preddavkovú - sú len presne určené, ktoré áno. Teda Tí, ktorí dosiahli príjem nižší ako polovicu NČ si už nebudú môcť takto zrazenú daň nárokovať na vrátenie /ale až v DP za rok 2011/ z titulu, že ju budú považovať za preddavkovú.
17 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prave pozeram danovy kalendar a tam je uvedene ze 17.1, 15.2. 15.3 ...... Odvod Dane z prijmov PO a FO vyberanej zrazkou / zaroven zaslat oznamenie o tejto skutocnosti prislus.spravcovi dane./ prosim Vas o usmernenie, o aku zrazkovu dan sa jedna? My mame dohodarov kt. zrazame dan zrazkovu ak nemali prijem viac ako 165,97 Eur a Qrtalne sme posielali Prehlad. Zmenilo sa nieco ohladom dohodarov a zrazkovej dane co sa tyka povinnosti hlasenia na DU a pod.? Uz sa nebudu posielat Qrtalne prehlady? dakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Štvrťročné prehľady budú naďalej, v r. 2011 sú zhodné s r. 2010 (ešte môžu dobiehať výplaty za r. 2010).
Zrážkovú daň môžu daňovníci zrážať aj z iných dôvodov, nielen z príjmov zo závislej činnosti (napr. vyplývajúce z medzinárodných dohôd) a práve pre takéto prípady platí 15-y deň nasl. mesiaca.
5 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Rozalka dakujem, ako sa ponima zrusenie zrazkovej dane z dohod od 1.1.2011 je tam zmena a zrusenie zrazk.dane podl §43
Zákon o dani z príjmov od 01.01.2011
§ 43
Daň vyberaná zrážkou

j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,

--
0 0
mariapol mariapol

mariapol je offline (nepripojený) mariapol

evina Pozri príspevok
Tým, že písmeno j je úplne zo zákona vyňaté, neexistuje v prípade príjmov zo závislej činnosti viac zrážková daň. žiadny iný paragraf nehovorí o inom zdaňovaní príjmu do 165,97 EUR, t.j. v prípade príjmu zo závislej činnosti, čiže príjmu podľa § 5 existuje podľa mňa od 1.1.2011 len preddavková daň.

Úpravou § 43 sa obmedzili možnosti považovať niektorú vybranú zrážkovú daň za preddavkovú - sú len presne určené, ktoré áno. Teda Tí, ktorí dosiahli príjem nižší ako polovicu NČ si už nebudú môcť takto zrazenú daň nárokovať na vrátenie /ale až v DP za rok 2011/ z titulu, že ju budú považovať za preddavkovú.
Dobrý deň, mňa skôr zaújma § 43 ods.j/ po novom. Vo mzde vrátim zamestnancovi preplatok z RZZP, znamená zavedenie tohoto § že budem mať v jednel mzde 2 dane? Preddavkovú i zrážkovú?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mariapol Pozri príspevok
Dobrý deň, mňa skôr zaújma § 43 ods.j/ po novom. Vo mzde vrátim zamestnancovi preplatok z RZZP, znamená zavedenie tohoto § že budem mať v jednel mzde 2 dane? Preddavkovú i zrážkovú?
Nie, zamestnávateľ zrazí len preddavkovú daň.
Zrážkovú zrazí ZdrPo, pokiaľ ona vráti daňovníkovi preplatok.

j) poistné zo zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, o ktoré si daňovník znížil v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príjem podľa § 5 alebo § 6, vrátené zdravotnou poisťovňou tomuto daňovníkovi z ročného zúčtovania poistného.136aa)
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

potrebujem odoslat dane zo mzdy zamestnancov za 012011 ale uz treti den nejde drsr.sk, neviete prosím Vas cislo uctu pre DU Bratislava I. na preddavkovu dan zo ZC a dan nerezidentov zo ZC?

Nemate niekto vypisane nahodou? Kedze uz nemame zrazkovu, potrebujem tie druhe cisla uctov.
Mozno mate niekto ulozenu offline stranku drsr.sk a viete sa tam pozriet.
Dakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

potrebujem odoslat dane zo mzdy zamestnancov za 012011 ale uz treti den nejde drsr.sk, neviete prosím Vas cislo uctu pre DU Bratislava I. na preddavkovu dan zo ZC a dan nerezidentov zo ZC?

Nemate niekto vypisane nahodou? Kedze uz nemame zrazkovu, potrebujem tie druhe cisla uctov.
Mozno mate niekto ulozenu offline stranku drsr.sk a viete sa tam pozriet.
Dakujem.
Daňový úrad Číslo účtu
Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR Daňový úrad Bratislava I 0000007000054991/8180
mne to išlo, neviem, či si chcela zrovna toto
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať