Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov - pokračovanie.

Keďže téma : Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom",
bola zbrklo uzatvorená,

zakladám týmto voľné pokračovanie tejto témy.

Som presvedčený, o tom , že príspevky na túto tému su v každom ohľade poučné, hoci trochu provokatívné.
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Akože čím?Stačí ho tam dať a nasledujú trestné oznámenia na všetkých čo kradli zo zdravotníctva.No a následne môžeme voliť nový parlament,starý bude sedieť cha cha
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.as...=191&langEID=1
koncepcia je v medzirezortnom pripomienkovom konaní (MPK) od 08.04.2011 a MPK končí 21.04.2011
zatiaľ materiál nieje pripomienkovaný žiadnou dotknutou inštitúciou a nieje pridaná ani žiadna hromadná pripomienka verejnosti
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tento text nám sem priniesol trisestri.
Myslím, že sa s nim dokážeme stotožniť snáď všetci.

[hore]Sme ľudia, alebo ovce ?


11.04.2011 19:20
Prešiel som kus sveta, ale až na Slovensku som s hrôzou zistil, čoho je schopný bezcharakterný človek a zbabelec. Smutné je, že niekedy mám pocit, že Slováci sú národom zbabelcov, ktorí nevie bojovať ani za vlastné práva ...
Sme jedinou krajinou, kde si politik môže dovoliť urážať svojho voliča. Sme jedinou krajinou, kde si môže neschopný a hlúpy ekonóm dovoliť hrýzť ruku, ktorá ho kŕmi a to dokonca beztrestne. Čo sme vlastne za národ ?
Pracoval som skoro desať rokov v Anglicku. Vlastne som sa vrátil na Slovensko len kvôli tomu, že sa nám s partnerkou malo narodiť dieťa, a chceli sme, aby sa to stalo doma. Dodnes si tento krok vyčítam. Na Slovensku sa totiž cítim oveľa viac cudzincom, než tomu bolo v Anglicku. Neustále som terčom rôznych opatrení, ktoré robia ľudia, čo nepoznajú poctivú prácu, ani problémy obyčajného človeka. Ľudia, ktorí by sa v inej krajine možno ocitli vo väzení, no rozhodne nie vo vláde.
Je paradoxné, že dodnes nikoho nezaujíma, ako vznikla spoločnosť, ktorá má dnes v rukách spravovanie mýtneho systému. Nikoho nezaujíma, že rekonštrukcia hokejového štadióna zhltla toľko peňazí, čo by v Lotyšsku vystačili na výstavbu šiestich štadiónov a úplne nových. Nikoho nezaujíma, že politik za svoje kroky zásluhou prekrútených zákonov nenesie žiadnu zodpovednosť. Nikto sa nepýta, kam idú jeho dane a ako sa využijú. Nikomu nevadí, že sa rozdávajú rôznym pochybným firmám ako tzv. stimuly, čo potom tieto subjekty veselo zneužívajú. Nikoho netrápi, že upadá zdravotníctvo, školstvo a niekto to chce opäť plátať peniazmi najchudobnejších. Tých ľudí, ktorých podviedol jeden špekulant so sľubmi o dvojnásobných platoch, a iný špekulant veselo rozpredal majetok štátu a dnes ich trestá za vlastnú neschopnosť.
A tak ma napadá otázka, čo robiť, aby sa moje deti mali raz lepšie. Zrejme neostane nič iné, len odchod niekde do zahraničia, niekde, kde ma budú mať za človeka, budú si vážiť moju prácu a nebude ma mať volený politik za nejakú ovcu, ktorú môže beztrestne a kedykoľvek ošklbať. Niekde, kde národ dokáže vyjsť do ulice, keď ho volení zástupcovia klamú a okrádajú, a nemá problém sa ich zbaviť. Niekde, kde sa nebude tolerovať dlhoročné odvádzanie pozornosti od problémov rôznymi národnostnými ťahanicami, ktoré vyvolávajú len politici pre vlastný prospech.
Úprimne povedané, som sklamaný z toho, čo za niekoľko rokov po návrate na Slovensko vidím. Vidím hromadu zbabelcov, ktorí tárajú v krčmách o tom, ako zle sa majú, ale nie sú ochotní pre lepší život bojovať. Nebojujú za svoj osud, či osud svojich detí. Myslia si, že svoje problémy vyriešia pri poháriku a zabudnutí. Alebo čakajú, že to za nich urobí niekto iný, a oni si v závetrí počkajú na výsledok - ak bude dobre, pridajú sa, ak nie, pohotovo ukážu prstom - to on, my nič.
Mal som možnosť vidieť na vlastné oči protesty v Írsku. Ľudia protestovali proti rôznym opatreniam, ktoré sa chystali, a to väčšina zarába niekoľkonásobok toho, čo Slováci. Nie sú ochotní niesť zodpovednosť za špekulantov v bankách, nezodpovedných politikov, či rôzne kšefty, uzavreté na základe hodnotení pochybných ratingových agentúr, o ktorých je veľmi dobre známe, že sú v područí veľkokapitálu a politikov. Na Slovensku však neprotestuje nikto. Všetci sú spokojní ? Dlho nebudú.
Napríklad, pomaly sa blíži termín, kedy podľa pôvodných plánov bude spoplatnená aj osobná preprava, či už formou mýta, a možno aj na cestách I. triedy. Pohonné hmoty sú už dnes najdrahšie v Európe /v prepočte na príjmy obyvateľstva/, v bežných životných potrebách dlhodobo patríme medzi najdrahšie krajiny Európy /tiež v prepočte na príjmy obyvateľstva/. A tak zrejme neostane nič iné, len odísť z tejto banánovej republiky ...
Mimochodom, hoci nepatrím medzi fanúšikov Jána Slotu, jeho výrok, že ... Slováka asi treba tresnúť po hlave kladivom, aby sa prebral ... začína byť aktuálny. Hoci, už neverím, že by to pomohlo.
Potiaľto citát z blogu.

-------------------------------------------------------
Všetci by sme boli za to, aby sa takéto a podobné veci nerobili a všetci by sme chceli mať také zákony, aby sa to nedialo a ak sa to už náhodou stane, aby bol vinník za to aspoň potrestaný.
-------------------------------------------------------
Viete prečo tu nikto nikoho za tunelovanie a rozkrádanie nijako netrestá?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.as...=191&langEID=1
Aký že môže vzniknúť návrh zákona, keď budú všetci kafrať a kibicovať do vecí ktorým nerozumejú?
Ty si naozaj myslíš, že takto majú vznikať zákony?
------------------------------------------------------
Ak áno, tak si na riadnom omyle.
Problém nie je v tom, ako že zákone. Problém je v tom, že to nieje žiadny zákon, ale len akýsi predpis, ktorému naši zákonodarcovia dali len názov zákon.
-----------------------------------------------------------
Máme dobrú ústavu, ale neskutočne sprosté zákony.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
Aký že môže vzniknúť návrh zákona, keď budú všetci kafrať a kibicovať do vecí ktorým nerozumejú?
Ty si naozaj myslíš, že takto majú vznikať zákony?
------------------------------------------------------
Ak áno, tak si na riadnom omyle.
Problém nie je v tom, ako že zákone. Problém je v tom, že to nieje žiadny zákon, ale len akýsi predpis, ktorému naši zákonodarcovia dali len názov zákon.
-----------------------------------------------------------
Máme dobrú ústavu, ale neskutočne sprosté zákony.
ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
srska,
ty by si chcel pripomienkami opraviť zákony? Či dokonca jednou určitou?
-------------------------------------------
To mi pripadá tak naivné, ako keby sme stáli na štarte F1 s rebriňákom a ty sa spýtaš, ktoré koleso treba vymeniť za lepšie.
No a tvoja reakcia je, keď nevieš, tak nemudruj a šibni do koní.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
Skôr si myslím, že toto večné novelizovanie neopraviteľného, je mlátenie prázdnej slamy.
(Mlátiť prázdnu slamu, znamená robiť niečo, čo neprináša očakávaný výsledok) A už len pre ľahšie pochopenie, slamu mlátime preto, aby sme vymlátili z nej zrno.
--------------------------
V prípade zákona, si za to zrno dosaď účinok zákona.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
srska,
ty by si chcel pripomienkami opraviť zákony? Či dokonca jednou určitou?
-------------------------------------------
To mi pripadá tak naivné, ako keby sme stáli na štarte F1 s rebriňákom a ty sa spýtaš, ktoré koleso treba vymeniť za lepšie.
No a tvoja reakcia je, keď nevieš, tak nemudruj a šibni do koní.
ukľudni sa a ak sedíš na pomalom rebriňáku, tak vymeň kone a šibni tak, ako tých momentálne 55 čo podporili pripomienku:

https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169178

https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169185

http://www.porada.sk/t165966-p7-podp...ml#post1717675
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
ukľudni sa a ak sedíš na pomalom rebriňáku, tak vymeň kone a šibni tak, ako tých momentálne 55 čo podporili pripomienku:

https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169178

https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169185

http://www.porada.sk/t165966-p7-podp...ml#post1717675
No veď práve o to sa tu jedná.
Ak niečo dosiahnu, tak sa nebude tankovať na prednej strane rebriniaku, ale na zadnej. Výsledok bude ten istý, tankovanie do rebriniaku.
---------------------------------------------------------------
Ty si naozaj myslíš, že 150 zákonodarcov, chce prešťať 1500 obchodníkov?
Keby to tak náhodou aj bolo, myslíš si, že by ich prešťali?
-------------------------------------------------------------------------
To je tak naivné konanie, ako chovať andulky v ohrádke.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
No veď práve o to sa tu jedná.
Ak niečo dosiahnu, tak sa nebude tankovať na prednej strane rebriniaku, ale na zadnej. Výsledok bude ten istý, tankovanie do rebriniaku.
---------------------------------------------------------------
Ty si naozaj myslíš, že 150 zákonodarcov, chce prešťať 1500 obchodníkov?
Keby to tak náhodou aj bolo, myslíš si, že by ich prešťali?
počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?

inak ten čas, čo sa so mnou naťahuješ si mohol (mohla) využiť na vytvorenie vhodnej pripomienky a požiadať poraďákov o podporu. bolo by to rozumnejšie. končím na túto tému.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?
Už si ju dostal.
Tankovanie na opačnej strane rebriniaku.
----------------------------------------
Prašť jak uhoď. Do rebriniaku sa jednoducho netankuje.
No a pod tým rebriniakom si predstav ZP.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?

inak ten čas, čo sa so mnou naťahuješ si mohol (mohla) využiť na vytvorenie vhodnej pripomienky a požiadať poraďákov o podporu. bolo by to rozumnejšie. končím na túto tému.
To akože vypracovať postup na výmenu kolesa a zdôvodniť prečo a ešte aj ktoré bude lepšie a ľahšie vymeniteľné?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
To akože vypracovať postup na výmenu kolesa a zdôvodniť prečo a ešte aj ktoré bude lepšie a ľahšie vymeniteľné?
otvor si servis - prídem vymeniť zimné za letné.
0 0
feshi feshi

feshi je offline (nepripojený) feshi

no tu mam take male porovnanie, ako pocitam tak pocitam, tak neviem kde robim chybu, ale ukazte mi zivnostnika, ktory si polepsi... uvadzam tam zivnostnika co ma pausalne nahrady aby si nemusel viest ucto. v druhom uz taku moznost nema
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

feshi Pozri príspevok
no tu mam take male porovnanie, ako pocitam tak pocitam, tak neviem kde robim chybu, ale ukazte mi zivnostnika, ktory si polepsi... uvadzam tam zivnostnika co ma pausalne nahrady aby si nemusel viest ucto. v druhom uz taku moznost nema
Z výpočtu vyplýva, že ak si namiesto terajších percentuálnych výdavkov uplatní skutočné výdavky v rovnakej výške ako v predchádzajúcom roku, bude mať mesačne menej približne o 30 eur. Nehovoriac o tom, že musí platiť za účtovníctvo a podstatne sa zvýši administratíva.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A to ešte neviem, či ste dnes nezachytili jeden návrh dnešný, aby sme si my živnostníci nemohli uplatniť ani odpočítatelnú položku na daňovníka-- to je bomba, že?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/eko...nostnikov.html
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A to ešte neviem, či ste dnes nezachytili jeden návrh dnešný, aby sme si my živnostníci nemohli uplatniť ani odpočítatelnú položku na daňovníka-- to je bomba, že?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/eko...nostnikov.html
je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

srska Pozri príspevok
je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%
srska, ty si nevhodný do politiky, bereš to moc celé transparentne- musíš aj troška zamlžovať, inak to do parlamentu nedotiahneš nijako...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
srska Pozri príspevok
je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%
Pekná podmienka. Ale aj ak mu vyjdú odvody menšie, tak bude platiť minimálne cca 140€.
Hlavná vec že si zarobíme na dôchodky, ako sa nám to snažia nahovoriť pri zdôvodňovaní týchto reforiem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

marjankaj Pozri príspevok
Pekná podmienka. Ale aj ak mu vyjdú odvody menšie, tak bude platiť minimálne cca 140€.
Hlavná vec že si zarobíme na dôchodky, ako sa nám to snažia nahovoriť pri zdôvodňovaní týchto reforiem.
No a takých 309 EUR dôchodku v 70-tich rokoch nie je bomba?...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať