Zavrieť

Porady

Komunálny odpad

Je normálne aby som ako vlastník chaty platil viacej za komunálny odpad ako ten ktorý má v danej dedine trvalý pobyt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri si VZN obce. Takto jednoducho sa to povedať nedá, môžu tam byť rôzne podmienky (počet osôb a pod), tiež rôzne zľavy ...

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    jmparazit Pozri príspevok
    Je normálne aby som ako vlastník chaty platil viacej za komunálny odpad ako ten ktorý má v danej dedine trvalý pobyt?
    Áno je to možné. Podmienky a výška poplatku za odpad sa stanovuje VZN obce alebo mesta. Podotýkam, že ho schvaľujú poslanci obecného alebo mestského zastupiteľstva, ktorí občas schvália úplne nelogické a nepochopiteľné VZN, na základe ktorého postihujú občana (a to plne v súlade so zákonom).
    PS: Ja tiež mám stým problém, nakoľko v jednej obci mi vyrubili poplatok za odpad len z dôvodu (na základe ich VZN), že mám možnosť užívať nehnuteľnosť (dedičstvo po rodičoch). Nikoho nezaujíma, že daná nehnuteľnosť je trvale neobývaná a už niekoľko rokov sa od nehnuteľnosti nevyváža žiaden odpad, nakoľko nie je čo. Je to paradoxné čo konštatovali aj odvolacie orgány a ministerstvo -všetko je v súlade so zákonom aj keď ide o vrúbenie poplatku za služby, ktoré nie sú poskytované.
    Zákonodarcovia priznávajú, prehnanú tvrdosť zákona v takýchto prípadoch ale konštatujú, že obce majú možnosť tuto tvrdosť zmietni prostredníctvom VZN. Nik ale nepočítal stým, že obce/mestá to budú jednoducho zneužívať pod hlavičkou v súlade so zákonom.
    Na Slovensku je to tak (aj keď na hlavu postavené)!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.