Zavrieť

Porady

Pestovanie PLUMERIE-FRANGIPANI....

Volám sa Soňa :-)
Dobrý deň všetkým.....
Založila som túto tému pretože je asi ešte málo ľudí,ktorí o tejto krásnej exotickej rastlinke vedia,že existuje!Takže....ak ju niekto pestuje,nech sa
podelí o rady,nápady a samozrejme o nádherné fotky!Teším sa...


PS:Pridávam aj pár fotiek o ktorú rastlinku sa jedná!
Naposledy upravil PLUMERIA : 20.06.11 at 15:26
Usporiadat
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Dostala som 4 nové odrezky plumérií dve sú bez mena ale nevadí prídem na to :-)
a ďalšie sú Celadine a Donald Angus juchúú, proste mám najlepšiu švagrinku na svete :-)
celadine.jpg  
donald-angus-450x382.jpg  
1/1
0 0
Ivka Peťovská Ivka Peťovská

Ivka Peťovská je offline (nepripojený) Ivka Peťovská

Niki, na foto nie sú tak dobre vidieť..ked ich dám do zimnej záhrady, tak dám ešte foto..teraz ich mám v izbe na parapete..hnojim ich kristalon - start, cca každé dva mesiace..podľa toho ako si spomeniem. tá najväčšia ma dva roky a pol, a tie trí zvyšné rok a pol..len neivem čo tej malej je..nejako sa jej moc tiež nechce rásť...uvidíme..snad sa tento rok pošvihne..
IMAG0151.jpg  
IMAG0152.jpg  
IMAG0154.jpg  
1/1
1 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ivka aké ich máš pekne veľké veru by mohli kvitnúť skôr :-) a tá maličká možno je to iný druh ako tie ostatné nie všetky rastú rovnako
0 0
Ivka Peťovská Ivka Peťovská

Ivka Peťovská je offline (nepripojený) Ivka Peťovská

hej je to iný druh, celadine to je .. v podstate tie tri najmladšie sú každá iný druh..
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Ahoj Ivka,
no krasne su tiez si myslim, ze vykvitnu aj skor. S tou Celadine sa netrap, prezila zimu, tak isto porastie. Ja mam ten isty problem s Maui Beauty, Abigail, Nebels rainbow a Charlotte Ebert. Semienka mi vyklicili v januari a v lete sa zastavili. Maju max 10 cm. Ale vidim, ze sa opat preberaju a pustaju listy, jedna teda poriadne :-)
Zistovala som, ze preco... ked som potvrdila, ze hnojenie, zalievanie aj slnko mali ako bolo treba a korienky sa stale maju kam roztahovat, jedine vysvetlenie bolo asi take, ze treba len trpezlivost. Niektore rastlinky zo semienka rastu ako z vody, ine nie. Len som prekvapena, ze prave Celadine ti nerastie lebo to je prave najvdacnejsia Plumeria na rast a kvitnutie. Odporucana pre novych nadsencov :-)
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Ahoj Sibiročka ... mas naozaj svagrinu ako sa patri :-)) Drzim palce so zakorenovanim.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Už som zvedavá keď vám budú kvitnúť na tie zaujímavé kvety,možno vypestujete nový druh a môžete si ho dať zaregistrovať :-) a inak niekde som čítala že plumeria má aj iný názov- trpezlivosť takže to naozaj sedí :-)) A poteším Vás na americkom fóre som videla reálne fotky kvitnúcej plumky jednoročnej vypestovanej zo semienka takže všetko je možné :-)
0 0
Ivka Peťovská Ivka Peťovská

Ivka Peťovská je offline (nepripojený) Ivka Peťovská

jooj..to by bola aka parada.. no uvidíme..
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Takže odrezky zasadené a teraz len čakať a čakať.. Na dvoch z nich sú nasadené kvety len som si neni istá či pri zakoreňovaní skôr neodpadnú no uvidíme :-)
P5110380-800.jpg  
P5110377-800.jpg  
1/1
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dobrý popis na pestovanie v poľštine
http://naradka.wordpress.com/2010/09/04/plumeria/
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

pekne je to popísané :-)
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

No a konečne sa zobúdzajú aj ostatné plumky nejak im to trvalo :-)
P5110367-800.jpg  
P5110362-800.jpg  
P5110381-800-800.jpg  
P5110361-800.jpg  
P5110365-800.jpg  

1/1
1 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Sibirocka, tesim sa s tebou Nevadi, ze sa prebrali len teraz. Kazda ma svoj rezim. ;-) Suhlasim s tou trpezlivostou ako 2. menom Plumerie :-))) Ale mas ich pekne. Vacsina mojich mini plumercat este stale spi. Vlastne, len 3 riadne pustaju nove listy. Takze tak.

Tie odrezky vyzeraju super a mozno predsa len vykvitnu - su niektore casti cierne? Dufam ze nie, alebo len niektore. Urcite drzim palce. Inak tie, ktore maju kvetnu stonku sa urcite rozkonaria.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Nikitka našťastie nie sú čierne takže sa to hádam podarí :-) rozkonáriť by sa mohli aj keď tá čo mi kvitla minulý rok ostala stále len jedna stonka a napríklad tá čo mi nekvitla sa mi začala sama nejak deliť :-)) tak človek fakt nevie :-)) tu je jej foto
P5110383-800-800.jpg  
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

tak toto je fakt zaujimave. Normalne nechapem a musim sa smiat. :-))
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

:-))
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Tak som to zase nevydržala a objednala som si nové semienka no čo už so mnou :-))
Aj takéto dve krásky sú tam :-)
curly_2-800.jpg  
5019764602_6f0d477f26_m-800.jpg  
1/1
1 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

chapem, ze si neodolala. :-)) Tiez som rozmyslala, ze si objdnam nejake, kedze tie moje male nechcu rast, ale zatial odolavam. Vzdy si poviem, ze 'mas ich kam dat'???

Pekne si si vybrala. odkial si objednavala - SK/CZ ci zahranicie?

...a uz aby kvitli :-)))
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ajoj no hrôza som mnou čo ti poviem , tiež som sa spýtala že mám ich kam dať ? nie ? nevadí presťahujem orchideje do hosťovskej sak oni to silne slnko na parapete nemusia tak môžu byť od neho ďalej :-)))) A objednávala som z
http://www.sunshine-seeds.de/index.p...sort=2a&page=8
kľudne si kukni možno sa ti niečo zapáči :-)))) majú odrezky ale to mi prídu premrštené ceny ... ale výber majú dobrý
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

:-))) stale mas dobre, ked je kam presunut ostatne kvety. Ja zatial tu moznost nemam ... mam ich kadetade po zemi alebo na malom stoliku v rohu pri okne. Bohuzial moje parapety nie su siroke, takze na nich mozem mat len male kvetinace. Ak sa podari niekedy postavit dom, tak to uz bude o inom Tie okna mame aj blbo situovane, vsetky su na vychod. Ale tak, nejako sa s tym pasujem.
Dakujem za stranku, zatial som ju neobjavila :-))). Ver tomu, ze sa mi nieco zapaci.... je mozne, ze vacsina.
Ja som si pozerala a semienka objednala z frangipani-kaufen.de.
Naposledy upravil nikitka33 : 15.05.14 at 10:45
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať