Zavrieť

Porady

Účtovanie založenia a vzniku s.r.o.

Dobrý deň, jedna z účtovníckych otázok na maturite je "popíšte spôsob účtovania a založenia s.r.o. a a.s. Vedeli by ste mi poradiť ako na to?

A ešte by som mal otázku, ako resp. na akých účtoch sa účtuje vlastný a czdzí kapitál podniku? Viem, že sú to 4stovkové účty, ale chcel by som nejaký príklad. A posledná vec, aký je rozdiel medzi riadnymi a mimoriadnymi výkazmi? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    353/411
    211/353

    Sweeto je offline (nepripojený) Sweeto

    Sweeto
    Je to súrne, tak ak niekto viete aspoň niektorú z otázok, budem rád keď mi pomôžete.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak trochu posurfovať, - odpovede na Porade nájdeš.
    je tu aj samostatná kapitola trieda 4-účty

    Sweeto je offline (nepripojený) Sweeto

    Sweeto
    Niečo som našiel, ale odpovede sú rôzne. Hlavne čo sa týka založenia a vzniku s.r.o..
    Zaúčtovanie založenia a vzniku a.s. som nenašiel nikde, ani v učebnici účtovníctva.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    S.r.o. vzniká dňom zápisu do obchodného registra. K tomuto dňu sa v účtovníctve založí otváracia súvaha, v ktorej budú počiatočné stavy na účtoch vyplývajúce z uzatvorenej spoločenskej zmluvy. Napríklad výška ZI na účte 411 alebo účet 378 ako pohľadávka voči správcovi vkladu, ktorý spravuje hotovosť, ktorá sa po založení firmy vloží na účet alebo do pokladne spoločnosti. V otváracej súvahe budú aj účty majetku, ak niekto zo spoločníkov vkladá do firmy hmotný, nehmotný majetok alebo pohľadávku. Dôležitý je aj rezervný fond ktorý firmy zakladajú buď pri vzniku firmy(417) alebo až dopĺňaním zo zisku (421).

    Sweeto je offline (nepripojený) Sweeto

    Sweeto
    Dik za odpoveď. Teda zaúčtujem vznik s.r.o. takto 701/411. Je nejaký rozdiel v účtovaní založenia a vzniku? A tiež sa chcem spýtať, založenie a vznik a.s. sa rovnako účtuje?

    Sweeto je offline (nepripojený) Sweeto

    Sweeto
    To je jasné, ja som len chcel vedieť konkrétne účty lebo to od nás budú chcieť. Čiže nap. takto?

    211/411
    411/701

    Účtovanie založenia a vzniku s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.