Zavrieť

Porady

Príspevok na dochádzanie za prácou

Nájde sa tu niekto kto pobera tento príspevok, alebo vie poradiť?
Na zaciatku februara 2.2. teda za januar som si podala ziadost o prispevok -doteraz mi neprislo nic, ani peniaze, ani nijake vyrozumenie, nerozumieim tomu, uz som im pisala mailom nikto sa mi neozval. A neviete kedy treba odovzdat cestovne listky za dalsi mesiac teda v mojom pripade za februar. Na zaciatku marca?alebo je tam nejak stanovene do kolkych dni? Dakujem krasne
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

http://www.upsvartn.sk/joomla/index....dzku-za-pracou

Príspevok na dochádzku za prácou poskytuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny do 30 kalendárnych dní od preukázania trvania zamestnania alebo preukázania trvania prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti.
Naposledy upravil Danielle369 : 26.02.11 at 15:38
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majjkaa majjkaa

majjkaa je offline (nepripojený) majjkaa

ja viem tiez niekomu poradit tak ze mu hodim link, ale toto co sa pytam tam nie je......inak by som sa tu nepytala nikoho nic.....
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Príspevok na dochádzku za prácou poskytuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny do 30 kalendárnych dní od preukázania trvania zamestnania alebo preukázania trvania prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti.
4 0
majjkaa majjkaa

majjkaa je offline (nepripojený) majjkaa

Ahaa a kde je to presne uvedene? a uz ked viete take tajne info, neviete aj to, dokedy treba uradu predlozit cestovne doklady za uplynuly mesiac? Dakujem
0 0
majjkaa majjkaa

majjkaa je offline (nepripojený) majjkaa

Dakujem za hodnotne odpovede
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

Dobrý deň, ja sa chcem tiež opýtať:
manžel bol v roku 2010 nezamestnaný 5 mesiacov.
19. októbra nastúpil do práce, v ktorej bol len 21 dní a keďže sa mu naskytla iná práca, tak prestúpil 9. novembra, kde pracuje doteraz.
Teraz som sa dozvedela, že by mal mať nárok u UPSVaR na tento príspvok, môže o neho požiadať do 6 mesiacov od nástupu do zamestnania, takže mal by čím skôr, aby mu to neprepadlo. Ale nie som si istá, či to platí aj vtedy, ak zmenil zamestnanie.
A ešte jedna otázka: v prípade ak by mal nárok, či sa tento príspevok poskytuje aj na cestu autom.
Vďaka za odpoveď.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
denkaa1 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja sa chcem tiež opýtať:
manžel bol v roku 2010 nezamestnaný 5 mesiacov.
19. októbra nastúpil do práce, v ktorej bol len 21 dní a keďže sa mu naskytla iná práca, tak prestúpil 9. novembra, kde pracuje doteraz.
Teraz som sa dozvedela, že by mal mať nárok u UPSVaR na tento príspvok, môže o neho požiadať do 6 mesiacov od nástupu do zamestnania, takže mal by čím skôr, aby mu to neprepadlo. Ale nie som si istá, či to platí aj vtedy, ak zmenil zamestnanie.
A ešte jedna otázka: v prípade ak by mal nárok, či sa tento príspevok poskytuje aj na cestu autom.
Vďaka za odpoveď.

zo stránky:
http://www.upsvarsl.sk/index.php?opt...=153&Itemid=68


Podmienky získania príspevku

  • občan bol uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie (ďalej UoZ) najmenej tri mesiace
  • občan bol vyradený z evidencie UoZ z dôvodu nástupu do zamestnania pre zamestnávateľa, ktorý má sídlo alebo sídlo svojej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky, alebo začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti
  • občan o príspevok požiada písomne najneskôr do 6 mesiacov od nástupu do zamestnania alebo
    začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti
  • príspevok sa poskytuje občanovi v dĺžke zodpovedajúcej obdobiu jeho posledného vedenia v evidencii UoZ, najviac počas 12 mesiacov od jeho nástupu do zamestnania alebo začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti
  • občanovi vedenému v evidencii UoZ menej ako 6 mesiacov sa príspevok poskytuje najmenej počas šiestich mesiacov
Výška príspevku

  • Výška príspevku je najviac 135 € (4 037 Sk) mesačne v závislostí od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania alebo miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnejzárobkovej činnosti od miesta trvalého alebo prechodného pobytu
ešte prikladám vzor z ÚPSVaR
Príspevok na dochádzku.jpg  
1 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

to som tiež našla na internete, len na stránkach každého úradu práce je to definované inak (myslím cestovanie vlastným autom), napr.
http://www.upsvarpp.sk/index.php?Doc=199
preto sa pýtam, či niekto nemá konkrétne info, ako je to s tým autom
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

to som tiež našla na internete, len na stránkach každého úradu práce je to definované inak (myslím cestovanie vlastným autom), napr.
http://www.upsvarpp.sk/index.php?Doc=199
preto sa pýtam, či niekto nemá konkrétne info, ako je to s tým autom
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

denkaa1 Pozri príspevok
to som tiež našla na internete, len na stránkach každého úradu práce je to definované inak (myslím cestovanie vlastným autom), napr.
http://www.upsvarpp.sk/index.php?Doc=199
preto sa pýtam, či niekto nemá konkrétne info, ako je to s tým autom
A ešte som našla aj toto:
www.upsvarpo.sk/upsvarpo2/index.php?id1=375
http://www.upsvarsenica.sk/index.php...ekty&Itemid=34
http://www.upsvarsn.sk/Dokumenty/oso_5.pdf

takže asi sa bude preplácať aj cesta autom....len ešte neviete ako je to s tou zmenou zamestnania? či platí nárok aj vtedy?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
denkaa1 Pozri príspevok
to som tiež našla na internete, len na stránkach každého úradu práce je to definované inak (myslím cestovanie vlastným autom), napr.
http://www.upsvarpp.sk/index.php?Doc=199
preto sa pýtam, či niekto nemá konkrétne info, ako je to s tým autom
v mojom príspevku č. 9 som ti uviedla v prílohe, že budú preplácané len preukázateľné cestovné výdavky
zákonom č. 373/2010 Z. z. bol upravený zákon o zamestnanosti, konkrétne § 53 ods. 3
V § 53 odsek 3 znie:
„(3) Príspevok na dochádzku sa poskytuje v sume
preukázaných cestovných výdavkov, najviac v sume
135 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu
zamestnania alebo miesta prevádzkovania alebo
vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti od miesta
trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu
zamestnanca alebo samostatne zárobkovo činnej
osoby.“.

Čiže, už neplatí, že auto bude preplácané do výšky cestovného. Ak chceš dostať príspevok na dochádzku, musíš predložiť cestovné lístky.
Čo sa týka príspevku pri zmene zamestnania, myslím si, že nárok vzniká, nakoľko spĺňa podmienku pracovného pomeru i podmienku evidencie minimálne 3 mesiace na úrade práce.


aj v linku, ktorý uvádzaš (http://www.upsvarpo.sk/upsvarpo2/index.php?id1=375) sa píše:

*Preukázané cestovné výdavky:

- Preukázané cestovné výdavky v prípade dochádzky z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť autobusovou, mestskou hromadnou či vlakovou dopravou sú predložené cestovné lístky autobusovej, mestskej hromadnej či vlakovej dopravy z miesta trvalého pobytu alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť, na ktorých je vyznačený dátum kúpy cestovného lístka, ak je totožný s dátumom uskutočnenej cesty do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť alebo dátum uskutočnenej cesty do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť, prípadne obdobie platnosti cestovného lístka (napr. 30 dní, 7 dní, obojsmerný...). Cestovné lístky musia byť nalepené na čistom papieri od 1. dňa kalendárneho mesiaca po posledný deň kalendárneho mesiaca (v chronologickom slede) s uvedením súčtu súm cestovných lístkov, menom a priezviskom žiadateľa a doložené ÚPSVaR Prešov spolu s fotokópiou takto nalepených lístkov. Z cestovného lístka pre jednotlivú cestu musí byť zrejmá výška cestovného a údaje umožňujúce podľa povahy prevádzky (lístok na MHD, cestovný lístok na autobusovú prepravu, lístok na vlak) kontrolu jeho platnosti a správnosti jeho využitia.
Naposledy upravil rodina1 : 28.02.11 at 13:49
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

Na stránkach niektorých UPSVaR:
Preukázané cestovné výdavky v prípade dochádzky z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť motorovým vozidlom sú predložené nákupné bloky za nákup pohonných hmôt.

Ja viem, že nepreplatia napr. každodenné tankovanie, že to bude len do určitej výšky stanovenej nejakými tabuľkami, len mi išlo o to, či tam spadá aj cestovanie autom alebo len busom, vlakom, atď. Asi sa bude trebalo informovať na konkrétnom UPSVaR.
A ďakujem za odpovede.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
denkaa1 Pozri príspevok
Na stránkach niektorých UPSVaR:
Preukázané cestovné výdavky v prípade dochádzky z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania alebo do miesta prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti a späť motorovým vozidlom sú predložené nákupné bloky za nákup pohonných hmôt.

Ja viem, že nepreplatia napr. každodenné tankovanie, že to bude len do určitej výšky stanovenej nejakými tabuľkami, len mi išlo o to, či tam spadá aj cestovanie autom alebo len busom, vlakom, atď. Asi sa bude trebalo informovať na konkrétnom UPSVaR.
A ďakujem za odpovede.
Pokiaľ mám informácie, tak auto bolo možné preplatiť ešte do 31. 12. 2010. Od 1. 1. 2011 je účinná novela zákona o službách zamestnanosti, kde je už uvedený § 53 upravený.
0 0
majjkaa majjkaa

majjkaa je offline (nepripojený) majjkaa

Ahoj, no ja som uplne podobny pripad ja si davam preplacat cestovne naklady autom, takze ano prepalacaju v pohode. Nepreplatia vsetko, iba cast, podla vzdialenosti, maju na to svoje vypocty.....A tiez som v roku 2010 pracovala par mesiacov v jednej praci potom som prestupila a o prispevok som ziadala az teraz.......samozrejme stihla som to do tych 6 mesiacov.
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

majjkaa Pozri príspevok
Ahoj, no ja som uplne podobny pripad ja si davam preplacat cestovne naklady autom, takze ano prepalacaju v pohode. Nepreplatia vsetko, iba cast, podla vzdialenosti, maju na to svoje vypocty.....A tiez som v roku 2010 pracovala par mesiacov v jednej praci potom som prestupila a o prispevok som ziadala az teraz.......samozrejme stihla som to do tych 6 mesiacov.
vďaka za odpoveď, bola som sa opýtať na úrade práce a tiež mi povedali, že preplácajú aj dochádzanie autom, len treba každý mesiac doniesť bločky z benzínky o natankovaní
0 0
Luky83 Luky83

Luky83 je offline (nepripojený) Luky83

Bolo by možné toto trochu viac rozviesť? ako je to s tým preplácaním cestovného na základe blokov z benzínky?
Ide o to, že to vyzerá ako obrovská príležitosť k zneužívaniu a preto si myslím, že to tak jednoduché nebude. Ako to teda vlastne je?

Čo sa myslí prechodným pobytom? Ide o oficiálny prechodný pobyt, alebo stačí ísť niekam do podnájmu a už sa to berie ako prechodný pobyt? Ide mi o určenie vzdialenosti na základe ktorej sa bude preplácať cestovné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luky83 Pozri príspevok
Bolo by možné toto trochu viac rozviesť? ako je to s tým preplácaním cestovného na základe blokov z benzínky?
Ide o to, že to vyzerá ako obrovská príležitosť k zneužívaniu a preto si myslím, že to tak jednoduché nebude. Ako to teda vlastne je?

Čo sa myslí prechodným pobytom? Ide o oficiálny prechodný pobyt, alebo stačí ísť niekam do podnájmu a už sa to berie ako prechodný pobyt? Ide mi o určenie vzdialenosti na základe ktorej sa bude preplácať cestovné.
nemám skúsenosti s preplácaním, ale určite ti nepreplatia hodnotu blokov (tá len preukazuje čerpanie), ale len sumu vo výške priemernej spotreby a počtu najazdených km na cestu do a zo zamestnania
0 0
Luky83 Luky83

Luky83 je offline (nepripojený) Luky83

to je jasné, dík, za predpokladu, že trvalý pobyt bude cca 100 km od pracoviska ale žil by som v podnájme (pričom by som to oficiálne nemal ako prechodný pobyt), ktorý by bol povedzme cca 3 km od pracoviska, s preplatením čoho by som mohol počítať?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Prečítala som si niektoré linky, ale nikde som nenašla, či sa suma určená v rozhodnutí nejako kráti počtom odpracovaných dní. Môj otec je zamestnaný od 01.02.2011. Prišlo mu rozhodnutie, v ktorom mu priznali príspevok na dochádzku do práce vo výške najviac 35 Eur, aj keď podľa počtu km /24/ by to mala byť suma 40
Eur. Taktiež mu túto sumu krátili. Keďže pracuje v trojzmennej prevádzke, mal odpracovaných 15 zmien. Cestuje osobným autom a preukázané náklady mal vyše 50 Eur. Príspevok dostal však len 23,80 Eur. Nikde sa neviem dopátrať, či suma 35 Eur je za nejaký počet dní, ktoré sa potom krátia podľa počtu odpracovaných dní. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať