Zavrieť

Porady

Kontrola účtovníctva v MRP

Nastúpila som do novej firmy, v ktorej majú MRP. Pomaly som si zvykla, ale teraz som si chcela skontrolovať PU a tak som si v účtovnom denníku spustila kontrolu.Pri bode 2 - zaúčtovanie vydaných faktúr a ost. pohľadávok mi vyhodilo zoznam FV a skoro pri každej mi píše - nie je zaúčtované na kontrol. účtoch. Vie mi niekto poradiť, čo to vlastne znamená a ako to prípadne opraviť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    sassanka Pozri príspevok
    Aj mne to robí pri ostatných záväzkoch a pohľadávkach a kde to mám nastaviť. Nikde som to nenašla. ďakujem
    Tlačítko kontrola, nastavíš sa na vybodkovaný riadok pod kolonkou Účty ( v pravej hornej časti tabuľky), stlačíš vedľajšie tlačítko Výber (vedľa tlačítka Účty), vyskočí tabuľka, z ktorej si vyberieš potrebný účet, potvrdíš, a už ho tam máš. Pozor, aby si vybrala správny účet.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Keď spúšťaš kontrolu, pozri si, na aké účty si dávaš robiť kontrolu - 311, 378. Prípadne si chýbajúce účty doplň do zoznamu kontrolovaných účtov.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    aké účty máte napríklad ak chcete kontrolovať zaúčtovanie vydaných faktúr?
    2 - zaúčtovanie vydaných faktúr a ost. pohľadávok (ja mám ú. 311(anal.) a 343 (anal.) a stále mi vyhadzuje každú faktúru, sumu faktúry celkovú, sumu dph, a ú. 343 ???? napíše tam že problém je: účet 343(anal.), čo to môže byť? Som si istá že mám všetky vydané fa správne zaúčtované.

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Aj mne to robí pri ostatných záväzkoch a pohľadávkach a kde to mám nastaviť. Nikde som to nenašla. ďakujem

    Kontrola účtovníctva v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.