Zavrieť

Porady

Zamestnanec odpracuje 2 hodiny a potom ho lekár vypíše na PN v ten istý deň?

Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Riešila som podobný prípad, nakoniec som dala PN odo dňa ako bol napísaný v papieroch. Za tie hodiny, ktoré odpracoval, si zobral náhradné voľno, do prezenčky si zapísal, že odpracoval. Nebolo to síce úplne ok, ale všetko mi papierovo sedelo

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    betka84 Pozri príspevok
    Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem
    DPN bude mať na celý deň. 2 hodiny sa mu buď preplatia ako nadčasové alebo si ich neskôr vyberie ako náhradné voľno.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Juj Betka, tak nech sa podpíše, že školenie absolvoval. Myslíš, že bude niekto, niekedy hľadať, či všetci podpísaní boli v deň školenia práceschopní? Nekomplikuj si to, urob to tak, aby ti všetko pekne sedelo.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    betka84 Pozri príspevok
    Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem
    Náhradu príjmu môžeš platiť až od nasledujúceho dňa.


    Zamestnanec, ktorý v zamestnaní odpracoval niekoľko hodín a lekár ho od tohto dňa, nie od nasledujúceho, uznal za dočasne práceneschopného, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň, pretože za časť pracovnej doby, ktorú odpracoval, mu patrila mzda a táto mzda vylučuje nárok na náhradu príjmu.
    Prvý deň dočasnej pracovnej neschopnosti tohto zamestnanca sa však započítava do celkového počtu dní nároku na náhradu príjmu, takže zamestnanec má nárok na náhradu príjmu vo výške 25 % denného vymeriavacieho základu za druhý a tretí deň dočasnej pracovnej neschopnosti a za štvrtý až desiaty kalendárny deň dočasnej pracovnej neschopnosti vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    betka84 Pozri príspevok
    no a aby to nebolo take jednoduche v ten den bolo v robote skolenie, na ktorom chcem aby bol evidovany ze tam bol.
    Zákon 462/2003 § 4

    Podmienky nároku na náhradu príjmu
    § 4
    Nárok na náhradu príjmu má zamestnanec, ak bol pre chorobu alebo úraz uznaný za dočasne práceneschopného<SUP>3</SUP>) na výkon činnosti zamestnanca alebo mu bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu<SUP>4</SUP>) (ďalej len „dočasná pracovná neschopnosť“) a nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa osobitného predpisu<SUP>5</SUP>) za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodu dočasnej pracovnej neschopnosti, ak tento zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil katka50 : 03.05.11 at 06:20

    betka84 je offline (nepripojený) betka84

    betka84
    Hm. ďakujem Katka, lenže s Veronikou si teraz protirecite, a presne v tomto spociva aj moja dilema. tento nazor ktorý pises ty som vedala aj ja. Ale nebola som si ista, a teraz uz neviem vobec co je spravne, ci nazor voj alebo Veronikin ..ale dakujem aj tak obom velmi pekne

    betka84 je offline (nepripojený) betka84

    betka84
    no a aby to nebolo take jednoduche v ten den bolo v robote skolenie, na ktorom chcem aby bol evidovany ze tam bol.

    Zamestnanec odpracuje 2 hodiny a potom ho lekár vypíše na PN v ten istý deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.