Zavrieť

Porady

overenie dič

Potrebujem si overiť dič platiteľa. Nie je platcom DPH takže na stranke DRSR ho nenájdem, stránka nove dic nefunguje. nevie niekto ešte inú stránku. ďakujem
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
simonka
Potrebujem si overiť dič platiteľa. Nie je platcom DPH takže na stranke DRSR ho nenájdem, stránka nove dic nefunguje. nevie niekto ešte inú stránku. ďakujem
Myslím, že DIČ (ak nie je plátcom dph, a nemá pridelené IČ DPH) nie je možné zistiť na žiadnej známej stránke.
Bolo by fajn, keby niekto takúto info mal.

IČO živnostníkov sa dá zistiť na www.zrsr.sk.
0 0
Alena Kašičková Alena Kašičková
Pripájam adresu:
http://www.financnik.sk/financie.php...7139&x=41&y=10
0 0
simonka simonka

simonka je offline (nepripojený) simonka

Ešte jedna otázka. Kde zistím nové dič ak mám len staré?
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

chyba chyba
Naposledy upravil elPi : 23.12.05 at 06:43
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

simonka
Potrebujem si overiť dič platiteľa. Nie je platcom DPH takže na stranke DRSR ho nenájdem, stránka nove dic nefunguje. nevie niekto ešte inú stránku. ďakujem
Nejaký zoznam resp. overovanie DIČ u neplatiteľov DPH cez internet asi neexistuje. Ak naozaj potrebuješ overiť DIČ daňového subjektu, môžeš sa obrátiť s dopytom na miestne príslušného správcu dane z príjmu, ktorý v zmysle § 31 ods. 17 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov: "Na žiadosť daňového subjektu správca dane oznámi, či iný daňový subjekt je registrovaný...alebo mu potvrdí, či registračné číslo, ktoré daňový subjekt uviedol, bolo inej právnickej alebo fyzickej osobe pridelené."
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

A čo tak zavolať obderateľovi? Veď vy mu môžete vystaviť faktúru aj bez DIČ. Pravda i keď on má potom neúplný doklad, čo je v konečnom dôsledku jeho starosť. Ale osobne by som tiež uvítala, kedy malo drsr takúto informáciu na svojej stránke.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ANNA
A čo tak zavolať obderateľovi? Veď vy mu môžete vystaviť faktúru aj bez DIČ. Pravda i keď on potom neúplný doklad, čo je v konečnom dôsledku jeho starosť. Ale osobne by som tiež uvítala, kedy malo drsr takúto informáciu na svojej stránke.
Podľa mňa nemá. Odcitujem z odborného príspevku AVO http://www.porada.sk/t15489-io-di-i-...de-a-preo.html
" Z uvedeného vyplýva, že na vystavovaných dokladoch povinne uvádzajú DIČ iba podnikatelia, ktorí nie sú registrovaní ako platitelia dane z pridanej hodnoty. Nakoľko sa jedná o povinnú náležitosť pre vystavovateľa dokladov, nevyplýva v tomto smere žiadna povinnosť zisťovať si DIČ obchodného partnera, ani ho na dokladoch uvádzať"
Naposledy upravil andrej_rv : 23.12.05 at 08:37
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Súhlasím, nie je platca DPH.
0 0
quetzalcoatl quetzalcoatl

quetzalcoatl je offline (nepripojený) quetzalcoatl

Chcem nakupit tovar v Spanielsku a Nemecku , kde pre vystavenie faktury si potrebuju overit moje dic . To ale nefunguje . Som neplatitelom DPH . Na danovom urade mi nevedia poradit ze pokial neplatim medzinarodne dic nedostanem . Nemozem obchodovat so zahranicim ked nie som platitelon ? Ako to cislo co najrychlejsie ziskat ? Pomoooooooooooc !!!!!!!!! Dakujem
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ten text z č. 8 (andrej _rv) znamená, že DIČ musí uvádzať neplatiteľ DPH. Platiteľ DPH nemusí uvádzať DIČ, pretože musí uvádzať IČ DPH.
Mám totiž dojem, že si celkom dobre nerozumieme.
Za platiteľa sa môžeš registrovať aj dobrovoľne. Pozri § 4 ods. 4 zákona o DPH. Obchodovať môžeš aj bez registrácie za slov. platiteľa DPH, lenže dodávateľ ti bude musieť pripočítavať svoju DPH.
Ak ti ide iba o DIČ, pošli im ho faxom. Z daňového úradu si už malú kartičku dávno dostal.
0 0
cammino cammino

cammino je offline (nepripojený) cammino

Viete mi niekto povedať, ako je to možné, že keď som si overovala ič dph talianska kláštora vo februári 2010 na stránke drsr, ič dph bolo platné a keď som si ho overovala teraz tak mi ho overilo ako neplatné. A to sa mi stalo pri dvoch kláštoroch. Aj keď logické je, že kláštor by platcom dph nemal byť, ale prv mi overilo tak a potom inak???? Čo bude potom správne pri daňovej kontrole? keďže išlo o dodanie tovaru s montážou a to je vlastne prenesenie daňovej povinnosti na kláštor, alebo my sme sa tam mali registrovať a tak sme teda neurobili. Poraďte mi prosím niekto, ale mi napíšte aspoň názor. Ďakujem
0 0
cammino cammino

cammino je offline (nepripojený) cammino

Ešte k hore uvedenému chcem dodať, že po dodávke do prvého kláštora, sme mali daňovú kontrolu, keďže tu vznikol nadmerný odpočet a všetko bolo v poriadku... takže tejto situácii už nerozumiem....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
cammino Pozri príspevok
Ešte k hore uvedenému chcem dodať, že po dodávke do prvého kláštora, sme mali daňovú kontrolu, keďže tu vznikol nadmerný odpočet a všetko bolo v poriadku... takže tejto situácii už nerozumiem....
IČ DPH môže byť jeden mesiac platné a druhý mesiac už nie. DÚ môže z úradnej moci IČ DPH aj zrušiť. Robí sa to napríklad, keď subjekt na svojom sídle nepreberá poštu a nekomunikuje s DÚ. Môjmu jednému klientovi sa to stalo. Na stránke drsr sa dá pozrieť k akému dátumu bola platná a do kedy bola platná.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nechcem otvárať novú tému:

Kde môžem overiť IČ DPH zahraničného partnera, ak odkaz na stránke DR SR je nefunkčný? Ďakujem.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

je to v angličtine
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nechcem otvárať novú tému:

Kde môžem overiť IČ DPH zahraničného partnera, ak odkaz na stránke DR SR je nefunkčný? Ďakujem.
Pokiaľ používate programy KROS-u, tak aj priamo v programe..... pri nahodení partnera , po zadaní DIČ a IČ DPH, tretí údaj - overenie IČ DPH, funguje to tam....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vďaka za radu, ale kvôli jednému odberateľovi Kros kupovať je asi veľmi neefektívne.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Vďaka za radu, ale kvôli jednému odberateľovi Kros kupovať je asi veľmi neefktívne.

To je úplné jasné /nevedela som aký program využívate/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Vďaka za radu, ale kvôli jednému odberateľovi Kros kupovať je asi veľmi neefktívne.
Zoli a nevedia Ti odfaxovať, alebo poslať mailom ich IČ kartičku dph?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Zoli a nevedia Ti odfaxovať, alebo poslať mailom ich IČ kartičku dph?

Toto je môj problém:

http://www.porada.sk/t169363-faktura...o-bez-dph.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať