Zavrieť

Porady

Dobry den.Chcela by som si zalozit zivnost na nechtovy dizajn.

Dobry den.Chcela by som si zalozit zivnost na nechtovy dizajn.Na zivnosti mi povedali ze potrebujem 1/2 rocnu prax + skusky na Ministerstve skolstva. Potrebujem tie skusky aj napriek tomu ze som rekvalifikacny kurz ukoncila skuskou akreditovanou Min.skolstva alebo mi staci len ta 1/2 rocna prax? Denisa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

    ka.ja
    Ide o remeselnú živnosť - skupina 114 - ostatné, Kmeňová činnosť 34 - Manikúra, pedikúra, ktorá zahŕňa 2 odbory: manikér-pedikér, starostlivosť o ruky a nohy.
    Skúška sa robí, ale to, že sa robí na Ministerstve školstva to je zrejme nejaké nedorozumenie. Skúška je vecou Ministerstva vnútra a po organizačnej stránke ju zabezpečuje Slovenská živnostenská komora (www.szk.sk)

    Zo Živnostenského zákona:
    ...
    Diel 1
    Remeselné živnosti

    § 20

    Remeselné živnosti sú živnosti uvedené v prílohe č. 1 zákona.

    Preukazovanie odbornej spôsobilosti
    § 21

    (1) Odborná spôsobilosť sa preukazuje výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru


    § 22

    (1) Doklady o odbornej spôsobilosti uvedené v § 21 sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú:
    a) výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    b) vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore 31) alebo
    c) dokladom o ukončení najmenej strednej školy, ak nejde o prípady uvedené v písmenách a) a b) a osvedčením o získanom vzdelaní pre príslušnú živnosť v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni31a) a dokladom o vykonaní následnej najmenej dvojročnej praxe v odbore alebo trojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    d) diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore 31b) a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    e) dokladom o vzdelaní uvedeným v písmenách a) až d) alebo osvedčením o získanom vzdelaní v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej šesťmesačnej praxe v odbore a osvedčením o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou vydaným Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky f) dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky.

    (2) Praxou v odbore alebo v príbuznom odbore podľa odseku 1 sa rozumie skutočné vykonávanie príslušnej činnosti, ktoré je v súlade s týmto zákonom a osobitnými predpismi.

    (3) Kvalifikačnou skúškou podľa odseku 1 písm. e) sa overujú odborné teoretické vedomosti a praktické znalosti technických alebo technologických postupov, ktoré sa vyžadujú pri prevádzkovaní živnosti.

    (4) Skúšobné komisie na vykonávanie kvalifikačnej skúšky zriaďuje a ich členov na návrh Slovenskej živnostenskej komory vymenúva a odvoláva Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Členom skúšobných komisií je zástupca Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Slovenskej živnostenskej komory, živnostenského spoločenstva v odbore a stavovskej komory v odbore, ak sú zriadené, a zástupca príslušnej strednej školy alebo vysokej školy.

    (5) Za vykonanie kvalifikačnej skúšky sa platí úhrada, ktorá zodpovedá nevyhnutným nákladom, ktoré sú s tým spojené. Úhrada, ktorú určí Slovenská živnostenská komora, je jej príjmom.

    (6) Podrobnosti o obsahu teoretických vedomostí a praktických znalostí, spôsobe vykonania kvalifikačnej skúšky a vydania osvedčenia o jej vykonaní ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
    ...

    jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

    jakubko2003
    Ešte si všimni aj § 22 ods. 1 písm. c) - nepotrebuješ kvalifikačnú skúšku, ak máš doklad o ukončení strednej školy, akreditovaný kurz a následnú 2ročnú prax.

    sibylla je offline (nepripojený) sibylla

    egocentrička sibylla
    momentálne všetky ponúkané kurzy sú akreditované a osvedčené MŠ, certifikát vydáva lektorka po ukončení kurzu, základný je v rozsahu nejakých 96 hodín, potom pozvolávaj kamošky, precvič si na nich, a postupne odporúčam urobiť "nadstavbové " kurzy paintingu, zdobenia, stilettiek, atd....

    soniah je offline (nepripojený) soniah

    soniah
    DOBRY DEN TAKZE NA ZALOZENIE ZIVNOSTI AKO MI POVEDALI NA URADE NEMUSIM MAT VYUCNY LIST ALE KURZ KTORY SOM SI ROBILA A NáSLEDNU PRAX.ROZUMIEM TOMU DOBRE?DAKUJEM ZA ODPOVED

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    soniah Pozri príspevok
    DOBRY DEN TAKZE NA ZALOZENIE ZIVNOSTI AKO MI POVEDALI NA URADE NEMUSIM MAT VYUCNY LIST ALE KURZ KTORY SOM SI ROBILA A NáSLEDNU PRAX.ROZUMIEM TOMU DOBRE?DAKUJEM ZA ODPOVED
    Ešte k tomu potrebuješ absolvovať kvalifikačnú skúšku pred skúšobnou komisiou.

    luluhu je offline (nepripojený) luluhu

    luluhu
    Dobrý deň,

    mňa by zaujímalo, akým spôsobom mám vydokladovať tú polročnú prax???Stačí na to dohoda o vyonaní práce v trvaní pol roka?
    Ďakujem za odpoveď..

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ano stačí aj dohoda

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    luluhu Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mňa by zaujímalo, akým spôsobom mám vydokladovať tú polročnú prax???Stačí na to dohoda o vyonaní práce v trvaní pol roka?
    Ďakujem za odpoveď..
    Dohoda o vykonaní práce na pol roka ???? akú činnosť si tam pol roka robila.....???? DoVP má byť na jednorázovú činnosť , nie na opakovanú....t.j. v tvojom prípade by bola vhodnejšia dohoda o prac. činnosti.....ale ak by to bola iba akože tak...daj si pozor, tieto dohody sa evidujú napr. aj v SP a ak si bola aj nezamestnanou, bola si ju povinná predložiť príslušnému ÚP....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.