Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    áno sú zmenené.
    - z 80 sk na 89 pre časové pásmo 5 až 12 hod.
    - zo 122 Sk na 135 Sk pre časové pásmo nad 12 hod. až 18 hod.
    - zo 188 na 208 sk pre časové pásmo nad 18 hod.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Prosím Vás ak vyplácam diéty za 12/05 dám staré sadzby?A ak dávam stravné lístky mesiac pozadu za december 2005 v januári 2006 dám 55% 44Sk alebo 48,95Sk?Prosím poraďte.

    Januš je offline (nepripojený) Januš

    Januš
    Chcela by som poopraviť Renču 1 ohľadom stravného pre časové pásma, sumy 89,135,208 sú o.k.,ale v zbierke zákonov z 24.12.2005 v paragrafe 2 je uvedené, že nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia a to bolo 19.12.2005. Kto máte tú zbierku prosím potvrdte mi to alebo vyvráťte. Ďakujem

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja ti to vyvrátim, ale platí to prvým dňom nasledujúceho mesiaca. Vždy uvedené zmeny v stravnom platili k 1.1. daného roka.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    renča1
    ja ti to vyvrátim, ale platí to prvým dňom nasledujúceho mesiaca. Vždy uvedené zmeny v stravnom platili k 1.1. daného roka.
    Ešte bližšie to upresním.

    1. Náhrady stravného za tuzemské cesty - podľa § 8 ods. 1 posl. veta zákona 283/2002 - sumy náhrad patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po klalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené. Výšku stravného vyhlasuje Ministerstvo práce a ostatných vecí vyhláškou, ktorá sa môže meniť aj v priebehu roka. Napr. naposledy vyhlásili vyhláškou č. 615/2005 zverejnenou 24.12.2005. Tieto náhrady sa teda poskytujú od 1.1.2006. Predtým to bola Vyhláška 467/2003 zverejnená 27.11.2003, teda sadzby sa uplatňovali od 1.12.2003.

    2. Náhrady za zahraničné prac. cesty - ich platnosť upravuje § 13 zákona o CN, ktorý hovorí, že spravidla sa vyhlasujú na kalendárny rok s účinnosťou od 1.1. Možno ich však tiež meni aj v priebehu roka. Tieto vyhlasuje zase Ministerstvo financií - poslené 3 roky to bolo vždy na celý kalendárny rok s účinnosťou od 1.1.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.