Zavrieť

Porady

škodia proteiny na pečeň?

dobry den.. mam na Vas otazku.. poradi mi niekto? sme z manzelom zmetení z lekarov.. nedavno mal hnacky a asi tyzden zvysenu teplotu.. tak zasiel k lekarke..ostal lezat na infekcnom oddeleni. z krvi mu vysli nejake testy zhorsene.. zvyseny kreatinin, a pod.
Manzel sa venuje posilovaniu resp. kulturistike.. uziva rozne vitaminy proteiny, gainery.. (stale mu vravim ze to prehana.. vitamin c, pangamin, b-komplex, glutamin, amina ..apodobne)
MOze byt ze mal zvyseny ten kreatinin z proteinovych napojov?? jedny nam vravia ze z toho to nemoze byt, iny ze to je prave z toho proteinu .. a ze tie c, b, a panga.. su ok..
a ak to je z toho.. vie niekto poradit nejaku nahradu tychto bielkovinovych napojov niecim co nejak menej bude zatazovat pecen?
predpisali mu lekari lipovitan nech sa jeho pecen zregeneruje..
manzel to berie na lahku vahu no ja som z toho dost zmetena ale ajjj v sttrese.
Usporiadat
daniela-D daniela-D

daniela-D je offline (nepripojený) daniela-D

KONTROLOVALA SOM MU sufliky.. skrine , dokonca aj v nasej "činkarni" som bola obhliadnut ) berie.. teda bral Karnitín,Bc amino, L-arginin, Tribulus, proteín či gainer ci ako sa to vola ) + ktomu C-cko Pangamin (to je B-cko) a B-komplex Forte. ale nebral to vsetko naraz. napr. mesiac kreatin potom tribulus..atd.. sportovci vedia asi ako sa to berie )
Ale priznal ze to vsetko prehanal. daval si vyssie davky.. dala som mu to vsetko precitat a studovat ) nedaval si pauzy medzi jednotlivymi pripravkami..citala som ze ma byt po kreatine cca mesiac pauza.. a az potom tribulus..alebo ine... a on par dni a hups na dalsie :-/ dufam ze sa poucil!!
ale dakujem vam vsetkyymmm za odpovede.. pomohli ste mi ani neviete ako
a super vediet.. ze to nesuvisi z pecenou ale oblickami..:-/. Zaujimave ze lekarma mu dala lipovitan na to aby sa mu vraj zregenerovala pecen..lebo ze pecen je zatazena..
ale velkaaaaaaa vdakaaa.. vsetkyyyyyyyyyyyyyymmm.
0 1
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ten Arginín mu radšej nechaj - ten si užiješ aj ty...
1 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

fiha, tak to je sila, a to este na co vsetko si zabudla pri pisani, minimalne kreatin a susene bielka ti chybaju v tom zozname

asi by si mu mala radsej dovolit raz za cas tie steroidy ako toto vsetko
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
daniela-D Pozri príspevok
dakujem za rady
kedze mas nejaky ten rok odmakany ) tak sa ti pretlmocim jeho otazky na teba :
Biotech USA NItro Pure tento protein momentalne berie-respektive bral lebo mu to nejak nechcem uz dovolit.. bojim sa o nho.
a ci mas nejake skusenosti s tymto proteinom.. alebo co a aky by si odporucil ty.
Može byť , hlavne že to je srvátkový proteín ale mohol by mať vyšší obsah ako 79%.
Tribulus je dosť drahý ale dobre poslúži
http://www.tribulus.szm.com/
Dá sa ináč ta rastlina pestovať aj na záhrade
Naposledy upravil pivko : 02.04.11 at 14:52
0 0
daniela-D daniela-D

daniela-D je offline (nepripojený) daniela-D

noo ludiaa.. teraz som v pomykove. z toho vsetkeho.. presla nejaka ta doba.. manzel nebral nic.. ziadne proteinove chem napoje.. ziadne amina. nicccc... bol pred par dnami u lekarky.. a takto vysli vysledky z krvi : cholesterol odost zvyseny.. tuky.. taktiez kreatinin taktiez... proste vsetky vysledky zleeeeeeee.... co teraz z coho preco? ked nic nebral nejaku tu dobu?...:-/ a sestricka mi vravela aj do telefonu ze ani oblicky nie su neviem ako v poriadku.. zajtra tam posielam manzela.. za lekarkou.. takze som zvedava.. vraj na to treba lieky.. nechapem fakt tych sportovcov.. beru kadeco..a takisto tych "rychlo"nabuchaných chlapcov... clovek sa snazi pribrat prirodzene.. a brat len to co skodi najmenej.. ale dnes skodi uz asi aj cista voda ci co?! :-/
0 0
viktor2000 viktor2000

viktor2000 je offline (nepripojený) viktor2000

ja mam 13 rokov usivam gainer a pred tim som usival protein a nemam žiadne problemi s pečenou .je to len strava prašku nemose to nejak poskodzovat pecen
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vrátim sa k téme....

záleží akej telesnej stavby je tento chlapec, koľko váží.. a tak...

Ja som tiež kedysi posiloval... ked som mal 17 rokov...

lenže ja som "ťažkoatleticky typ" od 15 rokov vážim 100 kg
"teraz samozrejme viac....
ked som začal posilovať mal som obvod paže nejakých 32 cm

po pol roku treningu som dosiahol nárast svalovej hmoty +10 cm
čo mi zostalo doteraz mám 42 rokov a obvod paže 43 cm v kĺude...

lenže ja som nikdy nepotreboval sa dopovať nejakými proteínmi , pretože
od detstva bola moja najobľubenejšia strava chlieb s tvarohom a cibuĺou a zapíjat
to kyslým mliekom... chovali sme kravu...

a teraz to príde...

ked som po rokoch sa stretol s bývalým majstrom Československa v kulturistike
a rozprával som mu o tom ako som kedysi cvičil , o svojich tréningových plánoch..
ten mi na to odpovedal s úsmevom na tvári. "Laco, to si musel mať permanentne
svalovicu... vrcholovo sa cvičí ďaleko intenzívnejšie....! "

Teda CVIČIŤ kulturistiku MÁ určite ZMYSEL, avšak treba postup cvičenia a stravovania KONZULTOVAŤ s odborníkmi.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Som na proteinovej strave od polovice marca....vsetky krvne vysledky mam ok,iba mam minusovy cholesterol....protein mam na ranajky a olovrant....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Som na proteinovej strave od polovice marca....vsetky krvne vysledky mam ok,iba mam minusovy cholesterol....protein mam na ranajky a olovrant....
aká je to diéta?
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
duves
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
a samozrejme vylučovacie organy-ladviny
Nadbytok proteínov zvyšuje nároky na ľadviny a dostatok tekutín v tele.
http://abysportnebolel.sk/vyziva/str...ny-bielkoviny/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
duves
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
a samozrejme vylučovacie organy-ladviny
Nadbytok proteínov zvyšuje nároky na ľadviny a dostatok tekutín v tele.
http://abysportnebolel.sk/vyziva/str...ny-bielkoviny/
Hej ladviny som pocula....vysetrenie mocu mam v plane....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ak nie je dovod na zvýšeny príjem bielkovín, netreba zvýšený príjem bielkovin. Jedine svalova namaha si vyžaduje ich zvyšeny prísun vrátane komplexnych sacharidov. Svalova praca vedie k rozpadu svalovej hmoty a novovytvorenie je potrebne zabezpečiť cez prísun bielkovin a sacharidov.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
lebo dukanova (bielkovinová) je záťaž na obličky......kto ich nemá v poriadku,ani by ju nemal držať....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
lebo dukanova (bielkovinová) je záťaž na obličky......kto ich nemá v poriadku,ani by ju nemal držať....
Uvidim ake budem mat vysledky.......ale jem celkovo malo....
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

ja nie som v obraze: koľko má dotyčný rokov?, posilovanie a kulturistika je jeho hobby ?, alebo je aktívny športovec s trénerom(!)?, načo potrebuje mať nadupané (či aké) svaly (lebo je to in?)
Aj šport aj hobby robí človek z lásky k sebe a pre potešenie tela a ducha - predsa chémiou si nebudem ničiť popritom telo, to nedáva logiku iba ak nehýbem šedou mozgovou kôrou...
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

mazanova
ja nie som v obraze: koľko má dotyčný rokov?, posilovanie a kulturistika je jeho hobby ?, alebo je aktívny športovec s trénerom(!)?, načo potrebuje mať nadupané (či aké) svaly (lebo je to in?)
Aj šport aj hobby robí človek z lásky k sebe a pre potešenie tela a ducha - predsa chémiou si nebudem ničiť popritom telo, to nedáva logiku iba ak nehýbem šedou mozgovou kôrou...
hľadáš logiku tam kde nie je. niekto si ju ničí dobrovoľne a dokonca aj za peniaze.
0 0
daniela-D daniela-D

daniela-D je offline (nepripojený) daniela-D

zdravím Vás všetkkých.... noo takže takto s odstupom času.. manžel má teraz už 31 rokov... venuje sa posilovaniu od svojích 17tich rokov... po pár rokoch... nabral dosť vela.. pričom začal ako vychudnutý chlapček... avšak všetci mu závidia je ho metabolizmus teraz už z odstupom času- sme prišli na to.. že tie zvýšené hodnoty.. u športového lekára nič neznamenajú..
vraj je to bežné že všetci čo posilujú majú zvýšený kreatinín..
samozrejme že lekárka obvodná tomu dávala vatšiu váhu.. čomu som jej za to vďačná že si robila svoju prácu dobre..
Tie výsledky boli kvázi dosť zlé- nie pre gainery, a aminokyseliny...ale hlavne preto že manžel to preháňal zo všetkým.. ranajky tvaroh s mliekom- za obedom mlieko... olovrant tvarohy s jogurtmi, a na noc pred spaním tak isto.... a obedoval- kuracie prsia... hovedzie maso... a znova prsia.. čiže do dňa papal 2x varené maso - čo sú tiež bielkoviny...
a sa potvrdilo staré dobré známe- všetkého vela škodí
berte si ľudia príklad.. ozaj!
Teraz si manžel robí pauzy pri dávaní si tvarohov.. aj tých práškových bielkovinových proteinov. nepreháňa to.... maso má 4 x do týždna.. 3 dni má iba zeleninové jedlá.. a tvarohové pochutky si robí iba raz denne...
je v poriadku- všetky hodnoty su skvelé...
svalová hmota mu rastie- čiže je spokojný.. a ja som spokojná že je v poriadku, a že je on spokojný..

a prečo to robí???
preto že sa mu to páči.. mať svaly.. a hlavne ho to baví... pre Ňho je to už srdcová záležitost si íst zacvičit, je to pre nho taký relax, vybije si tam všetku zlú energiu z tela.. a príde domov usmiaty.. spokojný.. je to životný štýl..
niekto má zálubu v pití piva .. a pozeraní telky s pivom v ruke.. iný naháňa baby kade tade, další zas navštevuje krčmy, iný naberá tukové vankuše..
a on športuje...
chlapci ktorý začnú posilovať len preto aby sa nafukli že sa ponáhlajú nabrat.. ktorých nebaví velmi cvičit a pracovat na sebe... sa nafúknu
ako balon rýchlo sfučia rovnako ako balon...
v našom okolí je strašne vela takých.. čo berú steroidy vyzerajú ako z časopisu.. ale po pol roku ked ich stretnem ani ich nespoznám....
ale manžel si udržuje kondíciu aj váhu už pomerne vyše 10 rokov....

ďakujem Vám všetkým za reakcie...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať