Zavrieť

Porady

Aká zmluva pri predaji/ kúpe e-shopu

Ahoj.
Som tu nový a veľmi sa mi páči stránka porada. Chcel by som poradiť.
Idem kupovať e-shop aj s webhostingom aj doménou. Akú zmluvu nato použiť????
Predávajúci mi dá v cene aj kontakty na dodávateľov , originálne popisy produktov atď. Treba to všetko zhrnúť do zmluvy?

Za všetky odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kisob je offline (nepripojený) kisob

    kisob
    Ked kupujes eshop od niekoho ineho musis uzavriet zmluvu o predaji dusevneho dedictva alebo tak nejak sa to vola ale pravnik bude vediet presne.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To som sa pobaviiil ze zmluva o predaji "dusevneho dedicstva". Tak to by som chcle vediet ze co je to to dusevne dedicstvo". To ako ze ked niekto umrie tak zdedis jeho myslienky a pocity a potom ich budes publikovat v eshope ktory predas? Hihi. Naozaj som sa skvele pobavil.

    Ale teraz vazne.

    Internetovy obchod je v podstate pocitacovy program a grafika je graficke dielo. Tu nie je mozny priamy prevod. Iba poskytnutie vyhradnej licencie. Vynimkou je predaj podniku alebo casti podniku podla Obchodneho zakonnika.

    Webhosting je sluzba a teda ten nekupujes. Tam mozes vstupit do prav a povinnosti. Takze toto sa da riesit bud zmluvou o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu alebo opatovne tak ako v predoslom pripade zmluvou o predaji podniku alebo casti podniku.

    Co sa tyka kontaktov tak zavisi od toho kolko ich je a ako su usporiadane. Za istych okolnosti moze ist o databazu a na tu sa potom vztahuju tie iste pravidla ako na samotny eshop a grafiku v nom pouzitu.

    Domena je forma majetkoveho prava ocenitelneho v peniazoch. S ohladom na podmienky SK-NIC musi byt uzatvorena zmluva o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu, alebo je to opatovne mozne urobit na zaklade zmluvy o predaji podniku alebo casti podniku.

    Takze odporucam uzatvorit zmluvu o predaji podniku alebo casti podniku podla Obchodneho zakonnika. Tam mas vsetko upravene. Ale len ak predavajuci je podnikatelskym subjektom.
    V opacnom pripade pojde o kombinaciu 2 vyhradnych licencnych zmluv a 2 zmluv o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu.

    Aká zmluva pri predaji/ kúpe e-shopu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.